Xiaomi 14
~ 520 $ - 40040 XNUMX ₹
Especificacións clave do Xiaomi 14
- Soporte OIS Taxa de actualización alta Impermeable resistente Carga sen fíos
- Non hai ranura para tarxetas SD Non hai auriculares Versión antiga do software
Especificacións completas do Xiaomi 14
Especificacións xerais
Lanza
| marca | Xiaomi |
| Anunciado | 2023 de outubro de 26 |
| Codename | houji |
| Número de modelo | 23127PN0CC, 23127PN0CG |
| Lanzamento | 2023 de outubro de 26 |
| Prezo fóra | Uns 520 euros |
DISPLAY
| tipo | LTPO OLED |
| Relación de aspecto e PPI | 460 ppi de densidade |
| tamaño | 6.36 cm, 97.6 cm2 (~ 89.3% relación pantalla-corpo) |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Resolución | 1200 x 2670 píxeles |
| Brillo máximo (nit) | 68B cores, 120 Hz, Dolby Vision, HDR10+, 3000 nits (pico) |
| protección | Gorilla Glass |
| características | LTPO OLED |
CORPO
| Cores |
negro prata rosa Verde |
| dimensións | 152.8 x 71.5 x 8.2 mm ou 8.3 mm |
| peso | 188 g ou 193 g (6.63 oz) |
| Material | Fronte de vidro, traseiro de vidro ou traseiro de polímero de silicona, marco de aluminio |
| certificado | IP68 resistente ao po/auga (ata 1.5 m durante 30 min) |
| Resistente Á Auga | si |
| Sensores | Pegada dixital (debaixo da pantalla, óptica), acelerómetro, proximidade, xiroscopio, compás, barómetro, espectro de cores |
| 3.5mm Jack | Non |
| NFC | si |
| Infravermello | si |
| Tipo USB | USB tipo C 3.2, OTG |
| Sistema de arrefriamento | |
| HDMI | |
| Sonoridade do altofalante (dB) | Si, con altofalantes estéreo |
Rede
Frecuencias
| tecnoloxía | GSM/CDMA/HSPA/CDMA2000/LTE/5G |
| Bandas 2G | GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 e SIM 2 |
| Bandas 3G | HSDPA 800/850/900/1700(AWS)/1900/2100 |
| Bandas 4G | 1, 3, 4, 5, 8, 18, 19, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66 |
| Bandas 5G | 1, 3, 5, 8, 28, 38, 40, 41, 48, 66, 77, 78 SA/NSA |
| TD-SCDMA | |
| navegación | GPS (L1+L5), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), NavIC (L5) |
| Velocidade de rede | HSPA, LTE-A, 5G |
Outros - Leecork
| Tipo de tarxeta SIM | Nano-SIM, modo de espera dual |
| Número de área SIM | Nano-SIM e eSIM ou Dual SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, banda dual, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive |
| VoLTE | si |
| radio FM | Non |
VALOR SARO límite da FCC é de 1.6 W/kg medido nun volume de 1 gramo de tecido.
| SAR corporal (AB) | |
| SAR de cabeza (AB) | |
| SAR corporal (ABD) | |
| SAR de cabeza (ABD) | |
actuación
Plataforma
| Chipset | Qualcomm SM8650-AB Snapdragon 8 Gen 3 (4nm) |
| CPU | Octa-core (1 x 3.3 GHz Cortex-X4 e 5 x 3.2 GHz Cortex-A720 e 2 x 2.3 GHz Cortex-A520) |
| Bits | |
| Núcleos | 8 núcleo |
| Tecnoloxía de procesos | 4 nm |
| GPU | Adrenais 750 |
| Núcleos de GPU | |
| Frecuencia da GPU | |
| Versión de Android | Android 14, HyperOS |
| Xogar tenda |
MEMORIA
| Capacidade RAM | 8 GB 12 GB 16 GB |
| Tipo de RAM | |
| almacenamento | 256GB, 512GB |
| Slot para tarxetas SD | Non |
PUNTUACIONS DE RENDEMENTO
Puntuación Antutu |
• Antutu
|
batería
| capacidade | 4610 mAh |
| tipo | LiPo |
| Tecnoloxía de carga rápida | |
| Velocidade de carga | 90W |
| Tempo de reprodución de vídeo | |
| Carga rápida | si |
| A carga inalámbrica | si |
| Carga inversa | Non |
cámara
CÁMARA PRINCIPAL As seguintes funcións poden variar coa actualización do software.
Primeira cámara
| Resolución | 50 megapíxeles |
| Sensores | Omnivision OVX9000 |
| Apertura | f / 1.6 |
| Tamaño do Pixel | 1.2µm |
| Tamaño do sensor | 1 / 1.31 " |
| zoom óptico | Zoom óptico 3.2x |
| Obxectivo | 23 mm (ancho) |
| extra | PDAF dual pixel, Laser AF, OIS |
Segunda Cámara
| Resolución | 50 megapíxeles |
| Sensores | Samsung S5KJN1 |
| Apertura | |
| Tamaño do Pixel | |
| Tamaño do sensor | |
| zoom óptico | |
| Obxectivo | Telefoto |
| extra |
Terceira cámara
| Resolución | 50 megapíxeles |
| Sensores | Samsung S5KJN1 |
| Apertura | |
| Tamaño do Pixel | |
| Tamaño do sensor | |
| zoom óptico | |
| Obxectivo | Ultra ancho |
| extra |
| Resolución de imaxe | 50 megapíxeles |
| Resolución de vídeo e FPS | 8K@24fps (HDR), 4K@24/30/60fps (HDR10+, 10-bit Dolby Vision HDR, 10-bit LOG), 1080p@30/60/120/240/960fps, 720p@1920fps, gyro-EIS |
| Estabilización óptica (OIS) | si |
| Estabilización electrónica (EIS) | |
| Vídeo de cámara lenta | |
| características | Lente Leica, flash de dobre tono LED, HDR, panorama |
Puntuación DxOMark
| Puntuación móbil (traseira) |
Móbil
foto
video
|
| Puntuación de selfie |
selfie
foto
video
|
CÁMARA DE SELFIE
Primeira cámara
| Resolución | 32 megapíxeles |
| Sensores | |
| Apertura | |
| Tamaño do Pixel | 32 megapíxeles |
| Tamaño do sensor | |
| Obxectivo | (ancho) |
| extra |
| Resolución de vídeo e FPS | 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS |
| características | HDR, panorama |
Preguntas frecuentes sobre Xiaomi 14
Canto dura a batería do Xiaomi 14?
A batería do Xiaomi 14 ten unha capacidade de 4610 mAh.
O Xiaomi 14 ten NFC?
Si, o Xiaomi 14 ten NFC
Cal é a taxa de actualización do Xiaomi 14?
Xiaomi 14 ten unha frecuencia de actualización de 120 Hz.
Cal é a versión de Android de Xiaomi 14?
A versión de Android de Xiaomi 14 é Android 14, HyperOS.
Cal é a resolución da pantalla do Xiaomi 14?
A resolución da pantalla do Xiaomi 14 é de 1200 x 2670 píxeles.
O Xiaomi 14 ten carga sen fíos?
Si, o Xiaomi 14 ten carga sen fíos.
O Xiaomi 14 é resistente á auga e ao po?
Si, o Xiaomi 14 ten resistencia á auga e ao po.
O Xiaomi 14 vén cunha toma de auriculares de 3.5 mm?
Non, o Xiaomi 14 non ten conector para auriculares de 3.5 mm.
Que son os megapíxeles da cámara Xiaomi 14?
O Xiaomi 14 ten unha cámara de 50 MP.
Cal é o sensor da cámara do Xiaomi 14?
O Xiaomi 14 ten o sensor de cámara Omnivision OVX9000.
Cal é o prezo do Xiaomi 14?
O prezo do Xiaomi 14 é de 520 dólares.
Comentarios e opinións dos usuarios de Xiaomi 14
Comentarios de vídeos de Xiaomi 14
Reseña en Youtube
Xiaomi 14
×

Se estás a usar este teléfono ou tes experiencia con este, selecciona esta opción.
Seleccione esta opción se non utilizaches este teléfono e só queres escribir un comentario.
Existen 3 comentarios sobre este produto.