Black Shark 5 Pro
Black Shark 5 pro er en top-performance gaming telefon.
Black Shark 5 Pro Nøglespecifikationer
- Høj opdateringshastighed HyperCharge Høj RAM-kapacitet Høj batterikapacitet
- Ingen SD-kortplads Ingen hovedtelefonstik Ingen OIS
Black Shark 5 Pro oversigt
Black Shark 5 Pro er en avanceret gaming-telefon udgivet i marts 2022. Det er den mest kraftfulde Black Shark-telefon til dato med et Snapdragon 8 Gen 1-chipsæt, 16 GB RAM og et 4,650 mAh batteri. Black Shark 5 Pro har også en 144Hz opdateringshastighed, hvilket gør den til en af de mest glatte telefonskærme på markedet. Det er et godt valg for spillere, der leder efter den bedst mulige ydeevne. Den eneste ulempe er, at det er ret dyrt.
Black Shark 5 Pro skærm
Black Shark 5 Pro Display er en af de mest populære smartphone-skærme på markedet. Den har en opløsning på 2160x1080 pixels og et billedformat på 18:9. Black Shark 5 Pro Display har også et imponerende lysstyrkeniveau på 500 nits. Dette gør den ideel til brug i direkte sollys. Black Shark 5 Pro Display er også en af de mest farvepræcise skærme, der findes, med en farveskala på 96 % DCI-P3. Det betyder, at du kan nyde dine yndlingsfilm, tv-serier og spil i naturtro farver. Black Shark 5 Pro Display er også HDR10+ certificeret, så du kan nyde HDR-indhold fra dine foretrukne streamingtjenester. Hvis du leder efter en enestående skærm til din Black Shark
Black Shark 5 Pro Performance
Du leder efter en telefon, der kan følge med din aktive livsstil, og Black Shark 5 Pro Performance er lige den enhed, du har brug for. Med en kraftfuld processor og masser af RAM kan den håndtere selv de mest krævende apps og spil. Plus, Black Shark 5 Pro Performance har et stort batteri, der holder dig i gang hele dagen lang. Og hvis du har brug for et ekstra boost, vil Black Shark 5 Pro Performances "TurboCharge"-funktion give dig et hurtigt eksplosion af kraft. Så uanset om du spiller dit yndlingsspil eller streamer dit yndlingsprogram, vil Black Shark 5 Pro Performance holde dig underholdt.
Black Shark 5 Pro batteri
Black Shark 5 Pro Battery er et fantastisk produkt til dem, der leder efter et pålideligt og langtidsholdbart batteri. Dette batteri har en kapacitet på 4650mAh, hvilket er nok til at holde til timers brug. Black Shark 5 Pro understøtter også hurtig opladning, så du kan komme tilbage til at bruge din telefon så hurtigt som muligt. Derudover er Black Shark 5 Pro-batteriet også kompatibelt med de fleste Black Shark-telefoner, hvilket gør det til en fantastisk mulighed for dem, der har flere Black Shark-enheder.
Black Shark 5 Pro komplette specifikationer
| Mærke | sort haj |
| Annonceret | |
| Codename | patriot |
| Model nummer | SHARK PAR-A0 |
| Slip Dato | 2022, marts 30 |
| Udpris | Om 600 EUR |
DISPLAY
| Type | OLED |
| Aspect Ratio og PPI | 20:9 forhold - 395 ppi tæthed |
| Størrelse | 6.67 tommer, 107.4 cm2 (~ 85.7% forhold mellem skærm og krop) |
| Opdateringshastighed | 144 Hz |
| Løsning | 1080 x 2400 pixels |
| Maksimal lysstyrke (nit) | |
| Beskyttelse | |
| Funktionalitet | Altid på display |
BODY
| Farver |
Sort Hvid |
| Mål | 163.9 • 76.5 • 9.5 mm (6.45 • 3.01 • 0.37 in) |
| Vægt | 220 gr (7.76 oz) |
| Materiale | |
| Certificering | |
| Vandtæthed | |
| Sensorer | Fingeraftryk (sidemonteret), accelerometer, gyro, nærhed, kompas, barometer |
| 3.5mm Jack | Ingen |
| NFC | Ja |
| Infrarød | |
| USB-type | USB Type-C 2.0 |
| Cooling System | |
| HDMI | |
| Højttaler Loudness (dB) |
Netværk
Frekvenser
| Teknologier | GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE/5G |
| 2G-bånd | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| 3G-bånd | HSDPA - 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G-bånd | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41 |
| 5G-bånd | 1, 3, 8, 28, 41, 77, 78, 79 SA/NSA |
| TD-SCDMA | |
| Navigation | Ja, med A-GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS, BDS |
| Netværkshastighed | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A; 5G |
| SIM-korttype | Dual SIM (Nano SIM, dual stand-by) |
| Antal SIM-område | 2 SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive |
| Volta | Ja |
| FM-radio | Ingen |
| Body SAR (AB) | |
| Head SAR (AB) | |
| Body SAR (ABD) | |
| Head SAR (ABD) | |
PLATFORM
| chipset | Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 (4nm) |
| CPU | Octa-core (1x3.00 GHz Cortex-X2 & 3x2.40 GHz Cortex-A710 & 4x1.70 GHz Cortex-A510) |
| Bits | |
| kerner | |
| Processteknologi | |
| GPU | Adreno 730 |
| GPU-kerner | |
| GPU frekvens | |
| Android Version | Android 12, Joy UI 13 |
| Play butik |
MEMORY
| RAM kapacitet | 256 GB 12 GB RAM |
| RAM Type | |
| Opbevaring | 256 GB 8 GB RAM |
| SD Card Slot | Ingen |
PERFORMANCESCORES
Antutu Score |
• AnTuTu
|
Batteri
| Kapacitet | 4650 mAh |
| Type | Li-Po |
| Quick Charge teknologi | |
| Opladningshastighed | 120W |
| Videoafspilningstid | |
| Hurtig opladning | |
| Trådløs opladning | |
| Omvendt opladning |
Kamera
| billedopløsning | 108 megapixel |
| Videoopløsning og FPS | 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 1080p@960fps; HDR10+ |
| Optisk stabilisering (OIS) | Ingen |
| Elektronisk stabilisering (EIS) | |
| Slow Motion-video | |
| Funktionalitet | LED-blitz, HDR, panorama |
DxOMark-score
| Mobilscore (bag) |
Mobil
Foto
Video
|
| Selfiescore |
sELF
Foto
Video
|
SELFIE-KAMERA
| Løsning | 16 MP |
| Sensor | |
| Aperture | |
| Pixel Size | |
| Sensorstørrelse | |
| Linse | |
| Ekstra |
| Videoopløsning og FPS | 1080p @ 30fps |
| Funktionalitet | HDR |
Black Shark 5 Pro ofte stillede spørgsmål
Hvor længe holder batteriet i Black Shark 5 Pro?
Black Shark 5 Pro-batteriet har en kapacitet på 4650 mAh.
Har Black Shark 5 Pro NFC?
Ja, Black Shark 5 Pro har NFC
Hvad er Black Shark 5 Pro opdateringshastighed?
Black Shark 5 Pro har 144 Hz opdateringshastighed.
Hvad er Android-versionen af Black Shark 5 Pro?
Black Shark 5 Pro Android-versionen er Android 12, Joy UI 13.
Hvad er skærmopløsningen på Black Shark 5 Pro?
Black Shark 5 Pro-skærmopløsningen er 1080 x 2400 pixels.
Har Black Shark 5 Pro trådløs opladning?
Nej, Black Shark 5 Pro har ikke trådløs opladning.
Er Black Shark 5 Pro vand- og støvafvisende?
Nej, Black Shark 5 Pro er ikke vand- og støvafvisende.
Kommer Black Shark 5 Pro med et 3.5 mm hovedtelefonstik?
Nej, Black Shark 5 Pro har ikke 3.5 mm hovedtelefonstik.
Hvad er Black Shark 5 Pro kamera megapixel?
Black Shark 5 Pro har et 108 MP kamera.
Hvad er prisen på Black Shark 5 Pro?
Prisen på Black Shark 5 Pro er $700.
Hvilken MIUI-version bliver den sidste opdatering af Black Shark 5 Pro?
JOYUI 17 bliver den sidste JOYUI-version af Blackshark 5 Pro.
Hvilken Android-version vil være den sidste opdatering af Black Shark 5 Pro?
Android 14 bliver den sidste Android-version af Blackshark 5 Pro.
Hvor mange opdateringer får Black Shark 5 Pro?
Blackshark 5 Pro får 3 JOYUI og 4 års Android-sikkerhedsopdateringer indtil JOYUI 17.
Hvor mange år får Black Shark 5 Pro opdateringer?
Blackshark 5 Pro får 4 års sikkerhedsopdatering siden 2022.
Hvor ofte får Black Shark 5 Pro opdateringer?
Blackshark 5 Pro bliver opdateret hver 3. måned.
Black Shark 5 Pro ude af æsken med hvilken Android-version?
Blackshark 5 Pro ud af æsken med JOYUI 13 baseret på Android 12.
Hvornår får Black Shark 5 Pro MIUI 13-opdateringen?
Blackshark 5 Pro lanceret med JOYUI 13 out-of-box.
Hvornår får Black Shark 5 Pro Android 12-opdateringen?
Blackshark 5 Pro lanceret med Android 12 out-of-box.
Hvornår får Black Shark 5 Pro Android 13-opdateringen?
Ja, Blackshark 5 Pro får Android 13-opdatering i 1. kvartal 2023.
Hvornår slutter Black Shark 5 Pro-opdateringssupporten?
Blackshark 5 Pro-opdateringssupport slutter i 2026.
Black Shark 5 Pro Brugeranmeldelser og meninger
Black Shark 5 Pro Videoanmeldelser
Black Shark 5 Pro
×

Hvis du bruger denne telefon eller har erfaring med denne telefon, skal du vælge denne mulighed.
Vælg denne mulighed, hvis du ikke har brugt denne telefon og blot vil skrive en kommentar.
Der er 11 kommentarer til dette produkt.