Xiaomi Mi 5s
Xiaomi Mi 5S oli edistynein älypuhelin Mi 5 -sarjassa.
Xiaomi Mi 5s:n tärkeimmät tiedot
- nopea lataus Kuulokeliitäntä Useita värivaihtoehtoja NFC-tuki
- IPS-näyttö Ei enää myyntiä Ei SD-korttipaikkaa Vanha ohjelmistoversio
Xiaomi Mi 5s:n täydelliset tekniset tiedot
Yleiset tiedot
TUODA MARKKINOILLE
| Brändi | Xiaomi |
| Ilmoitti | Syyskuu 27, 2016 |
| Koodinimi | Kauris |
| Mallin numero | 2015711 |
| Release Date | Syyskuu 29, 2016 |
| Out Price | Tietoja 250 EUR |
NÄYTTÖ
| Tyyppi | IPS LCD |
| Kuvasuhde ja PPI | 16:9 suhde - 428 ppi tiheys |
| Koko | 5.15 tuumaa, 73.1 cm2 (~ 71.4% näytön ja rungon suhde) |
| Virkistystaajuus | 60 Hz |
| päätöslauselma | 1080 x 1920 pikseliä |
| Huippukirkkaus (nit) | 600 cd/m² |
| suojaus | |
| Ominaisuudet | 3D-kosketusnäyttö (128 Gt, 4 Gt RAM-malli) |
RUNKO
| Colors |
Hopea Harmaa Kulta Ruusukulta |
| Mitat | 145.6 x 70.3 x 8.3 mm (5.73 x 2.77 x 0.33 sisään) |
| Paino | 145 g (5.11 unssia) |
| Materiaali | Takaosa: Metalli |
| Sertifiointi | |
| Vedenkestävä | Ei |
| Anturit | Sormenjälki (etuasennettu), kiihtyvyysanturi, gyro, läheisyys, kompassi, barometri |
| 3.5mm Jack | Kyllä |
| NFC | Kyllä |
| Infrapuna | Ei |
| USB-tyyppi | C-tyypin 1.0-kääntyvä liitin |
| Jäähdytysjärjestelmä | |
| HDMI | |
| Kaiuttimen äänenvoimakkuus (dB) |
verkkotuotteet
Taajuudet
| Elektroniikka | GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE |
| 2G-yhtyeet | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 ja SIM 2 |
| 3G-yhtyeet | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G-yhtyeet | B1 (2100), B3 (1800), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B38 (TDD 2600), B39 (TDD 1900), B40 (TDD 2300), B41 (TDD 2500) |
| 5G-yhtyeet | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 1900 MHz TD-SCDMA 2000 MHz |
| suunnistus | Kyllä, A-GPS, GLONASS, BDS |
| Verkon nopeus | HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A (4CA) Cat12 600/150 Mbps |
Muuta
| SIM-kortin tyyppi | Dual SIM (Nano-SIM, kaksi valmiustilaa) |
| SIM-alueen numero | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, kaksikaistainen, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot |
| Bluetooth: | 4.2, A2DP, LE |
| Volta | Kyllä |
| FM-radio | Ei |
SAR-ARVOFCC-raja on 1.6 W/kg mitattuna 1 gramman kudostilavuudessa.
| Rungon SAR (AB) | 1.01 W / kg |
| Pää SAR (AB) | 0.768 W / kg |
| Body SAR (ABD) | |
| Pään SAR (ABD) | |
Suorituskyky
PLATFORM
| Piirisarja | Qualcomm Snapdragon 821 MSM8996 Pro |
| prosessori | Quad-core (2x2.15 GHz Kryo & 2x1.6 GHz Kryo) |
| Bittiä | 64Bit |
| Cores | 4 Core |
| Prosessitekniikka | 14 nm |
| GPU | Adreno 530 |
| GPU-ytimet | |
| GPU-taajuus | 624 MHz |
| Android-versio | Android 8.0? MIUI 10 |
| Pelaa Store |
MUISTI
| RAM-muistin kapasiteetti | 3GB / 4GB |
| RAM-tyyppi | LPDDR4 |
| varastointi | 32GB / 64GB / 128GB |
| SD-korttipaikka | Ei |
SUORITUSPISTEET
Antutu Pisteet |
147 km
• Antutu v6
|
| Geek Bench -pisteet |
1617
Yksittäinen pistemäärä
3934
Monipisteet
2377
Akun pistemäärä
|
Akku
| Koko | 3200 mAh |
| Tyyppi | |
| Pikalataustekniikka | Qualcomm Quick Charge 3.0 |
| Latausnopeus | 18W |
| Videon toistoaika | |
| Nopea lataus | Kyllä |
| Wireless Lataaminen | |
| Käänteinen lataus |
Kamera
PÄÄKAMERA Seuraavat ominaisuudet voivat vaihdella ohjelmistopäivityksen mukaan.
Ensimmäinen kamera
| päätöslauselma | |
| Tunnistin | Sony IMX378 Exmor RS |
| aukko | f / 2 |
| Pixel Size | |
| Anturin koko | |
| Optinen zoom | |
| Linssi | |
| Lisää |
| Kuvan resoluutio | 4032 x 3024 pikseliä, 12.19 MP |
| Videon resoluutio ja FPS | 3840 x 2160 (4K UHD) – (30 fps) 1920 x 1080 (täysi) – (120 fps) 1280 x 720 (HD) – (120 fps) |
| Optinen stabilointi (OIS) | Ei |
| Elektroninen stabilointi (EIS) | |
| Hidastettu video | Kyllä |
| Ominaisuudet | Dual-LED kaksisävyinen salama, panoraama |
DxOMark-pisteet
| Mobiilipisteet (takana) |
mobile
Kuva
Video
|
| Selfien pisteet |
itse
Kuva
Video
|
SELFIE-KAMERA
Ensimmäinen kamera
| päätöslauselma | 4 MP |
| Tunnistin | OmniVision OV4688 |
| aukko | f / 2.0 |
| Pixel Size | |
| Anturin koko | |
| Linssi | |
| Lisää |
| Videon resoluutio ja FPS | 1080p @ 30fps |
| Ominaisuudet |
Xiaomi Mi 5s UKK
Kuinka kauan Xiaomi Mi 5s:n akku kestää?
Xiaomi Mi 5s:n akun kapasiteetti on 3200 mAh.
Onko Xiaomi Mi 5s:ssä NFC?
Kyllä, Xiaomi Mi 5s:ssä on NFC
Mikä on Xiaomi Mi 5s -virkistystaajuus?
Xiaomi Mi 5s:n virkistystaajuus on 60 Hz.
Mikä on Xiaomi Mi 5s:n Android-versio?
Xiaomi Mi 5s Android -versio on Android 8.0; MIUI 10.
Mikä on Xiaomi Mi 5s:n näytön resoluutio?
Xiaomi Mi 5s:n näytön tarkkuus on 1080 x 1920 pikseliä.
Onko Xiaomi Mi 5s:ssä langaton lataus?
Ei, Xiaomi Mi 5s:ssä ei ole langatonta latausta.
Onko Xiaomi Mi 5s veden- ja pölynkestävä?
Ei, Xiaomi Mi 5s ei ole veden- ja pölynkestävä.
Onko Xiaomi Mi 5s:ssä 3.5 mm:n kuulokeliitäntä?
Kyllä, Xiaomi Mi 5s:ssä on 3.5 mm kuulokeliitäntä.
Mikä on Xiaomi Mi 5s -kameran megapikseliä?
Xiaomi Mi 5s:ssä on 12 megapikselin kamera.
Mikä on Xiaomi Mi 5s:n kameran anturi?
Xiaomi Mi 5s:ssä on Sony IMX378 Exmor RS -kameraanturi.
Mikä on Xiaomi Mi 5s:n hinta?
Xiaomi Mi 5s:n hinta on 130 dollaria.
Xiaomi Mi 5s -käyttäjien arvostelut ja mielipiteet
Xiaomi Mi 5s -videoarvostelut
Arvostelu Youtubessa
Xiaomi Mi 5s
×

Jos käytät tätä puhelinta tai sinulla on kokemusta tästä puhelimesta, valitse tämä vaihtoehto.
Valitse tämä vaihtoehto, jos et ole käyttänyt tätä puhelinta ja haluat vain kirjoittaa kommentin.
On 0 kommentteja tästä tuotteesta.