Redmi Note 13 5G
~ 164–12628 XNUMX ₹
Redmi Note 13 5G:n avaintiedot
- Korkea virkistystaajuus Vedenkestävä nopea lataus Korkea kaiuttimen äänenvoimakkuus
- Ei SD-korttipaikkaa 1080p videotallennus Ei OIS
Redmi Note 13 5G:n täydelliset tekniset tiedot
Yleiset tiedot
TUODA MARKKINOILLE
| Brändi | redmi |
| Ilmoitti | 2023. syyskuuta 21 |
| Koodinimi | kulta |
| Mallin numero | 2312DRAABC, 2312DRAABI, 2312DRAABG |
| Release Date | |
| Out Price |
NÄYTTÖ
| Tyyppi | AMOLED |
| Kuvasuhde ja PPI | Tiheys 395 ppi |
| Koko | 6.67 tuumaa, 107.4 cm2 (~ 88.9% näytön ja rungon suhde) |
| Virkistystaajuus | 120 Hz |
| päätöslauselma | 1080 x 2400 pikseliä |
| Huippukirkkaus (nit) | 1B väriä, 120 Hz, 1000 nitiä (huippu) |
| suojaus | Corning Gorilla Glass 5 |
| Ominaisuudet | AMOLED, |
RUNKO
| Colors |
Musta Valkoinen Sininen |
| Mitat | 161.1 x 75 x 7.6 mm (6.34 x 2.95 x 0.30 sisään) |
| Paino | 173.5 g (6.14 oz) |
| Materiaali | |
| Sertifiointi | IP54, pöly- ja roiskekestävä |
| Vedenkestävä | Kyllä |
| Anturit | Sormenjälki (sivulle asennettu), kiihtyvyysanturi, gyro, läheisyys, kompassi |
| 3.5mm Jack | Kyllä |
| NFC | Ei |
| Infrapuna | Kyllä |
| USB-tyyppi | USB Type-C 2.0 |
| Jäähdytysjärjestelmä | |
| HDMI | |
| Kaiuttimen äänenvoimakkuus (dB) | Kyllä |
verkkotuotteet
Taajuudet
| Elektroniikka | GSM/CDMA/HSPA/CDMA2000/LTE/5G |
| 2G-yhtyeet | GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 ja SIM 2 |
| 3G-yhtyeet | 850 HSDPA / 900 / 2100 |
| 4G-yhtyeet | 1, 3, 5, 8, 34, 38, 39, 40, 41 |
| 5G-yhtyeet | 1, 5, 8, 28, 41, 78 SA/NSA |
| TD-SCDMA | |
| suunnistus | GPS (L1), GLONASS (G1), BDS (B1), GALILEO (E1) |
| Verkon nopeus | HSPA, LTE-A (CA), 5G |
Muuta
| SIM-kortin tyyppi | Nano-SIM, kaksoisvalmiustila |
| SIM-alueen numero | dual SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, kaksikaistainen |
| Bluetooth: | 5.3, A2DP, LE |
| Volta | Kyllä |
| FM-radio | Ei |
SAR-ARVOFCC-raja on 1.6 W/kg mitattuna 1 gramman kudostilavuudessa.
| Rungon SAR (AB) | |
| Pää SAR (AB) | |
| Body SAR (ABD) | |
| Pään SAR (ABD) | |
Suorituskyky
PLATFORM
| Piirisarja | Mediatek Dimensity 6080 (6nm) |
| prosessori | Kahdeksanytiminen (2x2.4 GHz Cortex-A76 ja 6x2.0 GHz Cortex-A55) |
| Bittiä | |
| Cores | 8 Core |
| Prosessitekniikka | 6 nm |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| GPU-ytimet | |
| GPU-taajuus | |
| Android-versio | Android 13, miui 14 |
| Pelaa Store |
MUISTI
| RAM-muistin kapasiteetti | 6GB 8GB 12GB |
| RAM-tyyppi | |
| varastointi | 128GB, 256GB |
| SD-korttipaikka | Ei |
SUORITUSPISTEET
Antutu Pisteet |
• AnTuTu
|
Akku
| Koko | 5000 mAh |
| Tyyppi | LiPo |
| Pikalataustekniikka | |
| Latausnopeus | 33W |
| Videon toistoaika | |
| Nopea lataus | Kyllä |
| Wireless Lataaminen | Ei |
| Käänteinen lataus | Ei |
Kamera
PÄÄKAMERA Seuraavat ominaisuudet voivat vaihdella ohjelmistopäivityksen mukaan.
Ensimmäinen kamera
| päätöslauselma | 108 megapikseliä |
| Tunnistin | Samsung ISOCELL S5KHM6 |
| aukko | f / 1.7 |
| Pixel Size | 0.64μm |
| Anturin koko | |
| Optinen zoom | |
| Linssi | Leveä |
| Lisää | PDAF |
Toinen kamera
| päätöslauselma | 2 megapikseliä |
| Tunnistin | SC202CS |
| aukko | 2 megapikseliä |
| Pixel Size | |
| Anturin koko | |
| Optinen zoom | |
| Linssi | Syvyys |
| Lisää |
| Kuvan resoluutio | 108 megapikseliä |
| Videon resoluutio ja FPS | 1080p @ 30fps |
| Optinen stabilointi (OIS) | Ei |
| Elektroninen stabilointi (EIS) | |
| Hidastettu video | |
| Ominaisuudet | LED-salama, HDR, panoraama |
DxOMark-pisteet
| Mobiilipisteet (takana) |
mobile
Kuva
Video
|
| Selfien pisteet |
itse
Kuva
Video
|
SELFIE-KAMERA
Ensimmäinen kamera
| päätöslauselma | 16 megapikseliä |
| Tunnistin | Omnivision OV16A1Q |
| aukko | |
| Pixel Size | 16 megapikseliä |
| Anturin koko | |
| Linssi | |
| Lisää |
Kolmas kamera
| päätöslauselma | |
| Tunnistin | |
| aukko | |
| Pixel Size | |
| Anturin koko | |
| Linssi | |
| Lisää |
| Videon resoluutio ja FPS | 1080p @ 30fps |
| Ominaisuudet | HDR |
Redmi Note 13 5G UKK
Kuinka kauan Redmi Note 13 5G:n akku kestää?
Redmi Note 13 5G -akun kapasiteetti on 5000 mAh.
Onko Redmi Note 13 5G:ssä NFC?
Ei, Redmi Note 13 5G:ssä ei ole NFC:tä
Mikä on Redmi Note 13 5G -virkistystaajuus?
Redmi Note 13 5G:n virkistystaajuus on 120 Hz.
Mikä on Redmi Note 13 5G:n Android-versio?
Redmi Note 13 5G Android -versio on Android 13, MIUI 14.
Mikä on Redmi Note 13 5G:n näytön tarkkuus?
Redmi Note 13 5G -näytön resoluutio on 1080 x 2400 pikseliä.
Onko Redmi Note 13 5G:ssä langaton lataus?
Ei, Redmi Note 13 5G:ssä ei ole langatonta latausta.
Onko Redmi Note 13 5G veden- ja pölynkestävä?
Kyllä, Redmi Note 13 5G on veden- ja pölynkestävä.
Onko Redmi Note 13 5G:ssä 3.5 mm:n kuulokeliitäntä?
Kyllä, Redmi Note 13 5G:ssä on 3.5 mm kuulokeliitäntä.
Mikä on Redmi Note 13 5G -kameran megapikseliä?
Redmi Note 13 5G:ssä on 100 megapikselin kamera.
Mikä on Redmi Note 13 5G:n kameraanturi?
Redmi Note 13 5G:ssä on Samsung ISOCELL S5KHM6 -kameraanturi.
Mikä on Redmi Note 13 5G:n hinta?
Redmi Note 13 5G:n hinta on 164 dollaria.
Redmi Note 13 5G -käyttäjien arviot ja mielipiteet
Redmi Note 13 5G -videoarvostelut
Arvostelu Youtubessa
Redmi Note 13 5G
×
Jos käytät tätä puhelinta tai sinulla on kokemusta tästä puhelimesta, valitse tämä vaihtoehto.
Valitse tämä vaihtoehto, jos et ole käyttänyt tätä puhelinta ja haluat vain kirjoittaa kommentin.
On 1 kommentteja tästä tuotteesta.