Xiaomi Redmi 8
Redmi 8 gen yon kamera bon pou pri li a.
Espesifikasyon kle Xiaomi Redmi 8
- Ki enpèmeyab rezistan Vit chaje Segondè kapasite batri Kask Jack
- IPS Display Pa gen plis lavant Anrejistreman videyo 1080p HD + ekran
Xiaomi Redmi 8 Espesifikasyon konplè
| Brand | Redman |
| Anonse | 10 Oktòb 2019 |
| Kodnam | oliv |
| Nimewo ki gen konpòtman egzanplè | |
| Livrezon Dat | 12 Oktòb 2019 |
| Soti Pri | Apeprè 100 EUR |
Montre
| Kalite | ONSÈY LCD |
| Aspè rapò ak PPI | 19:9 rapò - 270 ppi dansite |
| Kantite moun ki | 6.22 pous, 96.6 cm2 (~81.8% rapò ekran-a-kò) |
| Refresh To | 60 Hz |
| rezolisyon | 720 x piksèl 1520 |
| Pik klète (nit) | |
| Pwoteksyon | Corning Goril Glass 5 |
| karakteristik |
BODY
| Koulè |
Nwa Wouj Blue |
| Dimansyon | 156.5 • 75.4 • 9.4 milimèt (6.16 • 2.97 • 0.37 pous |
| pwa | 188 gr (6.63 oz) |
| Materyèl | Plastik |
| sètifikasyon | P2i Splash-Prèv Pwoteksyon |
| Dlo Rezistan | Wi |
| Detèktè | Anprent (deyè-monte), akseleromètr, pwoksimite, konpa |
| 3.5mm Jack | Wi |
| NFC | Non |
| Enfrawouj | Wi |
| USB Kalite | 2.0, Kalite-C 1.0 revèsib Connector, USB sou-ale-a |
| Refwadisman Sistèm | |
| dmi | |
| Loudspeaker (dB) |
Rezo
Frekans
| Teknoloji | GSM / HSPA / LTE |
| 2G Gwoup Mizik | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| 3G Gwoup Mizik | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Gwoup Mizik | LTE Band - 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 40(2300), 41(2500) |
| 5G Gwoup Mizik | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 2000 MHz |
| Navigasyon | Wi, ak A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| Vitès rezo a | HSPA, LTE-A |
| SIM kat kalite | Doub SIM (Nano-SIM, doub kanpe-pa) |
| Kantite SIM Zòn | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi dirèk, hotspot |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE |
| VoLTE | Wi |
| FM Radyo | Wi |
| SAR kò (AB) | |
| Head SAR (AB) | |
| SAR kò a (ABD) | |
| Head SAR (ABD) | |
Platfòm
| Chipset | Qualcomm mufliye 439 |
| CPU | Octa-core (2x1.95 GHz Cortex-A53 & 6x1.45 GHz Cortex A53) |
| Bits | 64 ti jan |
| Am | 8 Nwayo |
| Pwosesis Teknoloji | 12 NM |
| GPU | Adreno 505 |
| GPU Cores | 2 |
| GPU Frekans | 500 megaèrts |
| Android vèsyon | Android 11, MIUI 12.5 |
| Jwe Store |
MEMORY
| Kapasite RAM | 3GB / 4GB |
| Kalite RAM | LPDDR4 |
| depo | 32GB / 64GB |
| SD Kat plas | microSD, jiska 512 GB (plas dedye) |
NÒT PERFORMANCE
Antutu Score |
84k
• Antutu v7
|
Batri
| Kapasite | 5200 mAh |
| Kalite | LiPo |
| Teknoloji chaj rapid | |
| Chaje vitès | 18W |
| Tan Lektur Videyo | |
| Rapid chaje | Wi |
| Wireless tarifikasyon | Non |
| Ranvèse Chaje |
Kamera
| rezolisyon | |
| Sensor | Sony IMX363 Exmor RS |
| Ouverture | f / 1.8 |
| Gwosè piksèl | |
| Gwosè sensor | |
| Optical Zoom | |
| Lens | |
| siplemantè |
| Rezolisyon Imaj | 4288 x 2843 piksèl, 12.19 MP |
| Rezolisyon videyo ak FPS | 1080 30 @ |
| Estabilizasyon optik (OIS) | Non |
| Estabilizasyon Elektwonik (EIS) | Wi |
| Ralanti Mouvman Videyo | Wi |
| karakteristik | Dirije flash, HDR, panorama |
Nòt DxOMark
| Nòt mobil (dèyè) |
Bouje
Photo
Videyo
|
| Nòt Selfie |
selfie
Photo
Videyo
|
SELFIE KAMERA
| rezolisyon | 8 MP |
| Sensor | |
| Ouverture | f / 2.0 |
| Gwosè piksèl | |
| Gwosè sensor | |
| Lens | |
| siplemantè |
| Rezolisyon videyo ak FPS | 1080p @ 30fps |
| karakteristik | dr |
FAQ sou Xiaomi Redmi 8
Konbyen tan batri Xiaomi Redmi 8 la dire?
Batri Xiaomi Redmi 8 a gen yon kapasite de 5200 mAh.
Èske Xiaomi Redmi 8 gen NFC?
Non, Xiaomi Redmi 8 pa gen NFC
Ki pousantaj rafrechisman Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 gen pousantaj rafrechisman 60 Hz.
Ki vèsyon android Xiaomi Redmi 8 la?
Vèsyon Android Xiaomi Redmi 8 la se Android 11, MIUI 12.5.
Ki rezolisyon ekspozisyon Xiaomi Redmi 8?
Rezolisyon ekspozisyon Xiaomi Redmi 8 la se 720 x 1520 piksèl.
Èske Xiaomi Redmi 8 gen chaje san fil?
Non, Xiaomi Redmi 8 pa gen chaje san fil.
Èske Xiaomi Redmi 8 a reziste dlo ak pousyè?
Wi, Xiaomi Redmi 8 gen dlo ak pousyè rezistan.
Èske Xiaomi Redmi 8 a vini ak yon Jack kask 3.5mm?
Wi, Xiaomi Redmi 8 gen yon Jack kask 3.5mm.
Ki sa ki megapiksèl kamera Xiaomi Redmi 8 yo?
Xiaomi Redmi 8 a gen yon kamera 12MP.
Ki sa ki Capteur kamera Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 a gen Sony IMX363 Exmor RS Capteur kamera.
Ki pri Xiaomi Redmi 8?
Pri Xiaomi Redmi 8 se $65.
Ki vèsyon MIUI ki pral dènye aktyalizasyon Xiaomi Redmi 8?
MIUI 12.5 pral dènye vèsyon MIUI Xiaomi Redmi 8 la.
Ki vèsyon android ki pral dènye aktyalizasyon Xiaomi Redmi 8?
Android 10 pral dènye vèsyon Android Xiaomi Redmi 8 la.
Konbyen mizajou Xiaomi Redmi 8 pral jwenn?
Xiaomi Redmi 8 pral jwenn 2 MIUI ak 3 ane mizajou sekirite Android jiska MIUI 12.5.
Konbyen ane Xiaomi Redmi 8 pral jwenn mizajou?
Xiaomi Redmi 8 pral jwenn 3 ane aktyalizasyon sekirite depi 2022.
Konbyen fwa Xiaomi Redmi 8 ap jwenn mizajou?
Xiaomi Redmi 8 jwenn aktyalizasyon chak 3 mwa.
Xiaomi Redmi 8 soti nan bwat ak ki vèsyon android?
Xiaomi Redmi 8 soti nan bwat ak MIUI 10 ki baze sou Android 9.
Ki lè Xiaomi Redmi 8 pral jwenn aktyalizasyon MIUI 13 la?
Xiaomi Redmi 8 pa pral jwenn aktyalizasyon MIUI 13.
Ki lè Xiaomi Redmi 8 pral jwenn aktyalizasyon Android 12 la?
Xiaomi Redmi 8 pa pral jwenn aktyalizasyon Android 12.
Ki lè Xiaomi Redmi 8 pral jwenn aktyalizasyon Android 13 la?
Non, Xiaomi Redmi 8 pa pral jwenn aktyalizasyon Android 13.
Ki lè sipò aktyalizasyon Xiaomi Redmi 8 pral fini?
Sipò aktyalizasyon Xiaomi Redmi 8 pral fini an 2022.
Xiaomi Redmi 8 Revizyon itilizatè ak opinyon
Xiaomi Redmi 8 Videyo Reviews
Xiaomi Redmi 8
×

Si w ap itilize telefòn sa a oswa ou gen eksperyans ak telefòn sa a, chwazi opsyon sa a.
Chwazi opsyon sa a si ou pa te itilize telefòn sa a epi jis vle ekri yon kòmantè.
Genyen 21 kòmantè sou pwodui sa a.