Xiaomi Redmi 8
Redmi 8-ն ունի լավ տեսախցիկ իր գնի համեմատ:
Xiaomi Redmi 8 հիմնական բնութագրերը
- Անջրանցիկ դիմացկուն Արագ լիցքավորում Մարտկոցի բարձր հզորություն Բարձրախոսային ժապավեն
- IPS ցուցադրում Այլևս վաճառք չկա 1080p վիդեո ձայնագրում HD+ էկրան
Xiaomi Redmi 8-ի ամբողջական բնութագրերը
| Ապրանքանիշ | Redman |
| Հայտարարված է | Հոկտեմբեր 10, 2019 |
| Կոդենի անվանումը | ձիթապտուղ |
| Մոդելի համարը | |
| Թողարկման ամսաթիվը | Հոկտեմբեր 12, 2019 |
| Գինը դուրս | Մոտ 100 եվրո |
Ցուցադրել
| Տիպ | IPS LCD- ը |
| Aspect Ratio և PPI | 19:9 հարաբերակցություն - 270 ppi խտություն |
| Չափս | 6.22 դյույմ, 96.6 սմ2 (~ 81.8% էկրան-մարմնի հարաբերակցություն) |
| Թարմացնել Rate | 60 Hz |
| որոշում | 720 x 1520 փիքսել |
| Պայծառության գագաթնակետ (nit) | |
| Պաշտպանություն | Corning Gorilla Glass 5- ը |
| Հատկություններ |
BODY
| Գունավոր շորեր |
Սեվ կարմիր Կապույտ |
| Չափերը | 156.5 • 75.4 • 9.4 մմ (6.16 • 2.97 • 0.37-ը) |
| քաշ | 188 գր (6.63 ունցիա) |
| Տեսակ | Պլաստիկ |
| վավերացում | P2i Splash-Proof պաշտպանություն |
| Ջրի դիմացկուն | Այո |
| Սենսորների | Մատնահետք (հետևում տեղադրված), արագացուցիչ, մոտիկություն, կողմնացույց |
| 3.5mm Jack | Այո |
| NFC | Ոչ |
| Ինֆրակարմիր | Այո |
| USB տիպ | 2.0, Type-C 1.0 վերադարձելի միակցիչ, USB On-The-Go |
| Սառեցման համակարգ | |
| HDMI | |
| Բարձրախոսի բարձրությունը (dB) |
Ցանց
Հաճախականություններ
| տեխնոլոգիա | GSM / HSPA / LTE |
| 2G նվագախմբեր | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 և SIM 2 |
| 3G նվագախմբեր | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G նվագախմբեր | LTE խումբ - 1 (2100), 3 (1800), 5 (850), 8 (900), 40 (2300), 41 (2500) |
| 5G նվագախմբեր | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 2000 ՄՀց |
| նավարկություն | Այո, A-GPS- ի, GLONASS- ի, GALILEO- ի, BDS- ի հետ |
| Ցանցային արագություն | HSPA, LTE-A |
| SIM քարտի տեսակը | Dual SIM- ն (Nano-SIM, կրկնակի կրպակ) |
| SIM տարածքի թիվը | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, թեժ կետ |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE |
| կասեցնելով | Այո |
| FM Ռադիո | Այո |
| Մարմնի SAR (AB) | |
| Ղեկավար SAR (AB) | |
| Մարմնի SAR (ABD) | |
| Ղեկավար SAR (ABD) | |
Պլատֆորմ
| Միկրոսխեմա | Qualcomm Snapdragon 439 |
| CPU | Octa-core (2x1.95 GHz Cortex-A53 & 6x1.45 GHz Cortex A53) |
| Բիթեր | 64Bit |
| Cores | 8 Core |
| Գործընթաց տեխնոլոգիա | 12 NM |
| GPU | Adreno 505- ը |
| GPU Cores | 2 |
| GPU հաճախականությունը | 500 MHz |
| Android տարբերակ | Android 11, MIUI 12.5 |
| Play Store |
ՀԻՇՈՂՈՒԹՅՈՒՆ
| RAM հզորություն | 3GB / 4GB |
| RAM- ի տեսակը | LPDDR4 |
| Պահեստ | 32GB / 64GB |
| SD քարտի բնիկ | microSD, մինչև 512 ԳԲ (նվիրված բնիկ) |
ԿԱՏԱՐՄԱՆ ՄԻԱՎՈՐՆԵՐԸ
Antutu միավոր |
84k
• Antutu v7
|
մարտկոց
| Հզորություն | 5200 mAh |
| Տիպ | Լի-Պո |
| Արագ լիցքավորման տեխնոլոգիա | |
| Լիցքավորման արագությունը | 18W |
| Տեսանյութի նվագարկման ժամանակը | |
| Արագ լիցքավորում | Այո |
| անլար լիցքավորման | Ոչ |
| Հակադարձ լիցքավորում |
Ֆոտոխցիկ
| որոշում | |
| ցուցիչ | Sony IMX363 Exmor RS |
| Բացվածք | F / 1.8 |
| Pixel Չափ | |
| Սենսորային չափը | |
| Optical Zoom | |
| Տեսապակի | |
| հավելյալ |
| Image Resolution | 4288 x 2843 պիքսել, 12.19 Մպ |
| Տեսանյութի լուծում և FPS | 1080 @ 30 |
| Օպտիկական կայունացում (OIS) | Ոչ |
| Էլեկտրոնային կայունացում (EIS) | Այո |
| Դանդաղ շարժման տեսանյութ | Այո |
| Հատկություններ | LED ֆլեշ, HDR, համայնապատկեր |
DxOMark միավոր
| Բջջային հաշիվ (հետևի) |
Շարժական
լուսանկար
Տեսանյութ
|
| Սելֆիի միավոր |
Selfie
լուսանկար
Տեսանյութ
|
ՍԵԼՖԻ ԿԱՄԵՐԱ
| որոշում | 8 MP |
| ցուցիչ | |
| Բացվածք | F / 2.0 |
| Pixel Չափ | |
| Սենսորային չափը | |
| Տեսապակի | |
| հավելյալ |
| Տեսանյութի լուծում և FPS | 1080p @ 30fps |
| Հատկություններ | HDR |
Xiaomi Redmi 8 FAQ
Որքա՞ն է տևում Xiaomi Redmi 8-ի մարտկոցը:
Xiaomi Redmi 8 մարտկոցն ունի 5200 մԱ/ժ հզորություն։
Xiaomi Redmi 8-ն ունի NFC:
Ոչ, Xiaomi Redmi 8-ը չունի NFC
Ո՞րն է Xiaomi Redmi 8-ի թարմացման արագությունը:
Xiaomi Redmi 8-ն ունի 60 Հց թարմացման արագություն:
Ո՞րն է Xiaomi Redmi 8-ի Android տարբերակը:
Xiaomi Redmi 8 Android տարբերակն է Android 11, MIUI 12.5:
Ո՞րն է Xiaomi Redmi 8-ի էկրանի լուծումը:
Xiaomi Redmi 8 էկրանի լուծաչափը 720 x 1520 պիքսել է:
Xiaomi Redmi 8-ն ունի՞ անլար լիցքավորում:
Ոչ, Xiaomi Redmi 8-ը չունի անլար լիցքավորում:
Արդյո՞ք Xiaomi Redmi 8-ը ջրի և փոշու դիմացկուն է:
Այո, Xiaomi Redmi 8-ն ունի ջրի և փոշու դիմացկուն:
Xiaomi Redmi 8-ն ունի 3.5 մմ ականջակալների խցիկ:
Այո, Xiaomi Redmi 8-ն ունի 3.5 մմ ականջակալների խցիկ:
Ինչ է Xiaomi Redmi 8 մեգապիքսել տեսախցիկը:
Xiaomi Redmi 8-ն ունի 12MP տեսախցիկ:
Ո՞րն է Xiaomi Redmi 8-ի տեսախցիկի սենսորը:
Xiaomi Redmi 8-ն ունի Sony IMX363 Exmor RS տեսախցիկի սենսոր:
Որքա՞ն է Xiaomi Redmi 8-ի գինը:
Xiaomi Redmi 8-ի գինը 65 դոլար է։
Ո՞ր MIUI տարբերակը կլինի Xiaomi Redmi 8-ի վերջին թարմացումը:
MIUI 12.5-ը կլինի Xiaomi Redmi 8-ի վերջին MIUI տարբերակը:
Android-ի ո՞ր տարբերակը կլինի Xiaomi Redmi 8-ի վերջին թարմացումը:
Android 10-ը կլինի Xiaomi Redmi 8-ի վերջին Android տարբերակը։
Քանի՞ թարմացում կստանա Xiaomi Redmi 8-ը:
Xiaomi Redmi 8-ը կստանա 2 MIUI և 3 տարվա Android անվտանգության թարմացումներ մինչև MIUI 12.5:
Քանի՞ տարի թարմացումներ կստանա Xiaomi Redmi 8-ը:
Xiaomi Redmi 8-ը 3 թվականից 2022 տարվա անվտանգության թարմացում կստանա։
Որքա՞ն հաճախ է թարմացումներ ստանում Xiaomi Redmi 8-ը:
Xiaomi Redmi 8-ը թարմացվում է 3 ամիսը մեկ:
Android-ի ո՞ր տարբերակով է Xiaomi Redmi 8-ը:
Xiaomi Redmi 8 տուփ MIUI 10-ով, որը հիմնված է Android 9-ի վրա:
Ե՞րբ Xiaomi Redmi 8-ը կստանա MIUI 13 թարմացում:
Xiaomi Redmi 8-ը չի ստանա MIUI 13 թարմացում:
Ե՞րբ Xiaomi Redmi 8-ը կստանա Android 12-ի թարմացում:
Xiaomi Redmi 8-ը չի ստանա Android 12 թարմացում:
Ե՞րբ Xiaomi Redmi 8-ը կստանա Android 13-ի թարմացում:
Ոչ, Xiaomi Redmi 8-ը չի ստանա Android 13 թարմացում:
Ե՞րբ կավարտվի Xiaomi Redmi 8 թարմացման աջակցությունը:
Xiaomi Redmi 8-ի թարմացման աջակցությունը կավարտվի 2022 թվականին։
Xiaomi Redmi 8 Օգտատերերի ակնարկներ և կարծիքներ
Xiaomi Redmi 8 վիդեո ակնարկներ
Xiaomi Redmi 8
×

Եթե դուք օգտագործում եք այս հեռախոսը կամ ունեք փորձ այս հեռախոսի հետ, ընտրեք այս տարբերակը:
Ընտրեք այս տարբերակը, եթե չեք օգտագործել այս հեռախոսը և պարզապես ցանկանում եք մեկնաբանություն գրել:
Կա 21 մեկնաբանություններ այս ապրանքի վերաբերյալ: