Xiaomi 14
~ $520 - 40040 ₹
Xiaomi 14 հիմնական բնութագրերը
- OIS աջակցություն Բարձր Թարմացնել մակարդակը Անջրանցիկ դիմացկուն Անլար լիցքավորում
- SD քարտի բնիկ չկա Ականջակալների խցիկ չկա Ծրագրաշարի հին տարբերակը
Xiaomi 14-ի ամբողջական բնութագրերը
Ընդհանուր առանձնահատկություններ
LAUNCH- ը
| Ապրանքանիշ | Xiaomi |
| Հայտարարված է | 2023 հոկտեմբերի 26 թ |
| Կոդենի անվանումը | houji |
| Մոդելի համարը | 23127PN0CC, 23127PN0CG |
| Թողարկման ամսաթիվը | 2023 հոկտեմբերի 26 թ |
| Գինը դուրս | Մոտ 520 եվրո |
Ցուցադրել
| Տիպ | LTPO OLED |
| Aspect Ratio և PPI | 460 ppi խտություն |
| Չափս | 6.36 դյույմ, 97.6 սմ2 (~ 89.3% էկրան-մարմնի հարաբերակցություն) |
| Թարմացնել Rate | 120 Hz |
| որոշում | 1200 x 2670 փիքսել |
| Պայծառության գագաթնակետ (nit) | 68B գույներ, 120 Հց, Dolby Vision, HDR10+, 3000 nits (գագաթնակետ) |
| Պաշտպանություն | Գորիլա ապակիներ |
| Հատկություններ | LTPO OLED |
BODY
| Գունավոր շորեր |
Սեվ արծաթ Վարդագույն կանաչ |
| Չափերը | 152.8 x 71.5 x 8.2 մմ կամ 8.3 մմ |
| քաշ | 188 գ կամ 193 գ (6.63 ունցիա) |
| Տեսակ | Առջևի ապակի, հետևի ապակե կամ սիլիկոնե պոլիմերային հետևի մաս, ալյումինե շրջանակ |
| վավերացում | IP68 փոշու/ջրի դիմացկուն (մինչև 1.5 մ 30 րոպե) |
| Ջրի դիմացկուն | Այո |
| Սենսորների | Մատնահետք (ցուցասարքի տակ, օպտիկական), արագացուցիչ, հարևանության, գիրո, կողմնացույց, բարոմետր, գունային սպեկտր |
| 3.5mm Jack | Ոչ |
| NFC | Այո |
| Ինֆրակարմիր | Այո |
| USB տիպ | USB Type-C 3.2, OTG |
| Սառեցման համակարգ | |
| HDMI | |
| Բարձրախոսի բարձրությունը (dB) | Այո, ստերեո բարձրախոսներով |
Ցանց
Հաճախականություններ
| տեխնոլոգիա | GSM/CDMA/HSPA/CDMA2000/LTE/5G |
| 2G նվագախմբեր | GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| 3G նվագախմբեր | HSDPA 800/850/900/1700 (AWS) / 1900/2100 |
| 4G նվագախմբեր | 1, 3, 4, 5, 8, 18, 19, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66 |
| 5G նվագախմբեր | 1, 3, 5, 8, 28, 38, 40, 41, 48, 66, 77, 78 SA/NSA |
| TD-SCDMA | |
| նավարկություն | GPS (L1+L5), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), NavIC (L5) |
| Ցանցային արագություն | HSPA, LTE-A, 5G |
Մյուսները
| SIM քարտի տեսակը | Nano-SIM, կրկնակի սպասման ռեժիմ |
| SIM տարածքի թիվը | Nano-SIM և eSIM կամ Dual SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, երկշերտ, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE, aptX HD, aptX հարմարվողական |
| կասեցնելով | Այո |
| FM Ռադիո | Ոչ |
SAR արժեքըFCC սահմանաչափը 1.6 Վտ/կգ է, որը չափվում է 1 գրամ հյուսվածքի ծավալով:
| Մարմնի SAR (AB) | |
| Ղեկավար SAR (AB) | |
| Մարմնի SAR (ABD) | |
| Ղեկավար SAR (ABD) | |
Performance
Պլատֆորմ
| Միկրոսխեմա | Qualcomm SM8650-AB Snapdragon 8 Gen 3 (4 նմ) |
| CPU | Octa-core (1x3.3 GHz Cortex-X4 & 5x3.2 GHz Cortex-A720 & 2x2.3 GHz Cortex-A520) |
| Բիթեր | |
| Cores | 8 Core |
| Գործընթաց տեխնոլոգիա | 4 NM |
| GPU | Adreno 750- ը |
| GPU Cores | |
| GPU հաճախականությունը | |
| Android տարբերակ | Android 14, HyperOS |
| Play Store |
ՀԻՇՈՂՈՒԹՅՈՒՆ
| RAM հզորություն | 8 ԳԲ 12 ԳԲ 16 ԳԲ |
| RAM- ի տեսակը | |
| Պահեստ | 256GB, 512GB |
| SD քարտի բնիկ | Ոչ |
ԿԱՏԱՐՄԱՆ ՄԻԱՎՈՐՆԵՐԸ
Antutu միավոր |
• Անտուու
|
մարտկոց
| Հզորություն | 4610 Mah |
| Տիպ | Լի-Պո |
| Արագ լիցքավորման տեխնոլոգիա | |
| Լիցքավորման արագությունը | 90W |
| Տեսանյութի նվագարկման ժամանակը | |
| Արագ լիցքավորում | Այո |
| անլար լիցքավորման | Այո |
| Հակադարձ լիցքավորում | Ոչ |
Ֆոտոխցիկ
ՀԻՄՆԱԿԱՆ ԿԱՄԵՐԱ Հետևյալ հնարավորությունները կարող են տարբերվել ծրագրային ապահովման թարմացման հետ:
Առաջին տեսախցիկ
| որոշում | 50 Megapixels |
| ցուցիչ | Omnivision OVX9000 |
| Բացվածք | F / 1.6 |
| Pixel Չափ | 1.2մմ |
| Սենսորային չափը | 1 / 1.31 " |
| Optical Zoom | 3.2x օպտիկական խոշորացում |
| Տեսապակի | 23 մմ (լայնություն) |
| հավելյալ | երկակի պիքսել PDAF, լազերային AF, OIS |
Երկրորդ տեսախցիկ
| որոշում | 50 Megapixels |
| ցուցիչ | Samsung S5KJN1 |
| Բացվածք | |
| Pixel Չափ | |
| Սենսորային չափը | |
| Optical Zoom | |
| Տեսապակի | Telephoto |
| հավելյալ |
Երրորդ տեսախցիկ
| որոշում | 50 Megapixels |
| ցուցիչ | Samsung S5KJN1 |
| Բացվածք | |
| Pixel Չափ | |
| Սենսորային չափը | |
| Optical Zoom | |
| Տեսապակի | Ուլտրա լայն |
| հավելյալ |
| Image Resolution | 50 Megapixels |
| Տեսանյութի լուծում և FPS | 8K@24fps (HDR), 4K@24/30/60fps (HDR10+, 10-bit Dolby Vision HDR, 10-bit LOG), 1080p@30/60/120/240/960fps, 720p@1920fps, |
| Օպտիկական կայունացում (OIS) | Այո |
| Էլեկտրոնային կայունացում (EIS) | |
| Դանդաղ շարժման տեսանյութ | |
| Հատկություններ | Leica ոսպնյակ, Dual-LED երկտոնով ֆլեշ, HDR, համայնապատկեր |
DxOMark միավոր
| Բջջային հաշիվ (հետևի) |
Շարժական
լուսանկար
Տեսանյութ
|
| Սելֆիի միավոր |
Selfie
լուսանկար
Տեսանյութ
|
ՍԵԼՖԻ ԿԱՄԵՐԱ
Առաջին տեսախցիկ
| որոշում | 32 Megapixels |
| ցուցիչ | |
| Բացվածք | |
| Pixel Չափ | 32 Megapixels |
| Սենսորային չափը | |
| Տեսապակի | (լայն) |
| հավելյալ |
| Տեսանյութի լուծում և FPS | 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS |
| Հատկություններ | HDR, համայնապատկեր |
Xiaomi 14 FAQ
Որքա՞ն է տևում Xiaomi 14-ի մարտկոցը:
Xiaomi 14 մարտկոցը ունի 4610 մԱ/ժ հզորություն։
Xiaomi 14-ն ունի NFC:
Այո, Xiaomi 14-ն ունի NFC
Ո՞րն է Xiaomi 14-ի թարմացման արագությունը:
Xiaomi 14-ն ունի 120 Հց թարմացման արագություն:
Ո՞րն է Xiaomi 14-ի Android տարբերակը:
Xiaomi 14 Android տարբերակը Android 14 է, HyperOS:
Ո՞րն է Xiaomi 14-ի էկրանի լուծումը:
Xiaomi 14 էկրանի լուծաչափը 1200 x 2670 պիքսել է:
Xiaomi 14-ն ունի՞ անլար լիցքավորում:
Այո, Xiaomi 14-ն ունի անլար լիցքավորում:
Արդյո՞ք Xiaomi 14-ը ջրի և փոշու դիմացկուն է:
Այո, Xiaomi 14-ն ունի ջրի և փոշու դիմացկուն:
Xiaomi 14-ն ունի 3.5 մմ ականջակալների խցիկ:
Ոչ, Xiaomi 14-ը չունի 3.5 մմ ականջակալների խցիկ:
Ինչ է Xiaomi 14 մեգապիքսել տեսախցիկը:
Xiaomi 14-ն ունի 50MP տեսախցիկ:
Ո՞րն է Xiaomi 14-ի տեսախցիկի սենսորը:
Xiaomi 14-ն ունի Omnivision OVX9000 տեսախցիկի սենսոր:
Որքա՞ն է Xiaomi 14-ի գինը:
Xiaomi 14-ի գինը 520 դոլար է:
Xiaomi 14 Օգտատերերի ակնարկներ և կարծիքներ
Xiaomi 14 վիդեո ակնարկներ
Կարծիք Youtube-ում
Xiaomi 14
×

Եթե դուք օգտագործում եք այս հեռախոսը կամ ունեք փորձ այս հեռախոսի հետ, ընտրեք այս տարբերակը:
Ընտրեք այս տարբերակը, եթե չեք օգտագործել այս հեռախոսը և պարզապես ցանկանում եք մեկնաբանություն գրել:
Կա 3 մեկնաբանություններ այս ապրանքի վերաբերյալ: