Xiaomi Redmi Nota 8 Pro
As especificacións do Redmi Note 8 Pro foron incribles para 2019.
Especificacións clave do Xiaomi Redmi Note 8 Pro
- Carga rápida Alta capacidade de RAM Alta capacidade da batería Toma de auriculares
- Pantalla IPS Gravación de vídeo 1080p Versión antiga do software Non hai soporte 5G
Especificacións completas do Xiaomi Redmi Note 8 Pro
| marca | Redmi |
| Anunciado | Agosto 29, 2019 |
| Codename | Begoña |
| Número de modelo | |
| Lanzamento | Setembro 2019 |
| Prezo fóra | Uns 180 euros |
DISPLAY
| tipo | IPS LCD |
| Relación de aspecto e PPI | Relación 19.5:9 - 395 ppi de densidade |
| tamaño | 6.53 cm, 104.7 cm2 (~ 84.9% relación pantalla-corpo) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Resolución | 1080 x 2340 píxeles |
| Brillo máximo (nit) | |
| protección | Corning Gorilla Glass 5 |
| características |
CORPO
| Cores |
negro vermello azul branco |
| dimensións | 161.3 • 76.4 • 8.8 mm (6.35 • 3.01 • 0.35 in) |
| peso | 199 gr (7.02 onzas) |
| Material | Fronte/Detrás = Vidro (Gorilla Glass 5) |
| certificado | |
| Resistente Á Auga | Non |
| Sensores | Pegada dixital (montada na parte traseira), acelerómetro, xiroscopio, proximidade, compás |
| 3.5mm Jack | si |
| NFC | si |
| Infravermello | si |
| Tipo USB | Conector reversible 2.0, Type-C 1.0 |
| Sistema de arrefriamento | si |
| HDMI | |
| Sonoridade do altofalante (dB) |
Rede
Frecuencias
| tecnoloxía | GSM / HSPA / LTE |
| Bandas 2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 e SIM 2 |
| Bandas 3G | HSDPA: 850/900/1900/2100 |
| Bandas 4G | B1 (2100), B3 (1800), B5 (850), B8 (900), B34 (TDD 2100), B38 (TDD 2600), B39 (TDD 1900), B40 (TDD 2300), B41 (TDD 2500) |
| Bandas 5G | |
| TD-SCDMA | |
| navegación | Si, con A-GPS, GLONASS, BDS |
| Velocidade de rede | HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A |
| Tipo de tarxeta SIM | Doble SIM híbrida (Nano-SIM, dual stand-by) |
| Número de área SIM | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, banda dual, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| VoLTE | si |
| radio FM | si |
| SAR corporal (AB) | |
| SAR de cabeza (AB) | |
| SAR corporal (ABD) | |
| SAR de cabeza (ABD) | |
Plataforma
| Chipset | Mediatek Helio G90T |
| CPU | Octa-core (2x Cortex-A76 e 6x Cortex-A55) |
| Bits | 64 bits |
| Núcleos | Núcleo de 8 núcleos |
| Tecnoloxía de procesos | 12nm |
| GPU | Mali-G76MC4 |
| Núcleos de GPU | |
| Frecuencia da GPU | |
| Versión de Android | Android 11, MIUI 12.5 |
| Xogar tenda |
MEMORIA
| Capacidade RAM | 64 / 128GB |
| Tipo de RAM | |
| almacenamento | 6GB RAM |
| Slot para tarxetas SD | microSD, ata 256 GB (usa ranura SIM compartida) |
PUNTUACIONS DE RENDEMENTO
Puntuación Antutu |
282k
• Antutu v8
|
batería
| capacidade | 4500 mAh |
| tipo | LiPo |
| Tecnoloxía de carga rápida | Carga rápida de 18 W |
| Velocidade de carga | 18W |
| Tempo de reprodución de vídeo | |
| Carga rápida | si |
| A carga inalámbrica | Non |
| Carga inversa |
cámara
| Resolución | |
| Sensores | Samsung Bright GW1 |
| Apertura | f / 1.8 |
| Tamaño do Pixel | |
| Tamaño do sensor | |
| zoom óptico | |
| Obxectivo | |
| extra |
| Resolución de imaxe | 64 megapíxeles |
| Resolución de vídeo e FPS | 2160@30, 1080@30/60/120fps |
| Estabilización óptica (OIS) | Non |
| Estabilización electrónica (EIS) | si |
| Vídeo de cámara lenta | Si, 960 fps |
| características | Flash LED dual, HDR, panorama |
Puntuación DxOMark
| Puntuación móbil (traseira) |
84
Móbil
87
foto
78
video
|
| Puntuación de selfie |
selfie
foto
video
|
CÁMARA DE SELFIE
| Resolución | 20 MP |
| Sensores | |
| Apertura | f / 2.2 |
| Tamaño do Pixel | |
| Tamaño do sensor | |
| Obxectivo | |
| extra |
| Resolución de vídeo e FPS | 1080p @ 30fps |
| características | HDR |
Preguntas frecuentes sobre Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Canto dura a batería do Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
A batería do Xiaomi Redmi Note 8 Pro ten unha capacidade de 4500 mAh.
O Xiaomi Redmi Note 8 Pro ten NFC?
Si, o Xiaomi Redmi Note 8 Pro ten NFC
Cal é a taxa de actualización do Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
O Xiaomi Redmi Note 8 Pro ten unha frecuencia de actualización de 60 Hz.
Cal é a versión de Android do Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
A versión de Android Xiaomi Redmi Note 8 Pro é Android 11, MIUI 12.5.
Cal é a resolución da pantalla do Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
A resolución da pantalla do Xiaomi Redmi Note 8 Pro é de 1080 x 2340 píxeles.
O Xiaomi Redmi Note 8 Pro ten carga sen fíos?
Non, o Xiaomi Redmi Note 8 Pro non ten carga sen fíos.
O Xiaomi Redmi Note 8 Pro é resistente á auga e ao po?
Non, o Xiaomi Redmi Note 8 Pro non ten resistencia á auga e ao po.
O Xiaomi Redmi Note 8 Pro vén cunha toma de auriculares de 3.5 mm?
Si, o Xiaomi Redmi Note 8 Pro ten un conector para auriculares de 3.5 mm.
Que son os megapíxeles da cámara do Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
O Xiaomi Redmi Note 8 Pro ten unha cámara de 64 MP.
Cal é o sensor da cámara do Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
O Xiaomi Redmi Note 8 Pro ten un sensor de cámara Samsung Bright GW1.
Cal é o prezo do Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
O prezo do Xiaomi Redmi Note 8 Pro é de 220 dólares.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro Comentarios e opinións dos usuarios
Reseñas de vídeos do Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Xiaomi Redmi Nota 8 Pro
×

Se estás a usar este teléfono ou tes experiencia con este, selecciona esta opción.
Seleccione esta opción se non utilizaches este teléfono e só queres escribir un comentario.
Existen 119 comentarios sobre este produto.