Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A)
Redmi Note 5A і Redmi Y1 - адзін і той жа смартфон.
Асноўныя характарыстыкі Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A).
- гняздо для навушнікаў Некалькі варыянтаў колеру Даступная вобласць SD-карты
- IPS дысплей Няма больш продажаў Запіс відэа 1080p Экран HD+
Поўныя характарыстыкі Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A).
Агульныя характарыстыкі
LAUNCH
| марка | редми |
| абвешчаны | |
| Codename | угг |
| нумар мадэлі | |
| Дата выпуску | 2017, лістапад |
| Выйшла цана | Каля 140 еўра |
DISPLAY
| тып | LCD IPS |
| Суадносіны бакоў і PPI | Суадносіны 16:9 - шчыльнасць 267 ppi |
| памер | 5.5 сантыметраў2 (~ 71.5% стаўленне экрана да цела) |
| Частата абнаўлення | 60 Гц |
| дазвол | 720 х 1280 пікселяў |
| Пікавая яркасць (ніт) | |
| абарона | Corning Gorilla Glass 3 |
| Асаблівасці |
BODY
| Колеры |
золата Цёмна-шэры срэбра ружовае золата |
| памеры | 153 х 76.2 х 7.7 мм (6.02 х 3.00 х 0.30 в) |
| вага | 153 г (5.40 унцыі) |
| Matériau | Рама алюмініевая, спінка пластыкавая |
| Certification | |
| Водатрывалы | |
| Датчыкі | Адбіткаў пальцаў (задні мантаж), акселерометр, гіраскоп, блізкасць, компас |
| 3.5mm Джэк | ды |
| NFC | няма |
| Інфрачырвоны | |
| Тып USB | MicroUSB 2.0 |
| Сістэма астуджэння | |
| HDMI | |
| Гучнасць дынаміка (дБ) |
сетка
Частоты
| Technologie | GSM / HSPA / LTE |
| Дыяпазоны 2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 і SIM 2 |
| Дыяпазоны 3G | HSDPA - 850/900/1900/2100 |
| Дыяпазоны 4G | Дыяпазон LTE - 1 (2100), 3 (1800), 4 (1700/2100), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 20 (800), 38 (2600), 40 (2300) |
| Дыяпазоны 5G | |
| TD-SCDMA | |
| рух | Так, з падтрымкай A-GPS, ГЛОНАСС, BDS |
| хуткасць сеткі | HSPA, LTE |
іншыя
| Тып SIM-карты | Dual SIM (Nano-SIM, двайны рэзервовы) |
| Нумар зоны SIM | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, пункт доступу |
| Bluetooth | 4.2, A2DP |
| VoLTE | |
| FM-радыё | ды |
ЗНАЧЭННЕ SARАбмежаванне FCC складае 1.6 Вт/кг, вымеранае ў аб'ёме 1 грама тканіны.
| SAR для цела (AB) | |
| Галава SAR (AB) | |
| SAR для цела (ABD) | |
| SAR для галавы (ABD) | |
прадукцыйнасць
ПЛАТФОРМА
| Набор мікрасхем | Qualcomm MSM8940 Snapdragon 435 (28 нм) |
| CPU | Акта-ядзерны 1.4 Ггц Cortex-A53 |
| біты | |
| Ядра | |
| тэхналагічны працэс | |
| GPU | Adreno 505 |
| GPU стрыжні | |
| GPU Частата | |
| Android-версія | Android 7.1.2 (Nougat); MIUI 10 |
| Play Store |
ПАМЯЦІ
| Ёмістасць аператыўнай памяці | 4 ГБ аператыўнай памяці/32 ГБ |
| Тып аператыўнай памяці | |
| захоўванне | 64 GB |
| Слот для карты памяці SD | microSD, да 256 ГБ (выдзелены слот) |
АДЗЫВАЛЬНАСЦІ
Ацэнка Antutu |
• AnTuTu
|
Акумулятар
| магутнасць | 3080 мАг |
| тып | Li-Ion |
| Тэхналогія хуткай зарадкі | |
| Хуткасць зарадкі | 10W |
| Час прайгравання відэа | |
| хуткая зарадка | |
| бесправадная зарадка | |
| Зваротная зарадка |
камера
ОСНОВНАЯ КАМЕРА Наступныя функцыі могуць адрознівацца ў залежнасці ад абнаўлення праграмнага забеспячэння.
| Дазвол малюнка | 13 мегапікселяў |
| Дазвол відэа і FPS | 1080 @ 30 |
| Аптычная стабілізацыя (OIS) | няма |
| Электронная стабілізацыя (EIS) | |
| Відэа з павольным рухам | |
| Асаблівасці | Святлодыёдныя ўспышкі, HDR, панарама |
Ацэнка DxOMark
| Мабільны бал (ззаду) |
Mobil
фота
Відэа
|
| Ацэнка сэлфі |
сэлф
фота
Відэа
|
СЕЛЬФІ КАМЕРА
Першая камера
| дазвол | 16 MP |
| датчык | |
| Апертуры | F / 2.0 |
| Памер пікселя | |
| памер датчыка | |
| аб'ектыў | |
| экстра |
| Дазвол відэа і FPS | 1080p @ 30fps |
| Асаблівасці |
Частыя пытанні па Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A).
Колькі доўжыцца батарэя Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A)?
Акумулятар Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) мае ёмістасць 3080 мАг.
Ці ёсць у Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) NFC?
Не, Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) не мае NFC
Якая частата абнаўлення Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A)?
Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) мае частату абнаўлення 60 Гц.
Якая версія Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) для Android?
Версія Android Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) - Android 7.1.2 (Nougat); MIUI 10.
Якое дазвол дысплея Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A)?
Раздзяленне дысплея Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) складае 720 x 1280 пікселяў.
Ці ёсць у Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) бесправадная зарадка?
Не, Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) не мае бесправадной зарадкі.
Ці ўстойлівы Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) да вады і пылу?
Не, Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) не мае вады і пылу.
Ці пастаўляецца Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) з раздымам для навушнікаў 3.5 мм?
Так, Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) мае раз'ём для навушнікаў 3.5 мм.
Што такое мегапікселі камеры Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A)?
Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) мае 13-мегапіксельную камеру.
Якая цана Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A)?
Кошт Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) складае 45 даляраў.
Водгукі і меркаванні карыстальнікаў Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A).
Відэаагляды Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A).
Агляд на Youtube
Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A)
×
Калі вы карыстаецеся гэтым тэлефонам або маеце досвед працы з гэтым тэлефонам, выберыце гэты параметр.
Выберыце гэты варыянт, калі вы не карысталіся гэтым тэлефонам і проста хочаце напісаць каментар.
Ёсць 2 каментарыі да гэтага прадукту.