Xiaomi Redmi 8
Redmi 8 ima dobru kameru za svoju cijenu.
Ključne specifikacije Xiaomi Redmi 8
- Otporan na vodu Brzo punjenje Veliki kapacitet baterije Slušalice
- IPS zaslon Nema više prodaje 1080p video snimanje HD+ zaslon
Xiaomi Redmi 8 pune specifikacije
| marka | redmi |
| najavljen | 10. listopada 2019. |
| Kodno ime | maslina |
| Broj modela | |
| Datum objave | 12. listopada 2019. |
| Vanjska cijena | Oko 100 EUR |
DISPLAY
| Tip | IPS LCD |
| Omjer slike i PPI | Omjer 19:9 - gustoća 270 ppi |
| Veličina | 6.22 inča, 96.6 cm2 (~ Omjer zaslona i tijela 81.8%) |
| Osvježi stopa | 60 Hz |
| Rezolucija | 720 x 1520 piksela |
| Vrhunska svjetlina (nit) | |
| Zaštita | Corning Gorilla Glass 5 |
| Značajke |
TIJELO
| Boje |
Crna Crvena Plava |
| Dimenzije | 156.5 • 75.4 • 9.4 mm (6.16 • 2.97 • 0.37 inča |
| Težina | 188 gr (6.63 oz) |
| Materijal | Plastika |
| potvrda | P2i zaštita od prskanja |
| Vodootporan | Da |
| Senzori | Otisak prsta (na stražnjoj strani), akcelerometar, blizina, kompas |
| 3.5mm Jack | Da |
| NFC | Ne |
| Infracrveni | Da |
| Vrsta USB-a | 2.0, Type-C 1.0 reverzibilni priključak, USB u pokretu |
| Rashladni sustav | |
| HDMI | |
| Glasnoća zvučnika (dB) |
mreža
Učestalost
| Tehnologija | GSM / HSPA / LTE |
| 2G opsezi | GSM - 850/900/1800/1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| 3G opsezi | HSDPA - 850/900/1900/2100 |
| 4G opsezi | LTE pojas - 1 (2100), 3 (1800), 5 (850), 8 (900), 40 (2300), 41 (2500) |
| 5G opsezi | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 2000 MHz |
| navigacija | Da, s A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| Brzina mreže | HSPA, LTE-A |
| Vrsta SIM kartice | Dvojna SIM kartica (Nano-SIM, dvojno stand-by) |
| Broj SIM područja | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, žarišna točka |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE |
| Volta | Da |
| FM radio | Da |
| SAR za tijelo (AB) | |
| SAR za glavu (AB) | |
| SAR za tijelo (ABD) | |
| SAR za glavu (ABD) | |
PLATFORMA
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 439 |
| CPU | Osmojezgreni (2x1.95 GHz Cortex-A53 i 6x1.45 GHz Cortex A53) |
| bitovi | 64Bit |
| Jezgra | 8 jezgra |
| Procesna tehnologija | 12 nm |
| GPU | Adreno 505 |
| GPU jezgri | 2 |
| Frekvencija GPU-a | 500 MHz |
| Android verzija | Android 11, MIUI 12.5 |
| Trgovinu play |
MEMORY
| RAM kapacitet | 3GB / 4GB |
| Vrsta RAM-a | LPDDR4 |
| Čuvanje | 32GB / 64GB |
| Utor za SD karticu | microSD, do 512 GB (namjenski utor) |
OCJENE IZVEDBE
Antutu rezultat |
84k
• Antutu v7
|
baterija
| Kapacitet | 5200 mAh |
| Tip | Li-Po |
| Tehnologija brzog punjenja | |
| Brzina punjenja | 18W |
| Vrijeme reprodukcije videa | |
| Brzo punjenje | Da |
| Wireless punjenje | Ne |
| Obrnuto punjenje |
Fotoaparat
| Rezolucija | |
| Senzor | Sony IMX363 Exmor RS |
| Otvor | f / 1.8 |
| Veličina piksela | |
| Veličina senzora | |
| Optički zoom | |
| leća | |
| dodatni |
| Razlučivost slike | 4288 x 2843 piksela, 12.19 MP |
| Video rezolucija i FPS | 1080 @ 30 |
| Optička stabilizacija (OIS) | Ne |
| Elektronička stabilizacija (EIS) | Da |
| Spori video | Da |
| Značajke | LED bljeskalica, HDR, panorama |
DxOMark rezultat
| Mobilni rezultat (stražnja) |
mobilan
foto
Video
|
| Rezultat selfija |
sam
foto
Video
|
SELFIE CAMERA
| Rezolucija | 8 MP |
| Senzor | |
| Otvor | f / 2.0 |
| Veličina piksela | |
| Veličina senzora | |
| leća | |
| dodatni |
| Video rezolucija i FPS | 1080p @ 30fps |
| Značajke | HDR |
Česta pitanja o Xiaomi Redmi 8
Koliko traje baterija Xiaomi Redmi 8?
Baterija Xiaomi Redmi 8 ima kapacitet od 5200 mAh.
Ima li Xiaomi Redmi 8 NFC?
Ne, Xiaomi Redmi 8 nema NFC
Koja je brzina osvježavanja Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 ima brzinu osvježavanja od 60 Hz.
Koja je Android verzija Xiaomi Redmi 8?
Android verzija Xiaomi Redmi 8 je Android 11, MIUI 12.5.
Koja je rezolucija zaslona Xiaomi Redmi 8?
Rezolucija zaslona Xiaomi Redmi 8 je 720 x 1520 piksela.
Ima li Xiaomi Redmi 8 bežično punjenje?
Ne, Xiaomi Redmi 8 nema bežično punjenje.
Je li Xiaomi Redmi 8 otporan na vodu i prašinu?
Da, Xiaomi Redmi 8 je otporan na vodu i prašinu.
Dolazi li Xiaomi Redmi 8 s 3.5 mm priključkom za slušalice?
Da, Xiaomi Redmi 8 ima 3.5 mm priključak za slušalice.
Što su megapikseli fotoaparata Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 ima kameru od 12 MP.
Kakav je senzor kamere Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 ima Sony IMX363 Exmor RS senzor kamere.
Koja je cijena Xiaomi Redmi 8?
Cijena Xiaomi Redmi 8 je 65$.
Koja verzija MIUI-a će biti zadnje ažuriranje Xiaomi Redmi 8?
MIUI 12.5 bit će posljednja MIUI verzija Xiaomi Redmi 8.
Koja će verzija Androida biti zadnje ažuriranje Xiaomi Redmi 8?
Android 10 bit će posljednja Android verzija Xiaomi Redmi 8.
Koliko će ažuriranja dobiti Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 dobit će 2 MIUI i 3 godine sigurnosnih ažuriranja za Android do MIUI 12.5.
Koliko će godina Xiaomi Redmi 8 dobivati ažuriranja?
Xiaomi Redmi 8 dobit će 3 godine sigurnosnog ažuriranja od 2022.
Koliko često će Xiaomi Redmi 8 dobivati ažuriranja?
Xiaomi Redmi 8 se ažurira svaka 3 mjeseca.
Xiaomi Redmi 8 izvan kutije s kojom verzijom Androida?
Xiaomi Redmi 8 izvan kutije s MIUI 10 temeljenim na Androidu 9.
Kada će Xiaomi Redmi 8 dobiti MIUI 13 ažuriranje?
Xiaomi Redmi 8 neće dobiti MIUI 13 ažuriranje.
Kada će Xiaomi Redmi 8 dobiti ažuriranje za Android 12?
Xiaomi Redmi 8 neće dobiti ažuriranje za Android 12.
Kada će Xiaomi Redmi 8 dobiti ažuriranje za Android 13?
Ne, Xiaomi Redmi 8 neće dobiti ažuriranje za Android 13.
Kada će prestati podrška za ažuriranje Xiaomi Redmi 8?
Podrška za ažuriranje Xiaomi Redmi 8 prestaje 2022.
Xiaomi Redmi 8 recenzije i mišljenja korisnika
Xiaomi Redmi 8 Video recenzije
Xiaomi Redmi 8
×

Ako koristite ovaj telefon ili imate iskustva s ovim telefonom, odaberite ovu opciju.
Odaberite ovu opciju ako niste koristili ovaj telefon i samo želite napisati komentar.
Postoje 21 komentara na ovaj proizvod.