Xiaomi реое 8
Redmi 8 мае добрую камеру за сваю цану.
Асноўныя характарыстыкі Xiaomi Redmi 8
- Воданепранікальны хуткая зарадка Высокая ёмістасць батарэі гняздо для навушнікаў
- IPS дысплей Няма больш продажаў Запіс відэа 1080p Экран HD+
Поўныя характарыстыкі Xiaomi Redmi 8
| марка | редми |
| абвешчаны | Кастрычнік 10, 2019 |
| Codename | аліўкавы |
| нумар мадэлі | |
| Дата выпуску | Кастрычнік 12, 2019 |
| Выйшла цана | Каля 100 еўра |
DISPLAY
| тып | LCD IPS |
| Суадносіны бакоў і PPI | Суадносіны 19:9 - шчыльнасць 270 ppi |
| памер | 6.22 сантыметраў2 (~ 81.8% стаўленне экрана да цела) |
| Частата абнаўлення | 60 Гц |
| дазвол | 720 х 1520 пікселяў |
| Пікавая яркасць (ніт) | |
| абарона | Corning Gorilla Glass 5 |
| Асаблівасці |
BODY
| Колеры |
чорны чырвоны сіні |
| памеры | 156.5 • 75.4 • 9.4 мм (6.16 • 2.97 • 0.37 ў) |
| вага | 188 г (6.63 унцыі) |
| Matériau | Пластык |
| Certification | Абарона ад пырскаў P2i |
| Водатрывалы | ды |
| Датчыкі | Адбіткі пальцаў (ззаду), акселерометр, набліжэнне, компас |
| 3.5mm Джэк | ды |
| NFC | няма |
| Інфрачырвоны | ды |
| Тып USB | 2.0, зварачальны раз'ём Type-C 1.0, USB On-The-Go |
| Сістэма астуджэння | |
| HDMI | |
| Гучнасць дынаміка (дБ) |
сетка
Частоты
| Technologie | GSM / HSPA / LTE |
| Дыяпазоны 2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 і SIM 2 |
| Дыяпазоны 3G | HSDPA - 850/900/1900/2100 |
| Дыяпазоны 4G | Дыяпазон LTE - 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 40(2300), 41(2500) |
| Дыяпазоны 5G | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 2000 МГц |
| рух | Так, з A-GPS, ГЛОНАСС, GALILEO, BDS |
| хуткасць сеткі | HSPA, LTE-A |
| Тып SIM-карты | Dual SIM (Nano-SIM, двайны рэзервовы) |
| Нумар зоны SIM | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, пункт доступу |
| Bluetooth | 4.2, A2DP |
| VoLTE | ды |
| FM-радыё | ды |
| SAR для цела (AB) | |
| Галава SAR (AB) | |
| SAR для цела (ABD) | |
| SAR для галавы (ABD) | |
ПЛАТФОРМА
| Набор мікрасхем | Qualcomm Snapdragon 439 |
| CPU | Васьмі'ядравы (2x1.95 ГГц Cortex-A53 і 6x1.45 ГГц Cortex A53) |
| біты | 64Bit |
| Ядра | 8 ядро |
| тэхналагічны працэс | 12 нм |
| GPU | Adreno 505 |
| GPU стрыжні | 2 |
| GPU Частата | 500 МГц |
| Android-версія | Android 11, MIUI 12.5 |
| Play Store |
ПАМЯЦІ
| Ёмістасць аператыўнай памяці | 3GB / 4GB |
| Тып аператыўнай памяці | LPDDR4 |
| захоўванне | 32GB / 64GB |
| Слот для карты памяці SD | microSD, да 512 ГБ (выдзелены слот) |
АДЗЫВАЛЬНАСЦІ
Ацэнка Antutu |
84k
• Antutu v7
|
Акумулятар
| магутнасць | 5200 мАг |
| тып | Li-Po |
| Тэхналогія хуткай зарадкі | |
| Хуткасць зарадкі | 18W |
| Час прайгравання відэа | |
| хуткая зарадка | ды |
| бесправадная зарадка | няма |
| Зваротная зарадка |
камера
| дазвол | |
| датчык | Sony Exmor RS IMX363 |
| Апертуры | F / 1.8 |
| Памер пікселя | |
| памер датчыка | |
| аптычны зум | |
| аб'ектыў | |
| экстра |
| Дазвол малюнка | 4288 х 2843 пікселяў, 12.19 Мп |
| Дазвол відэа і FPS | 1080 @ 30 |
| Аптычная стабілізацыя (OIS) | няма |
| Электронная стабілізацыя (EIS) | ды |
| Відэа з павольным рухам | ды |
| Асаблівасці | Святлодыёдныя ўспышкі, HDR, панарама |
Ацэнка DxOMark
| Мабільны бал (ззаду) |
Mobil
фота
Відэа
|
| Ацэнка сэлфі |
сэлф
фота
Відэа
|
СЕЛЬФІ КАМЕРА
| дазвол | 8 MP |
| датчык | |
| Апертуры | F / 2.0 |
| Памер пікселя | |
| памер датчыка | |
| аб'ектыў | |
| экстра |
| Дазвол відэа і FPS | 1080p @ 30fps |
| Асаблівасці | HDR |
Частыя пытанні па Xiaomi Redmi 8
Як доўга працуе батарэя Xiaomi Redmi 8?
Акумулятар Xiaomi Redmi 8 мае ёмістасць 5200 мАг.
Ці ёсць у Xiaomi Redmi 8 NFC?
Не, Xiaomi Redmi 8 не мае NFC
Што такое частата абнаўлення Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 мае частату абнаўлення 60 Гц.
Якая версія Xiaomi Redmi 8 для Android?
Версія Android Xiaomi Redmi 8 - Android 11, MIUI 12.5.
Якое дазвол дысплея ў Xiaomi Redmi 8?
Дазвол дысплея Xiaomi Redmi 8 складае 720 х 1520 пікселяў.
Ці ёсць у Xiaomi Redmi 8 бесправадная зарадка?
Не, Xiaomi Redmi 8 не мае бесправадной зарадкі.
Ці ўстойлівы Xiaomi Redmi 8 да вады і пылу?
Так, Xiaomi Redmi 8 устойлівы да вады і пылу.
Ці пастаўляецца Xiaomi Redmi 8 з раздымам для навушнікаў 3.5 мм?
Так, Xiaomi Redmi 8 мае раз'ём для навушнікаў 3.5 мм.
Што такое мегапікселі камеры Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 мае 12-мегапіксельную камеру.
Што такое датчык камеры Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 мае датчык камеры Sony IMX363 Exmor RS.
Якая цана Xiaomi Redmi 8?
Кошт Xiaomi Redmi 8 складае 65 даляраў.
Якая версія MIUI будзе апошнім абнаўленнем Xiaomi Redmi 8?
MIUI 12.5 стане апошняй версіяй MIUI Xiaomi Redmi 8.
Якая версія Android будзе апошнім абнаўленнем Xiaomi Redmi 8?
Android 10 стане апошняй версіяй Android Xiaomi Redmi 8.
Колькі абнаўленняў атрымае Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 атрымае 2 MIUI і 3 гады абнаўлення бяспекі Android да MIUI 12.5.
Колькі гадоў будзе абнаўляцца Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 атрымае 3 гады абнаўлення бяспекі з 2022 года.
Як часта Xiaomi Redmi 8 будзе атрымліваць абнаўленні?
Xiaomi Redmi 8 абнаўляецца кожныя 3 месяцы.
Xiaomi Redmi 8 з скрынкі, з якой версіяй Android?
Xiaomi Redmi 8 з MIUI 10 на базе Android 9.
Калі Xiaomi Redmi 8 атрымае абнаўленне MIUI 13?
Xiaomi Redmi 8 не атрымае абнаўленне MIUI 13.
Калі Xiaomi Redmi 8 атрымае абнаўленне Android 12?
Xiaomi Redmi 8 не атрымае абнаўленне Android 12.
Калі Xiaomi Redmi 8 атрымае абнаўленне Android 13?
Не, Xiaomi Redmi 8 не атрымае абнаўленне Android 13.
Калі спыніцца падтрымка абнаўленняў Xiaomi Redmi 8?
Падтрымка абнаўленняў Xiaomi Redmi 8 спыніцца ў 2022 годзе.
Водгукі і меркаванні карыстальнікаў Xiaomi Redmi 8
Xiaomi Redmi 8 Відэаагляды
Xiaomi реое 8
×

Калі вы карыстаецеся гэтым тэлефонам або маеце досвед працы з гэтым тэлефонам, выберыце гэты параметр.
Выберыце гэты варыянт, калі вы не карысталіся гэтым тэлефонам і проста хочаце напісаць каментар.
Ёсць 21 каментарыі да гэтага прадукту.