Redmi Liite 13 Pro 4G
~ 229–17633 XNUMX ₹
Redmi Note 13 Pro 4G -avaintiedot
- OIS tuki Korkea virkistystaajuus Vedenkestävä nopea lataus
- 1080p videotallennus Ei 5G-tukea
Redmi Note 13 Pro 4G:n täydelliset tekniset tiedot
Yleiset tiedot
TUODA MARKKINOILLE
| Brändi | redmi |
| Ilmoitti | 2024. tammikuuta 11 |
| Koodinimi | smaragdi |
| Mallin numero | 23117RA68G |
| Release Date | 2024. tammikuuta 12 |
| Out Price | Tietoja 220 EUR |
NÄYTTÖ
| Tyyppi | AMOLED |
| Kuvasuhde ja PPI | Tiheys 395 ppi |
| Koko | 6.67 tuumaa, 107.4 cm2 (~ 88.9% näytön ja rungon suhde) |
| Virkistystaajuus | 120 Hz |
| päätöslauselma | 1080 x 2400 pikseliä |
| Huippukirkkaus (nit) | 120 Hz, 1000 nitiä (HBM), 1300 nitiä (huippu) |
| suojaus | Corning Gorilla Glass 5 |
| Ominaisuudet | AMOLED, |
RUNKO
| Colors |
Musta Sininen Violetti |
| Mitat | 161.1 x 75 x 8 mm (6.34 x 2.95 x 0.31 sisään) |
| Paino | 179 g (6.31 oz) |
| Materiaali | |
| Sertifiointi | IP54, pöly- ja roiskekestävä |
| Vedenkestävä | Kyllä |
| Anturit | Sormenjälki (näytön alla, optinen), kiihtyvyysanturi, gyro, läheisyys, kompassi |
| 3.5mm Jack | |
| NFC | Kyllä (markkina-/alueriippuvainen) |
| Infrapuna | |
| USB-tyyppi | USB Type-C 2.0, OTG |
| Jäähdytysjärjestelmä | |
| HDMI | |
| Kaiuttimen äänenvoimakkuus (dB) |
verkkotuotteet
Taajuudet
| Elektroniikka | GSM / HSPA / LTE |
| 2G-yhtyeet | GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 ja SIM 2 |
| 3G-yhtyeet | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G-yhtyeet | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 66 |
| 5G-yhtyeet | |
| TD-SCDMA | |
| suunnistus | GPS, GALILEO, GLONASS, BDS |
| Verkon nopeus | HSPA, LTE-A |
Muuta
| SIM-kortin tyyppi | Nano-SIM, kaksoisvalmiustila |
| SIM-alueen numero | Hybridi, kaksois-SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, kaksikaistainen |
| Bluetooth: | 5.2, A2DP, LE |
| Volta | Kyllä |
| FM-radio | Määrittelemätön |
SAR-ARVOFCC-raja on 1.6 W/kg mitattuna 1 gramman kudostilavuudessa.
| Rungon SAR (AB) | |
| Pää SAR (AB) | |
| Body SAR (ABD) | |
| Pään SAR (ABD) | |
Suorituskyky
PLATFORM
| Piirisarja | Mediatek Helio G99 Ultra |
| prosessori | Kahdeksanytiminen (2x2.2 GHz Cortex-A76 ja 6x2.0 GHz Cortex-A55) |
| Bittiä | |
| Cores | 8 Core |
| Prosessitekniikka | |
| GPU | Mali-G57 MC2 |
| GPU-ytimet | |
| GPU-taajuus | |
| Android-versio | Android 13, MIUI 14, suunniteltu päivitys versioon 14 |
| Pelaa Store |
MUISTI
| RAM-muistin kapasiteetti | 8GB 12GB |
| RAM-tyyppi | |
| varastointi | 256GB, 512GB |
| SD-korttipaikka | microSDXC (käyttää jaettua SIM-korttipaikkaa) |
SUORITUSPISTEET
Antutu Pisteet |
386301
• Antutu v9
|
Akku
| Koko | 5000 mAh |
| Tyyppi | |
| Pikalataustekniikka | |
| Latausnopeus | 67W |
| Videon toistoaika | |
| Nopea lataus | Kyllä |
| Wireless Lataaminen | Ei |
| Käänteinen lataus | Ei |
Kamera
PÄÄKAMERA Seuraavat ominaisuudet voivat vaihdella ohjelmistopäivityksen mukaan.
Ensimmäinen kamera
| päätöslauselma | 200 megapikseliä |
| Tunnistin | |
| aukko | f / 1.8 |
| Pixel Size | 0.7μm |
| Anturin koko | 1 / 2.0 " |
| Optinen zoom | |
| Linssi | 25mm (leveä) |
| Lisää | PDAF, OIS |
Toinen kamera
| päätöslauselma | 8 megapikseliä |
| Tunnistin | |
| aukko | f / 2.2 |
| Pixel Size | |
| Anturin koko | |
| Optinen zoom | |
| Linssi | (ultraleveä) |
| Lisää |
Kolmas kamera
| päätöslauselma | 2 megapikseliä |
| Tunnistin | |
| aukko | f / 2.4 |
| Pixel Size | |
| Anturin koko | |
| Optinen zoom | |
| Linssi | (makro) |
| Lisää |
| Kuvan resoluutio | 200 megapikseliä |
| Videon resoluutio ja FPS | 1080p@30/60fps, gyro EIS |
| Optinen stabilointi (OIS) | Kyllä |
| Elektroninen stabilointi (EIS) | |
| Hidastettu video | |
| Ominaisuudet | LED-salama, HDR, panoraama |
DxOMark-pisteet
| Mobiilipisteet (takana) |
mobile
Kuva
Video
|
| Selfien pisteet |
itse
Kuva
Video
|
SELFIE-KAMERA
Ensimmäinen kamera
| päätöslauselma | 16 megapikseliä |
| Tunnistin | |
| aukko | f / 2.5 |
| Pixel Size | 16 megapikseliä |
| Anturin koko | |
| Linssi | (leveä) |
| Lisää |
| Videon resoluutio ja FPS | 1080p @ 30 / 60fps |
| Ominaisuudet |
Redmi Note 13 Pro 4G UKK
Kuinka kauan Redmi Note 13 Pro 4G:n akku kestää?
Redmi Note 13 Pro 4G -akun kapasiteetti on 5000 mAh.
Onko Redmi Note 13 Pro 4G:ssä NFC?
Kyllä, Redmi Note 13 Pro 4G:ssä on NFC
Mikä on Redmi Note 13 Pro 4G -virkistystaajuus?
Redmi Note 13 Pro 4G:ssä on 120 Hz:n virkistystaajuus.
Mikä on Redmi Note 13 Pro 4G:n Android-versio?
Redmi Note 13 Pro 4G Android -versio on Android 13, MIUI 14, suunniteltu päivitys versioon 14.
Mikä on Redmi Note 13 Pro 4G:n näytön tarkkuus?
Redmi Note 13 Pro 4G -näytön resoluutio on 1080 x 2400 pikseliä.
Onko Redmi Note 13 Pro 4G:ssä langaton lataus?
Ei, Redmi Note 13 Pro 4G:ssä ei ole langatonta latausta.
Onko Redmi Note 13 Pro 4G vettä ja pölyä hylkivä?
Kyllä, Redmi Note 13 Pro 4G on veden- ja pölynkestävä.
Mikä on Redmi Note 13 Pro 4G -kameran megapikselit?
Redmi Note 13 Pro 4G:ssä on 200 megapikselin kamera.
Mikä on Redmi Note 13 Pro 4G:n hinta?
Redmi Note 13 Pro 4G:n hinta on 229 dollaria.
Redmi Note 13 Pro 4G -käyttäjien arvostelut ja mielipiteet
Redmi Note 13 Pro 4G -videoarvostelut
Arvostelu Youtubessa
Redmi Liite 13 Pro 4G
×

Jos käytät tätä puhelinta tai sinulla on kokemusta tästä puhelimesta, valitse tämä vaihtoehto.
Valitse tämä vaihtoehto, jos et ole käyttänyt tätä puhelinta ja haluat vain kirjoittaa kommentin.
On 0 kommentteja tästä tuotteesta.