Redmi 10A
As especificacións do Redmi 10A ofrecen unha batería de longa duración e menos rendemento e un teléfono intelixente cheo de funcións que ten todo o que necesitas para o teu estilo de vida ocupado.
Especificacións clave do Redmi 10A
- Alta capacidade da batería Toma de auriculares Múltiples opcións de cor Área de tarxeta SD dispoñible
- Pantalla IPS Gravación de vídeo 1080p Pantalla HD+ Versión antiga do software
Redmi 10A Resumo
Redmi 10A é un teléfono intelixente económico que foi lanzado en marzo de 2022. O teléfono ten unha pantalla de 6.53 polgadas, un procesador MediaTek Helio G25 e unha batería de 5,000 mAh. Redmi 10A tamén ten un sensor de impresión dixital montado na parte traseira e admite dúas SIMs. O teléfono funciona con MIUI 12.5 baseado en Android 11 e está dispoñible en tres cores: Midnight Black, Sea Blue e Sky Blue. Redmi 10A é unha opción accesible para os usuarios que buscan un teléfono intelixente básico cunha boa duración da batería.
Batería Redmi 10A
O rendemento da batería do Redmi 10A é incrible. O teléfono ten unha batería Li-Po de 5000 mAh non extraíble. A resistencia da batería Redmi 10A é de 105 horas. Isto significa que podes usar o Redmi 10A durante máis de catro días cunha única carga. Se es un gran usuario, aínda podes usar dous días de uso do Redmi 10A. O Redmi 10A tamén admite a carga rápida cun cargador de 10 W. Co cargador incluído, leva 2 horas e 37 minutos cargar o Redmi 9A do 0 ao 100%. O Redmi 10A tamén admite a carga inversa, polo que podes usalo para cargar outros dispositivos.
Redmi 10A Performance
Redmi 10A é un excelente teléfono para tarefas básicas, redes sociais e xogos ultralixeiros. Pode xestionar a maioría das aplicacións sen ningún problema e incluso pode executar algúns xogos con configuracións altas. A duración da batería tamén é moi boa, que dura máis dun día cunha soa carga. O único inconveniente é que a cámara non é moi boa, sobre todo con pouca luz. En xeral, Redmi 10A é un teléfono de gran orzamento cun excelente rendemento.
Especificacións completas do Redmi 10A
| marca | Redmi |
| Anunciado | |
| Codename | Dandelion |
| Número de modelo | 220233L2G, 220233L2I, 220233L2C |
| Lanzamento | 2022 de marzo de 31 |
| Prezo fóra | Uns 90 euros |
DISPLAY
| tipo | IPS LCD |
| Relación de aspecto e PPI | Relación 20:9 - 269 ppi de densidade |
| tamaño | 6.53 cm, 102.9 cm2 (~ 81.1% relación pantalla-corpo) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Resolución | 720 x 1600 píxeles |
| Brillo máximo (nit) | |
| protección | |
| características |
CORPO
| Cores |
negro prata azul |
| dimensións | 164.9 • 77 • 9 mm (6.49 • 3.03 • 0.35 in) |
| peso | 194 gr (6.84 onzas) |
| Material | |
| certificado | |
| Resistente Á Auga | |
| Sensores | Pegada dixital (montada na parte traseira), acelerómetro, proximidade |
| 3.5mm Jack | si |
| NFC | Non |
| Infravermello | |
| Tipo USB | micro USB 2.0 |
| Sistema de arrefriamento | |
| HDMI | |
| Sonoridade do altofalante (dB) |
Rede
Frecuencias
| tecnoloxía | GSM/HSPA/CDMA2000/LTE |
| Bandas 2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 e SIM 2 |
| Bandas 3G | HSDPA - 850/900/2100 |
| Bandas 4G | 1, 3, 5, 8, 34, 38, 39, 40, 41 |
| Bandas 5G | |
| TD-SCDMA | |
| navegación | Si, con A-GPS, GLONASS, BDS |
| Velocidade de rede | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE |
| Tipo de tarxeta SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| Número de área SIM | 2 SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| VoLTE | |
| radio FM | Non |
| SAR corporal (AB) | |
| SAR de cabeza (AB) | |
| SAR corporal (ABD) | |
| SAR de cabeza (ABD) | |
Plataforma
| Chipset | MediaTek MT6762G Helio G25 (12 nm) |
| CPU | Octa-core (4 x 2.0 GHz Cortex-A53 e 4 x 1.5 GHz Cortex-A53) |
| Bits | |
| Núcleos | |
| Tecnoloxía de procesos | |
| GPU | PowerVR GE8320 |
| Núcleos de GPU | |
| Frecuencia da GPU | |
| Versión de Android | Android 11, MIUI 12.5 |
| Xogar tenda |
MEMORIA
| Capacidade RAM | 128 GB de 4 GB de RAM |
| Tipo de RAM | |
| almacenamento | 64 GB de 4 GB de RAM |
| Slot para tarxetas SD | microSDXC |
PUNTUACIONS DE RENDEMENTO
Puntuación Antutu |
• Antutu
|
batería
| capacidade | 5000 mAh |
| tipo | Li-Ion |
| Tecnoloxía de carga rápida | |
| Velocidade de carga | 10W |
| Tempo de reprodución de vídeo | |
| Carga rápida | |
| A carga inalámbrica | |
| Carga inversa |
cámara
| Resolución de imaxe | 13 megapíxeles |
| Resolución de vídeo e FPS | 1080p @ 30fps |
| Estabilización óptica (OIS) | Non |
| Estabilización electrónica (EIS) | |
| Vídeo de cámara lenta | |
| características | Flash do LED |
Puntuación DxOMark
| Puntuación móbil (traseira) |
Móbil
foto
video
|
| Puntuación de selfie |
selfie
foto
video
|
CÁMARA DE SELFIE
| Resolución | 5 MP |
| Sensores | |
| Apertura | |
| Tamaño do Pixel | |
| Tamaño do sensor | |
| Obxectivo | |
| extra |
| Resolución de vídeo e FPS | 1080p @ 30fps |
| características | HDR |
Preguntas frecuentes sobre Redmi 10A
Canto dura a batería do Redmi 10A?
A batería do Redmi 10A ten unha capacidade de 5000 mAh.
Redmi 10A ten NFC?
Non, o Redmi 10A non ten NFC
Cal é a frecuencia de actualización do Redmi 10A?
Redmi 10A ten unha frecuencia de actualización de 60 Hz.
Cal é a versión de Android do Redmi 10A?
A versión de Android Redmi 10A é Android 11, MIUI 12.5.
Cal é a resolución da pantalla do Redmi 10A?
A resolución da pantalla do Redmi 10A é de 720 x 1600 píxeles.
Redmi 10A ten carga sen fíos?
Non, o Redmi 10A non ten carga sen fíos.
O Redmi 10A é resistente á auga e ao po?
Non, o Redmi 10A non é resistente á auga e ao po.
O Redmi 10A vén cunha toma de auriculares de 3.5 mm?
Si, o Redmi 10A ten un conector para auriculares de 3.5 mm.
Que son os megapíxeles da cámara Redmi 10A?
O Redmi 10A ten unha cámara de 13 MP.
Cal é o prezo do Redmi 10A?
O prezo do Redmi 10A é de 105 dólares.
Que versión de MIUI será a última actualización de Redmi 10A?
MIUI 14 será a última versión MIUI de Redmi 10A.
Que versión de Android será a última actualización de Redmi 10A?
Android 12 será a última versión de Android de Redmi 10A.
Cantas actualizacións recibirá o Redmi 10A?
Redmi 10A recibirá 2 MIUI e 3 anos de actualizacións de seguranza de Android ata MIUI 14.
Cantos anos recibirá actualizacións o Redmi 10A?
Redmi 10A recibirá 3 anos de actualización de seguranza desde 2022.
Con que frecuencia recibirá actualizacións o Redmi 10A?
Redmi 10A recibe unha actualización cada 3 meses.
Redmi 10A saído de caixa con que versión de Android?
Redmi 10A fóra da caixa con MIUI 12.5 baseado en Android 11.
Cando o Redmi 10A recibirá a actualización de MIUI 13?
Redmi 10A recibirá a actualización de MIUI 13 no Q3 de 2022.
Cando recibirá o Redmi 10A a actualización de Android 12?
Redmi 10A recibirá a actualización de Android 12 no Q3 de 2022.
Cando recibirá o Redmi 10A a actualización de Android 13?
Non, o Redmi 10A non recibirá a actualización de Android 13.
Cando rematará o soporte de actualización de Redmi 10A?
O soporte de actualización de Redmi 10A rematará en 2025.
Redmi 10A Comentarios e opinións dos usuarios
Redmi 10A Reseñas de vídeos
Redmi 10A
×

Se estás a usar este teléfono ou tes experiencia con este, selecciona esta opción.
Seleccione esta opción se non utilizaches este teléfono e só queres escribir un comentario.
Existen 27 comentarios sobre este produto.