Xiaomi 14
~ $ 520 - ₹ 40040
Xiaomi 14ren ezaugarri nagusiak
- OIS laguntza Goi-freskatze Iragazgaitza erresistentea Haririk gabeko kargatzea
- Ez dago SD txartelaren zirrikiturik Aurikularik ez Softwarearen bertsio zaharra
Xiaomi 14 zehaztapen osoa
Zehaztapen orokorrak
LAUNCH
| Marka | Xiaomi |
| iragarri | 2023ko urriaren 26a |
| kodea name | houji |
| Modelo zenbakia | 23127PN0CC, 23127PN0CG |
| Askatu data | 2023ko urriaren 26a |
| Out Prezioa | 520 euro inguru |
Erakutsi
| Mota | LTPO OLED |
| Aspektu-erlazioa eta PPI | 460 ppi-ko dentsitatea |
| Tamaina | 6.36 hazbeteko, 97.6 cm2 (~% 89.3 pantaila-gorputz erlazioa) |
| Freskatzeko maiztasuna | 120 Hz |
| Ebazpena | 1200 2670 pixel x |
| Distira maximoa (nit) | 68B koloreak, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 3000 nits (gailurra) |
| Babes | Gorilla Glass |
| Ezaugarriak | LTPO OLED |
BODY
| Colors |
Black Silver Pink Green |
| Neurriak | 152.8 x 71.5 x 8.2 mm edo 8.3 mm |
| Pisua | 188 g edo 193 g (6.63 oz) |
| Material | Beirazko aurrealdea, beirazko atzealdea edo silikonazko polimeroaren atzealdea, aluminiozko markoa |
| Ziurtagiria | IP68 hautsa/urarekiko erresistentea (1.5 m-ra arte 30 minutuz) |
| Ura Erresistenteak | Bai |
| Sentsoreak | Hatz-marka (pantaila azpian, optikoa), azelerometroa, hurbiltasuna, giroscopioa, iparrorratza, barometroa, kolore-espektroa |
| 3.5mm Jack | Ez |
| NFC | Bai |
| Infragorria | Bai |
| USB Mota | USB C mota 3.2, OTG |
| Hozte Sistema | |
| HDMI | |
| Bozgorailuaren ozentasuna (dB) | Bai, bozgorailu estereoekin |
Sarea
Maiztasunak
| Teknologia | GSM/CDMA/HSPA/CDMA2000/LTE/5G |
| 2G Taldeak | GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 eta SIM 2 |
| 3G Taldeak | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G Taldeak | 1, 3, 4, 5, 8, 18, 19, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66 |
| 5G Taldeak | 1, 3, 5, 8, 28, 38, 40, 41, 48, 66, 77, 78 SA/NSA |
| TD-SCDMA | |
| Nabigazioa | GPS (L1+L5), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), NavIC (L5) |
| Sarearen abiadura | HSPA, LTE-A, 5G |
Beste batzuk
| SIM txartela mota | Nano-SIM, stand-by bikoitza |
| SIM eremuaren kopurua | Nano-SIM eta eSIM edo SIM bikoitza |
| Wi-fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, banda bikoitza, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive |
| VoLTE | Bai |
| FM irratia | Ez |
SAR BALIOAFCC muga 1.6 W/kg da 1 gramo ehun-bolumen batean neurtuta.
| Gorputzaren SAR (AB) | |
| Buruko SAR (AB) | |
| Gorputzaren SAR (ABD) | |
| Buruko SAR (ABD) | |
Performance
PLATAFORMA
| Chipset | Qualcomm SM8650-AB Snapdragon 8 Gen 3 (4nm) |
| CPU | Octa-core (1x3.3 GHz Cortex-X4 eta 5x3.2 GHz Cortex-A720 eta 2x2.3 GHz Cortex-A520) |
| Bits | |
| koloreak | 8 Core |
| Prozesuen Teknologia | 4 nm |
| GPU | Adreno 750 |
| GPU Cores | |
| GPU maiztasuna | |
| Android bertsioa | Android 14, HyperOS |
| Play denda |
MEMORY
| RAM Edukiera | 8GB 12GB 16GB |
| RAM mota | |
| Biltegiratzea | 256GB, 512GB |
| SD Card Slot | Ez |
ERRENDIMENDU PUNTUAZIOAK
Antutu Partitura |
• antutu
|
Bateria
| Edukiera | 4610 mAh |
| Mota | LiPo |
| Karga Azkarreko Teknologia | |
| Kargatzeko Abiadura | 90W |
| Bideoa erreproduzitzeko denbora | |
| Karga azkarra | Bai |
| Wireless kargatzea | Bai |
| Alderantzizko karga | Ez |
Kamara
KAMERA NAGUSIA Baliteke funtzio hauek aldatzea softwarearen eguneratzearen arabera.
Lehenengo kamera
| Ebazpena | 50 megapixels |
| Sensor | Omnivision OVX9000 |
| Aperture | f / 1.6 |
| Pixel tamaina | 1.2μm |
| Sensoraren tamaina | 1 / 1.31 " |
| Zoom optikoa | 3.2x zoom optikoa |
| Lens | 23 mm (zabalera) |
| aparteko | pixel bikoitzeko PDAF, Laser AF, OIS |
Bigarren Kamera
| Ebazpena | 50 megapixels |
| Sensor | Samsung S5KJN1 |
| Aperture | |
| Pixel tamaina | |
| Sensoraren tamaina | |
| Zoom optikoa | |
| Lens | telephoto |
| aparteko |
Hirugarren Kamera
| Ebazpena | 50 megapixels |
| Sensor | Samsung S5KJN1 |
| Aperture | |
| Pixel tamaina | |
| Sensoraren tamaina | |
| Zoom optikoa | |
| Lens | Ultra Zabala |
| aparteko |
| Irudia Ebazpena | 50 megapixels |
| Bideo bereizmena eta FPS | 8K@24fps (HDR), 4K@24/30/60fps (HDR10+, 10 biteko Dolby Vision HDR, 10 biteko LOG), 1080p@30/60/120/240/960fps, 720p@1920fps, gyro-EIS |
| Egonkortze optikoa (OIS) | Bai |
| Egonkortze Elektronikoa (EIS) | |
| Kamera geldoa bideoa | |
| Ezaugarriak | Leica lentea, LED bikoitzeko tonu bikoitzeko flasha, HDR, panorama |
DxOMark puntuazioa
| Mugikorreko puntuazioa (atzealdean) |
Mobil
photo
Video
|
| Selfie puntuazioa |
selfie
photo
Video
|
SELFIE KAMERA
Lehenengo kamera
| Ebazpena | 32 megapixels |
| Sensor | |
| Aperture | |
| Pixel tamaina | 32 megapixels |
| Sensoraren tamaina | |
| Lens | (zabala) |
| aparteko |
| Bideo bereizmena eta FPS | 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS |
| Ezaugarriak | HDR, panoramak |
Xiaomi 14 FAQ
Zenbat irauten du Xiaomi 14-ren bateriak?
Xiaomi 14 bateriak 4610 mAh-ko edukiera du.
Xiaomi 14-k NFC du?
Bai, Xiaomi 14-k NFC du
Zein da Xiaomi 14 freskatze tasa?
Xiaomi 14-k 120 Hz-ko freskatze tasa du.
Zein da Xiaomi 14-ren Android bertsioa?
Xiaomi 14 Android bertsioa Android 14 da, HyperOS.
Zein da Xiaomi 14-ren pantailaren bereizmena?
Xiaomi 14 pantailaren bereizmena 1200 x 2670 pixelekoa da.
Xiaomi 14-k haririk gabeko kargarik al du?
Bai, Xiaomi 14-k haririk gabeko kargatzen du.
Xiaomi 14 urari eta hautsari erresistentea al da?
Bai, Xiaomi 14-ek urari eta hautsari erresistenteak ditu.
Xiaomi 14 3.5 mm-ko aurikularretarako konektore batekin dator?
Ez, Xiaomi 14-k ez du 3.5 mm-ko aurikularretarako konektorea.
Zer da Xiaomi 14 kamera megapixela?
Xiaomi 14-k 50 MP kamera du.
Zein da Xiaomi 14-ren kamera sentsorea?
Xiaomi 14-k Omnivision OVX9000 kamera sentsorea du.
Zein da Xiaomi 14-ren prezioa?
Xiaomi 14-ren prezioa 520 $ da.
Xiaomi 14 erabiltzaileen iritziak eta iritziak
Xiaomi 14 bideoen iritziak
Iritzia Youtuben
Xiaomi 14
×

Telefono hau erabiltzen ari bazara edo telefono honekin esperientzia baduzu, hautatu aukera hau.
Hautatu aukera hau telefono hau erabili ez baduzu eta iruzkin bat idatzi nahi baduzu.
Badaude 3 produktu honi buruzko iruzkinak.