Redmi 12 5G
~ 150 - 11550 ₹
Redmi 12 5G:n avaintiedot
- Korkea virkistystaajuus Vedenkestävä nopea lataus Korkea kaiuttimen äänenvoimakkuus
- IPS-näyttö 1080p videotallennus Ei OIS
Redmi 12 5G:n täydelliset tekniset tiedot
Yleiset tiedot
TUODA MARKKINOILLE
| Brändi | redmi |
| Ilmoitti | 2023, kesäkuun 28 |
| Koodinimi | taivas |
| Mallin numero | 23076RN8DY, 23076RA4BR, 23076RN4BI |
| Release Date | 2023, kesäkuun 28 |
| Out Price | Tietoja 150 EUR |
NÄYTTÖ
| Tyyppi | IPS LCD |
| Kuvasuhde ja PPI | Tiheys 396 ppi |
| Koko | 6.79 tuumaa, 109.5 cm2 (~ 85.1% näytön ja rungon suhde) |
| Virkistystaajuus | 90 Hz |
| päätöslauselma | 1080 x 2460 pikseliä |
| Huippukirkkaus (nit) | |
| suojaus | |
| Ominaisuudet | IPS LCD, 90Hz |
RUNKO
| Colors |
Musta Sininen Hopea |
| Mitat | 168.6 x 76.3 x 8.2 mm (6.64 x 3.00 x 0.32 sisään) |
| Paino | 199 g (7.02 oz) |
| Materiaali | Lasi etuosa, muovikehys, lasi takaosa |
| Sertifiointi | IP53, pöly- ja roiskekestävä |
| Vedenkestävä | Kyllä |
| Anturit | Sormenjälki (sivulle asennettu), kiihtyvyysanturi, läheisyys, kompassi |
| 3.5mm Jack | Kyllä |
| NFC | Kyllä |
| Infrapuna | Kyllä |
| USB-tyyppi | USB Type-C |
| Jäähdytysjärjestelmä | |
| HDMI | |
| Kaiuttimen äänenvoimakkuus (dB) | Kyllä |
verkkotuotteet
Taajuudet
| Elektroniikka | GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE/5G |
| 2G-yhtyeet | GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 ja SIM 2 |
| 3G-yhtyeet | 850 HSDPA / 900 / 2100 |
| 4G-yhtyeet | LTE |
| 5G-yhtyeet | n1/n5/n8/n28A/n41/n78 |
| TD-SCDMA | |
| suunnistus | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| Verkon nopeus | HSPA, LTE |
Muuta
| SIM-kortin tyyppi | Nano-SIM, kaksoisvalmiustila |
| SIM-alueen numero | Hybridi, kaksois-SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, kaksikaistainen |
| Bluetooth: | 5.3, A2DP, LE |
| Volta | Kyllä |
| FM-radio | Ei |
SAR-ARVOFCC-raja on 1.6 W/kg mitattuna 1 gramman kudostilavuudessa.
| Rungon SAR (AB) | |
| Pää SAR (AB) | |
| Body SAR (ABD) | |
| Pään SAR (ABD) | |
Suorituskyky
PLATFORM
| Piirisarja | Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 (4nm) |
| prosessori | |
| Bittiä | |
| Cores | 8 Core |
| Prosessitekniikka | 4 nm |
| GPU | |
| GPU-ytimet | |
| GPU-taajuus | |
| Android-versio | Android 13, miui 14 |
| Pelaa Store |
MUISTI
| RAM-muistin kapasiteetti | 4GB 6GB 8GB |
| RAM-tyyppi | LPDDR4X |
| varastointi | 128GB, 256GB |
| SD-korttipaikka | microSDXC (käyttää jaettua SIM-korttipaikkaa) |
SUORITUSPISTEET
Antutu Pisteet |
• AnTuTu
|
Akku
| Koko | 5000 mAh |
| Tyyppi | LiPo |
| Pikalataustekniikka | |
| Latausnopeus | 18W |
| Videon toistoaika | |
| Nopea lataus | Kyllä |
| Wireless Lataaminen | Ei |
| Käänteinen lataus | Ei |
Kamera
PÄÄKAMERA Seuraavat ominaisuudet voivat vaihdella ohjelmistopäivityksen mukaan.
Ensimmäinen kamera
| päätöslauselma | 50 megapikseliä |
| Tunnistin | S5KJN1/OV50D |
| aukko | f / 1.8 |
| Pixel Size | |
| Anturin koko | |
| Optinen zoom | |
| Linssi | Leveä |
| Lisää |
Toinen kamera
| päätöslauselma | 8 megapikseliä |
| Tunnistin | |
| aukko | |
| Pixel Size | |
| Anturin koko | |
| Optinen zoom | |
| Linssi | Ultralaajakulmainen |
| Lisää |
| Kuvan resoluutio | 50 megapikseliä |
| Videon resoluutio ja FPS | 1080p @ 30fps |
| Optinen stabilointi (OIS) | Ei |
| Elektroninen stabilointi (EIS) | |
| Hidastettu video | |
| Ominaisuudet | LED-salama, HDR |
DxOMark-pisteet
| Mobiilipisteet (takana) |
mobile
Kuva
Video
|
| Selfien pisteet |
itse
Kuva
Video
|
SELFIE-KAMERA
Ensimmäinen kamera
| päätöslauselma | 5 megapikseliä |
| Tunnistin | |
| aukko | |
| Pixel Size | 5 megapikseliä |
| Anturin koko | |
| Linssi | Leveä |
| Lisää |
Kolmas kamera
| päätöslauselma | |
| Tunnistin | |
| aukko | |
| Pixel Size | |
| Anturin koko | |
| Linssi | |
| Lisää |
| Videon resoluutio ja FPS | 1080p @ 30fps |
| Ominaisuudet |
Redmi 12 5G UKK
Kuinka kauan Redmi 12 5G:n akku kestää?
Redmi 12 5G -akun kapasiteetti on 5000 mAh.
Onko Redmi 12 5G:ssä NFC?
Kyllä, Redmi 12 5G:ssä on NFC
Mikä on Redmi 12 5G -virkistystaajuus?
Redmi 12 5G:ssä on 90 Hz:n virkistystaajuus.
Mikä on Redmi 12 5G:n Android-versio?
Redmi 12 5G Android -versio on Android 13, MIUI 14.
Mikä on Redmi 12 5G:n näytön tarkkuus?
Redmi 12 5G:n näytön tarkkuus on 1080 x 2460 pikseliä.
Onko Redmi 12 5G:ssä langaton lataus?
Ei, Redmi 12 5G:ssä ei ole langatonta latausta.
Onko Redmi 12 5G veden- ja pölynkestävä?
Kyllä, Redmi 12 5G:ssä on vesi- ja pölytiivis.
Onko Redmi 12 5G:ssä 3.5 mm:n kuulokeliitäntä?
Kyllä, Redmi 12 5G:ssä on 3.5 mm kuulokeliitäntä.
Mikä on Redmi 12 5G -kameran megapikseliä?
Redmi 12 5G:ssä on 50 megapikselin kamera.
Mikä on Redmi 12 5G:n kameraanturi?
Redmi 12 5G:ssä on S5KJN1/OV50D-kameraanturi.
Mikä on Redmi 12 5G:n hinta?
Redmi 12 5G:n hinta on 150 dollaria.
Redmi 12 5G käyttäjien arvostelut ja mielipiteet
Redmi 12 5G -videoarvostelut
Arvostelu Youtubessa
Redmi 12 5G
×


Jos käytät tätä puhelinta tai sinulla on kokemusta tästä puhelimesta, valitse tämä vaihtoehto.
Valitse tämä vaihtoehto, jos et ole käyttänyt tätä puhelinta ja haluat vain kirjoittaa kommentin.
On 9 kommentteja tästä tuotteesta.