Xiaomi 14
~ 520 - 40040 ₹
Xiaomi 14:n tärkeimmät tiedot
- OIS tuki Korkea virkistystaajuus Vedenkestävä Langaton lataus
- Ei SD-korttipaikkaa Ei kuulokeliitäntää Vanha ohjelmistoversio
Xiaomi 14:n täydelliset tekniset tiedot
Yleiset tiedot
TUODA MARKKINOILLE
| Brändi | Xiaomi |
| Ilmoitti | 2023. lokakuuta 26 |
| Koodinimi | houji |
| Mallin numero | 23127PN0CC, 23127PN0CG |
| Release Date | 2023. lokakuuta 26 |
| Out Price | Tietoja 520 EUR |
NÄYTTÖ
| Tyyppi | LTPO OLED |
| Kuvasuhde ja PPI | Tiheys 460 ppi |
| Koko | 6.36 tuumaa, 97.6 cm2 (~ 89.3% näytön ja rungon suhde) |
| Virkistystaajuus | 120 Hz |
| päätöslauselma | 1200 x 2670 pikseliä |
| Huippukirkkaus (nit) | 68B väriä, 120 Hz, Dolby Vision, HDR10+, 3000 nitiä (huippu) |
| suojaus | Gorilla Glass |
| Ominaisuudet | LTPO OLED |
RUNKO
| Colors |
Musta Hopea Vaaleanpunainen Vihreä |
| Mitat | 152.8 x 71.5 x 8.2 mm tai 8.3 mm |
| Paino | 188 g tai 193 g (6.63 unssia) |
| Materiaali | Lasi etuosa, lasitausta tai silikonipolymeeri takaosa, alumiinirunko |
| Sertifiointi | IP68 pölyn/vedenkestävä (jopa 1.5m 30 min) |
| Vedenkestävä | Kyllä |
| Anturit | Sormenjälki (näytön alla, optinen), kiihtyvyysanturi, läheisyys, gyro, kompassi, barometri, värispektri |
| 3.5mm Jack | Ei |
| NFC | Kyllä |
| Infrapuna | Kyllä |
| USB-tyyppi | USB Type-C 3.2, OTG |
| Jäähdytysjärjestelmä | |
| HDMI | |
| Kaiuttimen äänenvoimakkuus (dB) | Kyllä, stereokaiuttimilla |
verkkotuotteet
Taajuudet
| Elektroniikka | GSM/CDMA/HSPA/CDMA2000/LTE/5G |
| 2G-yhtyeet | GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 ja SIM 2 |
| 3G-yhtyeet | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G-yhtyeet | 1, 3, 4, 5, 8, 18, 19, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66 |
| 5G-yhtyeet | 1, 3, 5, 8, 28, 38, 40, 41, 48, 66, 77, 78 SA/NSA |
| TD-SCDMA | |
| suunnistus | GPS (L1+L5), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), NavIC (L5) |
| Verkon nopeus | HSPA, LTE-A, 5G |
Muuta
| SIM-kortin tyyppi | Nano-SIM, kaksoisvalmiustila |
| SIM-alueen numero | Nano-SIM ja eSIM tai Dual SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, kaksikaistainen, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth: | 5.4, A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive |
| Volta | Kyllä |
| FM-radio | Ei |
SAR-ARVOFCC-raja on 1.6 W/kg mitattuna 1 gramman kudostilavuudessa.
| Rungon SAR (AB) | |
| Pää SAR (AB) | |
| Body SAR (ABD) | |
| Pään SAR (ABD) | |
Suorituskyky
PLATFORM
| Piirisarja | Qualcomm SM8650-AB Snapdragon 8 Gen 3 (4nm) |
| prosessori | Kahdeksanytiminen (1x3.3 GHz Cortex-X4 & 5x3.2 GHz Cortex-A720 & 2x2.3 GHz Cortex-A520) |
| Bittiä | |
| Cores | 8 Core |
| Prosessitekniikka | 4 nm |
| GPU | Adreno 750 |
| GPU-ytimet | |
| GPU-taajuus | |
| Android-versio | Android 14, HyperOS |
| Pelaa Store |
MUISTI
| RAM-muistin kapasiteetti | 8GB 12GB 16GB |
| RAM-tyyppi | |
| varastointi | 256GB, 512GB |
| SD-korttipaikka | Ei |
SUORITUSPISTEET
Antutu Pisteet |
• AnTuTu
|
Akku
| Koko | 4610 mAh |
| Tyyppi | LiPo |
| Pikalataustekniikka | |
| Latausnopeus | 90W |
| Videon toistoaika | |
| Nopea lataus | Kyllä |
| Wireless Lataaminen | Kyllä |
| Käänteinen lataus | Ei |
Kamera
PÄÄKAMERA Seuraavat ominaisuudet voivat vaihdella ohjelmistopäivityksen mukaan.
Ensimmäinen kamera
| päätöslauselma | 50 megapikseliä |
| Tunnistin | Omnivision OVX9000 |
| aukko | f / 1.6 |
| Pixel Size | 1.2μm |
| Anturin koko | 1 / 1.31 " |
| Optinen zoom | 3.2x optinen zoom |
| Linssi | 23mm (leveä) |
| Lisää | dual pixel PDAF, laser AF, OIS |
Toinen kamera
| päätöslauselma | 50 megapikseliä |
| Tunnistin | Samsung S5KJN1 |
| aukko | |
| Pixel Size | |
| Anturin koko | |
| Optinen zoom | |
| Linssi | telefoto |
| Lisää |
Kolmas kamera
| päätöslauselma | 50 megapikseliä |
| Tunnistin | Samsung S5KJN1 |
| aukko | |
| Pixel Size | |
| Anturin koko | |
| Optinen zoom | |
| Linssi | Erittäin leveä |
| Lisää |
| Kuvan resoluutio | 50 megapikseliä |
| Videon resoluutio ja FPS | 8K@24fps (HDR), 4K@24/30/60fps (HDR10+, 10-bittinen Dolby Vision HDR, 10-bittinen LOG), 1080p@30/60/120/240/960fps, 720p@1920fps, gyro-EIS |
| Optinen stabilointi (OIS) | Kyllä |
| Elektroninen stabilointi (EIS) | |
| Hidastettu video | |
| Ominaisuudet | Leica-objektiivi, kaksisävyinen kaksois-LED-salama, HDR, panoraama |
DxOMark-pisteet
| Mobiilipisteet (takana) |
mobile
Kuva
Video
|
| Selfien pisteet |
itse
Kuva
Video
|
SELFIE-KAMERA
Ensimmäinen kamera
| päätöslauselma | 32 megapikseliä |
| Tunnistin | |
| aukko | |
| Pixel Size | 32 megapikseliä |
| Anturin koko | |
| Linssi | (leveä) |
| Lisää |
| Videon resoluutio ja FPS | 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS |
| Ominaisuudet | HDR, panoraama |
Xiaomi 14 UKK
Kuinka kauan Xiaomi 14:n akku kestää?
Xiaomi 14:n akun kapasiteetti on 4610 mAh.
Onko Xiaomi 14:ssa NFC?
Kyllä, Xiaomi 14:ssa on NFC
Mikä on Xiaomi 14:n virkistystaajuus?
Xiaomi 14:n virkistystaajuus on 120 Hz.
Mikä on Xiaomi 14:n Android-versio?
Xiaomi 14 Android -versio on Android 14, HyperOS.
Mikä on Xiaomi 14:n näytön tarkkuus?
Xiaomi 14:n näytön tarkkuus on 1200 x 2670 pikseliä.
Onko Xiaomi 14:ssa langaton lataus?
Kyllä, Xiaomi 14:ssa on langaton lataus.
Onko Xiaomi 14 veden- ja pölynkestävä?
Kyllä, Xiaomi 14 on veden- ja pölynkestävä.
Onko Xiaomi 14:ssa 3.5 mm kuulokeliitäntä?
Ei, Xiaomi 14:ssa ei ole 3.5 mm:n kuulokeliitäntää.
Mikä on Xiaomin 14 megapikselin kamera?
Xiaomi 14:ssa on 50 megapikselin kamera.
Mikä on Xiaomi 14:n kameran anturi?
Xiaomi 14:ssä on Omnivision OVX9000 -kameraanturi.
Mikä on Xiaomi 14:n hinta?
Xiaomi 14:n hinta on 520 dollaria.
Xiaomi 14 -käyttäjien arvostelut ja mielipiteet
Xiaomi 14 -videoarvostelut
Arvostelu Youtubessa
Xiaomi 14
×

Jos käytät tätä puhelinta tai sinulla on kokemusta tästä puhelimesta, valitse tämä vaihtoehto.
Valitse tämä vaihtoehto, jos et ole käyttänyt tätä puhelinta ja haluat vain kirjoittaa kommentin.
On 3 kommentteja tästä tuotteesta.