Xiaomi Redmi 9i
REdmi 9i on toinen ainutlaatuinen älypuhelin Intialle.
Xiaomi Redmi 9i -avaintiedot
- Korkea akun kapasiteetti Kuulokeliitäntä Useita värivaihtoehtoja SD-korttialue käytettävissä
- IPS-näyttö 1080p videotallennus HD+ näyttö Vanha ohjelmistoversio
Xiaomi Redmi 9i:n täydelliset tekniset tiedot
| Brändi | redmi |
| Ilmoitti | 2020. syyskuuta 15 |
| Koodinimi | voikukka |
| Mallin numero | M2006C3LII |
| Release Date | 2020. syyskuuta 18 |
| Out Price | Tietoja 100 EUR |
NÄYTTÖ
| Tyyppi | IPS LCD |
| Kuvasuhde ja PPI | 20:9 suhde - 269 ppi tiheys |
| Koko | 6.53 tuumaa, 102.9 cm2 (~ 81.0% näytön ja rungon suhde) |
| Virkistystaajuus | 60 Hz |
| päätöslauselma | 720 x 1600 pikseliä |
| Huippukirkkaus (nit) | 270 nits |
| suojaus | |
| Ominaisuudet |
RUNKO
| Colors |
Musta Sininen Vihreä |
| Mitat | 164.9 • 77.1 • 9 mm (6.49 • 3.04 • 0.35 tuumaa |
| Paino | 194 g (6.84 unssia) |
| Materiaali | |
| Sertifiointi | |
| Vedenkestävä | Ei |
| Anturit | Kiihtyvyysanturi, läheisyys, kompassi |
| 3.5mm Jack | Kyllä |
| NFC | Ei |
| Infrapuna | Ei |
| USB-tyyppi | microUSB 2.0, USB On-The-Go |
| Jäähdytysjärjestelmä | Ei |
| HDMI | |
| Kaiuttimen äänenvoimakkuus (dB) |
verkkotuotteet
Taajuudet
| Elektroniikka | GSM / HSPA / LTE |
| 2G-yhtyeet | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 ja SIM 2 |
| 3G-yhtyeet | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G-yhtyeet | 1, 3, 5, 8, 40, 41 |
| 5G-yhtyeet | |
| TD-SCDMA | |
| suunnistus | Kyllä, A-GPS, GLONASS, BDS |
| Verkon nopeus | HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A |
| SIM-kortin tyyppi | Dual SIM (Nano-SIM, kaksi valmiustilaa) |
| SIM-alueen numero | 2 SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth: | 5.0, A2DP, LE |
| Volta | Kyllä |
| FM-radio | Kyllä |
| Rungon SAR (AB) | |
| Pää SAR (AB) | |
| Body SAR (ABD) | |
| Pään SAR (ABD) | |
PLATFORM
| Piirisarja | MediaTek Helio G25 |
| prosessori | Kahdeksanytiminen (4x2.0 GHz Cortex-A53 ja 4x1.5 GHz Cortex-A53) |
| Bittiä | |
| Cores | 8 Core Core |
| Prosessitekniikka | 12 nm |
| GPU | PowerVR GE8320 |
| GPU-ytimet | |
| GPU-taajuus | |
| Android-versio | Android 11, miui 12.5 |
| Pelaa Store |
MUISTI
| RAM-muistin kapasiteetti | RAM 4GB |
| RAM-tyyppi | |
| varastointi | 64GB / 128GB ROM |
| SD-korttipaikka | microSDXC (erillinen paikka) |
SUORITUSPISTEET
Antutu Pisteet |
102.000
• Antutu v8
|
Akku
| Koko | 5000 mAh |
| Tyyppi | LiPo |
| Pikalataustekniikka | |
| Latausnopeus | 10W |
| Videon toistoaika | |
| Nopea lataus | |
| Wireless Lataaminen | |
| Käänteinen lataus |
Kamera
| päätöslauselma | 13 MP |
| Tunnistin | |
| aukko | f / 2.2 |
| Pixel Size | 1.0μm |
| Anturin koko | |
| Optinen zoom | |
| Linssi | 28mm (leveä) |
| Lisää | PDAF |
| Kuvan resoluutio | 13 megapikseliä |
| Videon resoluutio ja FPS | 1080 @ 30 |
| Optinen stabilointi (OIS) | Ei |
| Elektroninen stabilointi (EIS) | Ei |
| Hidastettu video | Kyllä |
| Ominaisuudet | LED-salama, HDR |
DxOMark-pisteet
| Mobiilipisteet (takana) |
mobile
Kuva
Video
|
| Selfien pisteet |
itse
Kuva
Video
|
SELFIE-KAMERA
| päätöslauselma | 5 MP |
| Tunnistin | |
| aukko | f / 2.2 |
| Pixel Size | 1.12μm |
| Anturin koko | |
| Linssi | |
| Lisää |
| Videon resoluutio ja FPS | 1080p @ 30fps |
| Ominaisuudet | HDR |
Xiaomi Redmi 9i UKK
Kuinka kauan Xiaomi Redmi 9i:n akku kestää?
Xiaomi Redmi 9i akun kapasiteetti on 5000 mAh.
Onko Xiaomi Redmi 9i:ssä NFC?
Ei, Xiaomi Redmi 9i:ssä ei ole NFC:tä
Mikä on Xiaomi Redmi 9i -virkistystaajuus?
Xiaomi Redmi 9i:n virkistystaajuus on 60 Hz.
Mikä on Xiaomi Redmi 9i:n Android-versio?
Xiaomi Redmi 9i Android -versio on Android 11, MIUI 12.5.
Mikä on Xiaomi Redmi 9i:n näytön resoluutio?
Xiaomi Redmi 9i:n näytön tarkkuus on 720 x 1600 pikseliä.
Onko Xiaomi Redmi 9i:ssä langaton lataus?
Ei, Xiaomi Redmi 9i:ssä ei ole langatonta latausta.
Onko Xiaomi Redmi 9i veden- ja pölynkestävä?
Ei, Xiaomi Redmi 9i ei ole veden- ja pölynkestävä.
Onko Xiaomi Redmi 9i:ssä 3.5 mm:n kuulokeliitäntä?
Kyllä, Xiaomi Redmi 9i:ssä on 3.5 mm kuulokeliitäntä.
Mikä on Xiaomi Redmi 9i -kameran megapikseliä?
Xiaomi Redmi 9i:ssä on 13 megapikselin kamera.
Mikä on Xiaomi Redmi 9i:n hinta?
Xiaomi Redmi 9i:n hinta on 115 dollaria.
Mikä MIUI-versio on Xiaomi Redmi 9i:n viimeinen päivitys?
MIUI 13 on Xiaomi Redmi 9i:n viimeinen MIUI-versio.
Mikä Android-versio on Xiaomi Redmi 9i:n viimeinen päivitys?
Android 11 on Xiaomi Redmi 9i:n viimeinen Android-versio.
Kuinka monta päivitystä Xiaomi Redmi 9i saa?
Xiaomi Redmi 9i saa 2 MIUI:n ja 3 vuoden Android-tietoturvapäivitykset MIUI 14:ään asti.
Kuinka monta vuotta Xiaomi Redmi 9i saa päivityksiä?
Xiaomi Redmi 9i saa kolmen vuoden tietoturvapäivityksen vuodesta 3 lähtien.
Kuinka usein Xiaomi Redmi 9i saa päivityksiä?
Xiaomi Redmi 9i päivitetään 3 kuukauden välein.
Minkä Android-version kanssa Xiaomi Redmi 9i loppui?
Xiaomi Redmi 9i on pakkauksessaan ja MIUI 12 perustuu Android 10:een.
Milloin Xiaomi Redmi 9i saa MIUI 13 -päivityksen?
Xiaomi Redmi 9i saa MIUI 13 -päivityksen vuoden 3 kolmannella neljänneksellä.
Milloin Xiaomi Redmi 9i saa Android 12 -päivityksen?
Xiaomi Redmi 9i ei saa Android 12 -päivitystä.
Milloin Xiaomi Redmi 9i saa Android 13 -päivityksen?
Ei, Xiaomi Redmi 9i ei saa Android 13 -päivitystä.
Milloin Xiaomi Redmi 9i -päivityksen tuki päättyy?
Xiaomi Redmi 9i -päivityksen tuki päättyy vuonna 2023.
Xiaomi Redmi 9i -käyttäjien arvostelut ja mielipiteet
Xiaomi Redmi 9i -videoarvostelut
Xiaomi Redmi 9i
×


Jos käytät tätä puhelinta tai sinulla on kokemusta tästä puhelimesta, valitse tämä vaihtoehto.
Valitse tämä vaihtoehto, jos et ole käyttänyt tätä puhelinta ja haluat vain kirjoittaa kommentin.
On 7 kommentteja tästä tuotteesta.