Xiaomi redmi 7
Redmi 7:n tekniset tiedot ovat hyviä tyypillisille käyttäjille.
Xiaomi Redmi 7 -avaintiedot
- Vedenkestävä Korkea akun kapasiteetti Kuulokeliitäntä Infrapuna
- IPS-näyttö Ei enää myyntiä 1080p videotallennus HD+ näyttö
Xiaomi Redmi 7:n täydelliset tekniset tiedot
Yleiset tiedot
TUODA MARKKINOILLE
| Brändi | redmi |
| Ilmoitti | |
| Koodinimi | paikan päällä |
| Mallin numero | |
| Release Date | 2019, maaliskuu |
| Out Price | Tietoja 130 EUR |
NÄYTTÖ
| Tyyppi | IPS LCD |
| Kuvasuhde ja PPI | 19:9 suhde - 269 ppi tiheys |
| Koko | 6.26 tuumaa, 97.8 cm2 (~ 81.5% näytön ja rungon suhde) |
| Virkistystaajuus | 60 Hz |
| päätöslauselma | 720 x 1520 pikseliä |
| Huippukirkkaus (nit) | |
| suojaus | Corning Gorilla Glass 5 |
| Ominaisuudet |
RUNKO
| Colors |
Kuun punainen Eclipse Musta Komeetta sininen |
| Mitat | 158.7 x 75.6 x 8.5 mm (6.25 x 2.98 x 0.33 sisään) |
| Paino | 180 g (6.35 unssia) |
| Materiaali | Muovi |
| Sertifiointi | |
| Vedenkestävä | Kyllä |
| Anturit | Sormenjälki (takana asennettu), kiihtyvyysanturi, läheisyys, kompassi |
| 3.5mm Jack | Kyllä |
| NFC | Ei |
| Infrapuna | Kyllä |
| USB-tyyppi | microUSB 2.0, USB On-The-Go |
| Jäähdytysjärjestelmä | |
| HDMI | |
| Kaiuttimen äänenvoimakkuus (dB) |
verkkotuotteet
Taajuudet
| Elektroniikka | GSM / CDMA / HSPA / LTE |
| 2G-yhtyeet | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 ja SIM 2 |
| 3G-yhtyeet | HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100 - maailmanlaajuinen |
| 4G-yhtyeet | B1 (2100), B3 (1800), B4 (1700/2100 AWS 1), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B20 (800), B38 (TDD 2600), B40 (TDD 2300) |
| 5G-yhtyeet | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 1900 MHz TD-SCDMA 2000 MHz |
| suunnistus | Kyllä, A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| Verkon nopeus | HSPA, LTE-A |
Muuta
| SIM-kortin tyyppi | Dual SIM (Nano-SIM, kaksi valmiustilaa) |
| SIM-alueen numero | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, WiFi Direct, hotspot |
| Bluetooth: | 4.2, A2DP, LE, aptX HD |
| Volta | Kyllä |
| FM-radio | Kyllä |
SAR-ARVOFCC-raja on 1.6 W/kg mitattuna 1 gramman kudostilavuudessa.
| Rungon SAR (AB) | 1.251 W / kg |
| Pää SAR (AB) | 0.577 W / kg |
| Body SAR (ABD) | 1.02 W / kg |
| Pään SAR (ABD) | 1.1 W / kg |
| M1810F6LI - SAR Intia: pää - 1.031 W/kg - Runko: 0.573 W/kg P2i nanopinnoite |
Suorituskyky
PLATFORM
| Piirisarja | Qualcomm SDM632 Snapdragon 632 (14nm) |
| prosessori | Kahdeksanytiminen (4 x 1.8 GHz Kryo 250 Gold & 4 x 1.8 GHz Kryo 250 Silver) |
| Bittiä | 64Bit |
| Cores | 8 Core |
| Prosessitekniikka | 14 nm |
| GPU | Adreno 506 |
| GPU-ytimet | |
| GPU-taajuus | |
| Android-versio | Android 10, miui 12.5 |
| Pelaa Store |
MUISTI
| RAM-muistin kapasiteetti | 2GB / 3GB / 4GB |
| RAM-tyyppi | LPDDR3 |
| varastointi | 16GB / 32GB / 64GB |
| SD-korttipaikka | microSD, jopa 1 Tt (omistettu paikka) |
SUORITUSPISTEET
Antutu Pisteet |
105 km
• Antutu v7
|
Akku
| Koko | 4000 mAh |
| Tyyppi | LiPo |
| Pikalataustekniikka | |
| Latausnopeus | 10W |
| Videon toistoaika | |
| Nopea lataus | Kyllä |
| Wireless Lataaminen | |
| Käänteinen lataus |
Kamera
PÄÄKAMERA Seuraavat ominaisuudet voivat vaihdella ohjelmistopäivityksen mukaan.
| Kuvan resoluutio | 4032 x 3024 pikseliä, 12.19 MP |
| Videon resoluutio ja FPS | 1080 @ 3060 |
| Optinen stabilointi (OIS) | Ei |
| Elektroninen stabilointi (EIS) | |
| Hidastettu video | Kyllä |
| Ominaisuudet | LED-salama, HDR, panoraama |
DxOMark-pisteet
| Mobiilipisteet (takana) |
mobile
Kuva
Video
|
| Selfien pisteet |
itse
Kuva
Video
|
SELFIE-KAMERA
Ensimmäinen kamera
| päätöslauselma | 8 MP |
| Tunnistin | |
| aukko | f / 2.0 |
| Pixel Size | |
| Anturin koko | |
| Linssi | |
| Lisää |
| Videon resoluutio ja FPS | 1080p @ 30fps |
| Ominaisuudet | HDR |
Xiaomi Redmi 7 UKK
Kuinka kauan Xiaomi Redmi 7:n akku kestää?
Xiaomi Redmi 7:n akun kapasiteetti on 4000 mAh.
Onko Xiaomi Redmi 7:ssä NFC?
Ei, Xiaomi Redmi 7:ssä ei ole NFC:tä
Mikä on Xiaomi Redmi 7:n virkistystaajuus?
Xiaomi Redmi 7:n virkistystaajuus on 60 Hz.
Mikä on Xiaomi Redmi 7:n Android-versio?
Xiaomi Redmi 7 Android -versio on Android 10, MIUI 12.5.
Mikä on Xiaomi Redmi 7:n näytön tarkkuus?
Xiaomi Redmi 7:n näytön tarkkuus on 720 x 1520 pikseliä.
Onko Xiaomi Redmi 7:ssä langaton lataus?
Ei, Xiaomi Redmi 7:ssä ei ole langatonta latausta.
Onko Xiaomi Redmi 7 veden- ja pölynkestävä?
Kyllä, Xiaomi Redmi 7 on veden- ja pölynkestävä.
Onko Xiaomi Redmi 7:ssä 3.5 mm:n kuulokeliitäntä?
Kyllä, Xiaomi Redmi 7:ssä on 3.5 mm kuulokeliitäntä.
Mikä on Xiaomi Redmi 7 megapikselin kamera?
Xiaomi Redmi 7:ssä on 12 megapikselin kamera.
Mikä on Xiaomi Redmi 7:n hinta?
Xiaomi Redmi 7:n hinta on 60 dollaria.
Xiaomi Redmi 7 -käyttäjien arvostelut ja mielipiteet
Xiaomi Redmi 7 -videoarvostelut
Arvostelu Youtubessa
Xiaomi redmi 7
×

Jos käytät tätä puhelinta tai sinulla on kokemusta tästä puhelimesta, valitse tämä vaihtoehto.
Valitse tämä vaihtoehto, jos et ole käyttänyt tätä puhelinta ja haluat vain kirjoittaa kommentin.
On 9 kommentteja tästä tuotteesta.