Xiaomi Redmi 8
Redmi 8 ten unha boa cámara polo seu prezo.
Características clave do Xiaomi Redmi 8
- Impermeable resistente Carga rápida Alta capacidade da batería Toma de auriculares
- Pantalla IPS Non máis vendas Gravación de vídeo 1080p Pantalla HD+
Especificacións completas do Xiaomi Redmi 8
| marca | Redmi |
| Anunciado | Outubro 10, 2019 |
| Codename | Olive |
| Número de modelo | |
| Lanzamento | Outubro 12, 2019 |
| Prezo fóra | Uns 100 euros |
DISPLAY
| tipo | IPS LCD |
| Relación de aspecto e PPI | Relación 19:9 - 270 ppi de densidade |
| tamaño | 6.22 cm, 96.6 cm2 (~ 81.8% relación pantalla-corpo) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Resolución | 720 x 1520 píxeles |
| Brillo máximo (nit) | |
| protección | Corning Gorilla Glass 5 |
| características |
CORPO
| Cores |
negro vermello azul |
| dimensións | 156.5 • 75.4 • 9.4 mm (6.16 • 2.97 • 0.37 in) |
| peso | 188 gr (6.63 onzas) |
| Material | Plástico |
| certificado | Protección a proba de salpicaduras P2i |
| Resistente Á Auga | si |
| Sensores | Pegada dixital (montada na parte traseira), acelerómetro, proximidade, compás |
| 3.5mm Jack | si |
| NFC | Non |
| Infravermello | si |
| Tipo USB | Conector reversible 2.0, Tipo C 1.0, USB On-The-Go |
| Sistema de arrefriamento | |
| HDMI | |
| Sonoridade do altofalante (dB) |
Rede
Frecuencias
| tecnoloxía | GSM / HSPA / LTE |
| Bandas 2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 e SIM 2 |
| Bandas 3G | HSDPA: 850/900/1900/2100 |
| Bandas 4G | Banda LTE: 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 40(2300), 41(2500) |
| Bandas 5G | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 2000 MHz |
| navegación | Si, con A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| Velocidade de rede | HSPA, LTE-A |
| Tipo de tarxeta SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| Número de área SIM | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE |
| VoLTE | si |
| radio FM | si |
| SAR corporal (AB) | |
| SAR de cabeza (AB) | |
| SAR corporal (ABD) | |
| SAR de cabeza (ABD) | |
Plataforma
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 439 |
| CPU | Octa-core (2 x 1.95 GHz Cortex-A53 e 6 x 1.45 GHz Cortex A53) |
| Bits | 64Bit |
| Núcleos | 8 núcleo |
| Tecnoloxía de procesos | 12 nm |
| GPU | Adrenais 505 |
| Núcleos de GPU | 2 |
| Frecuencia da GPU | 500 MHz |
| Versión de Android | Android 11, MIUI 12.5 |
| Xogar tenda |
MEMORIA
| Capacidade RAM | 3GB / 4GB |
| Tipo de RAM | LPDDR4 |
| almacenamento | 32GB / 64GB |
| Slot para tarxetas SD | microSD, ata 512 GB (ranura dedicada) |
PUNTUACIONS DE RENDEMENTO
Puntuación Antutu |
84k
• Antutu v7
|
batería
| capacidade | 5200 mAh |
| tipo | LiPo |
| Tecnoloxía de carga rápida | |
| Velocidade de carga | 18W |
| Tempo de reprodución de vídeo | |
| Carga rápida | si |
| A carga inalámbrica | Non |
| Carga inversa |
cámara
| Resolución | |
| Sensores | Sony IMX363 Exmor RS |
| Apertura | f / 1.8 |
| Tamaño do Pixel | |
| Tamaño do sensor | |
| zoom óptico | |
| Obxectivo | |
| extra |
| Resolución de imaxe | 4288 x 2843 píxeles, 12.19 MP |
| Resolución de vídeo e FPS | 1080 @ 30 |
| Estabilización óptica (OIS) | Non |
| Estabilización electrónica (EIS) | si |
| Vídeo de cámara lenta | si |
| características | Flash LED, HDR, panorama |
Puntuación DxOMark
| Puntuación móbil (traseira) |
Móbil
foto
video
|
| Puntuación de selfie |
selfie
foto
video
|
CÁMARA DE SELFIE
| Resolución | 8 MP |
| Sensores | |
| Apertura | f / 2.0 |
| Tamaño do Pixel | |
| Tamaño do sensor | |
| Obxectivo | |
| extra |
| Resolución de vídeo e FPS | 1080p @ 30fps |
| características | HDR |
Preguntas frecuentes sobre Xiaomi Redmi 8
Canto dura a batería do Xiaomi Redmi 8?
A batería do Xiaomi Redmi 8 ten unha capacidade de 5200 mAh.
O Xiaomi Redmi 8 ten NFC?
Non, o Xiaomi Redmi 8 non ten NFC
Cal é a taxa de actualización do Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 ten unha frecuencia de actualización de 60 Hz.
Cal é a versión de Android do Xiaomi Redmi 8?
A versión de Android Xiaomi Redmi 8 é Android 11, MIUI 12.5.
Cal é a resolución da pantalla do Xiaomi Redmi 8?
A resolución da pantalla do Xiaomi Redmi 8 é de 720 x 1520 píxeles.
O Xiaomi Redmi 8 ten carga sen fíos?
Non, o Xiaomi Redmi 8 non ten carga sen fíos.
O Xiaomi Redmi 8 é resistente á auga e ao po?
Si, o Xiaomi Redmi 8 ten resistencia á auga e ao po.
O Xiaomi Redmi 8 vén cunha toma de auriculares de 3.5 mm?
Si, o Xiaomi Redmi 8 ten un conector para auriculares de 3.5 mm.
Que son os megapíxeles da cámara Xiaomi Redmi 8?
O Xiaomi Redmi 8 ten unha cámara de 12 MP.
Cal é o sensor da cámara do Xiaomi Redmi 8?
O Xiaomi Redmi 8 ten un sensor de cámara Sony IMX363 Exmor RS.
Cal é o prezo do Xiaomi Redmi 8?
O prezo do Xiaomi Redmi 8 é de 65 dólares.
Que versión de MIUI será a última actualización de Xiaomi Redmi 8?
MIUI 12.5 será a última versión MIUI de Xiaomi Redmi 8.
Que versión de Android será a última actualización de Xiaomi Redmi 8?
Android 10 será a última versión de Android de Xiaomi Redmi 8.
Cantas actualizacións recibirá o Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 recibirá 2 MIUI e 3 anos de actualizacións de seguranza de Android ata MIUI 12.5.
Cantos anos recibirá actualizacións Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 recibirá 3 anos de actualización de seguranza desde 2022.
Con que frecuencia recibirá actualizacións Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 recibe unha actualización cada 3 meses.
Xiaomi Redmi 8 saído de caixa con que versión de Android?
Xiaomi Redmi 8 fóra da caixa con MIUI 10 baseado en Android 9.
Cando recibirá Xiaomi Redmi 8 a actualización de MIUI 13?
Xiaomi Redmi 8 non recibirá a actualización de MIUI 13.
Cando recibirá Xiaomi Redmi 8 a actualización de Android 12?
Xiaomi Redmi 8 non recibirá actualización de Android 12.
Cando recibirá Xiaomi Redmi 8 a actualización de Android 13?
Non, Xiaomi Redmi 8 non recibirá actualización de Android 13.
Cando rematará o soporte de actualización de Xiaomi Redmi 8?
O soporte de actualización de Xiaomi Redmi 8 finalizará en 2022.
Comentarios e opinións dos usuarios de Xiaomi Redmi 8
Comentarios de vídeos de Xiaomi Redmi 8
Xiaomi Redmi 8
×

Se estás a usar este teléfono ou tes experiencia con este, selecciona esta opción.
Seleccione esta opción se non utilizaches este teléfono e só queres escribir un comentario.
Existen 21 comentarios sobre este produto.