Xiaomi 14"
~ $520 - ₹40040
Xiaomi 14 Tohunga Matua
- Tautoko OIS Te tere tāmata teitei parewai ātete Whakaaetanga korekore
- Kaore he mokamoka Kaari SD Kaore te koti headphone Putanga rorohiko tawhito
Xiaomi 14 Nga Whakatakotoranga Katoa
Whakaputanga Whanui
Tuhinga o mua
| Brand | Xiaomi |
| Kua whakapuakina | 2023, Oketopa 26 |
| Codename | houji |
| Tau tauira | 23127PN0CC, 23127PN0CG |
| Release rā | 2023, Oketopa 26 |
| Utu waho | Mo te 520 EUR |
Tuhinga
| momo | LTPO OLED |
| Aspect Ratio me PPI | 460 ppi kiato |
| Rahinga | 6.36 inihi, 97.6 cm2 (~ 89.3% tauwehenga mata-ki-te tinana) |
| Tāmata Auau | 120 Hz |
| Resolution | 1200 x 2670 pikitia |
| Tirohanga teitei (nit) | 68B tae, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 3000 nits (te tihi) |
| Parenga | Gorilla Glass |
| āhuatanga | LTPO OLED |
BODY
| tae |
Black hiriwa Pink Green |
| ahu | 152.8 x 71.5 x 8.2 mm, 8.3 mm ranei |
| Taumaha | 188 g, 193 g (6.63 oz) |
| Rauemi | Karāhe o mua, karaehe ki muri, silicone polymer hoki, anga konumohe |
| Tiwhikete | IP68 puehu/wai ātete (tae atu ki te 1.5m mo te 30 meneti) |
| Water ātete | Āe |
| pūoko | Maihao (kei raro i te whakaaturanga, whatu), whakatere, tata, gyro, kāpehu, barometer, hihinga tae |
| 3.5mm Jack | No |
| NFC | Āe |
| pōkākā | Āe |
| Momo USB | USB Momo-C 3.2, OTG |
| meangiti Pūnaha | |
| atanga | |
| Orooro Oro (dB) | Ae, me nga kaikorero stereo |
whatunga
Nga Utu
| hangarau | GSM/CDMA/HSPA/CDMA2000/LTE/5G |
| 2G Paihere | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| 3G Paihere | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G Paihere | 1, 3, 4, 5, 8, 18, 19, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66 |
| 5G Paihere | 1, 3, 5, 8, 28, 38, 40, 41, 48, 66, 77, 78 SA/NSA |
| TD-SCDMA | |
| Navigation | GPS (L1+L5), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), NavIC (L5) |
| Whatunga Whatunga | HSPA, LTE-A, 5G |
etahi
| Momo Kaari SIM | Nano-SIM, tu-a-rua |
| Te maha o te Rohe SIM | Ko te Nano-SIM me te eSIM, ko te rua Sim ranei |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, roopu-rua, Wi-Fi Direct |
| Nihokikorangi | 5.4, A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive |
| VoLTE | Āe |
| FM Radio | No |
UARA SARKo te tepe FCC he 1.6 W/kg te ine i roto i te rōrahi o te 1 karamu o te kiko.
| SAR Tinana (AB) | |
| Upoko SAR (AB) | |
| SAR Tinana (ABD) | |
| Upoko SAR (ABD) | |
mahinga
Raho
| chipset | Qualcomm SM8650-AB Snapdragon 8 Gen 3 (4nm) |
| PTM | Waea-matua (1x3.3 GHz Cortex-X4 & 5x3.2 GHz Cortex-A720 & 2x2.3 GHz Cortex-A520) |
| Pika | |
| otaota | 8 Core |
| Te Hangarau Tukatuka | 4 nm |
| GPU | Adreno 750 |
| Kuputuhi GPU | |
| Auautanga GPU | |
| Tuhinga Android | Android 14, HyperOS |
| Store Play |
Tuhinga
| Raukaha RAM | 8GB 12GB 16GB |
| Momo RAM | |
| Storage | 256GB, 512GB |
| Kāri Kāri SD | No |
WHAKAMAHI WHAKAMAHI
Antutu Score |
• Antutu
|
pūhiko
| Raukaha | 4610 mah |
| momo | LiPo |
| Hangarau Utu Tere | |
| Tere Whakakapi | 90W |
| Wā Whakahoki Ataata | |
| Whakanoho Tere | Āe |
| tohutohutia ahokore | Āe |
| Whakawhiti Whakamuri | No |
kāmera
MAU CAMERA Ka rereke pea nga ahuatanga e whai ake nei me te whakahou rorohiko.
Kāmera Tuatahi
| Resolution | 50 megapixels |
| pūoko | Omnivision OVX9000 |
| Pūare | f / 1.6 |
| Rahi Pika | 1.2μm |
| Rahi Tae | 1 / 1.31 " |
| Whakamatau Matapihi | 3.2x whakawhitinga matapihi |
| arotahi | 23mm (whanui) |
| anō | PDAF pika rua, Laser AF, OIS |
Kāmera Tuarua
| Resolution | 50 megapixels |
| pūoko | Samsung S5KJN1 |
| Pūare | |
| Rahi Pika | |
| Rahi Tae | |
| Whakamatau Matapihi | |
| arotahi | Telephoto |
| anō |
Kamera Tuatoru
| Resolution | 50 megapixels |
| pūoko | Samsung S5KJN1 |
| Pūare | |
| Rahi Pika | |
| Rahi Tae | |
| Whakamatau Matapihi | |
| arotahi | Ultra Whanui |
| anō |
| Whakatau Whakaahua | 50 megapixels |
| Whakatau Ataata me te FPS | 8K@24fps (HDR), 4K@24/30/60fps (HDR10+, 10-bit Dolby Vision HDR, 10-bit LOG), 1080p@30/60/120/240/960fps, 720p@1920fps, gyro-EIS |
| Whakapumautanga Optical (OIS) | Āe |
| Whakapumau Hiko (EIS) | |
| Ataata Moko Moemoeā | |
| āhuatanga | Ko te arotahi a Leica, ko te rama-rua-arahi rama-rua, HDR, panorama |
Tohu DxOMark
| Tatauranga Waea (Mua) |
pūkoro
whakaahua
Ataata
|
| Tohu Whaiaro |
selfie
whakaahua
Ataata
|
KAMERA SELFIE
Kāmera Tuatahi
| Resolution | 32 megapixels |
| pūoko | |
| Pūare | |
| Rahi Pika | 32 megapixels |
| Rahi Tae | |
| arotahi | (whānui) |
| anō |
| Whakatau Ataata me te FPS | 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS |
| āhuatanga | HDR, panorama |
Xiaomi 14 FAQ
Kia pehea te roa o te pākahiko o te Xiaomi 14?
Ko te pākahiko Xiaomi 14 he kaha 4610 mAh.
He NFC a Xiaomi 14?
Ae, kei a Xiaomi 14 te NFC
He aha te reiti whakahou Xiaomi 14?
Ko Xiaomi 14 he 120 Hz te reeti whakahou.
He aha te putanga Android o Xiaomi 14?
Ko te putanga Xiaomi 14 Android he Android 14, HyperOS.
He aha te taumira whakaatu o Xiaomi 14?
Ko te taumira whakaatu Xiaomi 14 he 1200 x 2670 pika.
Kei a Xiaomi 14 te utu ahokore?
Ae, kei a Xiaomi 14 te utu ahokore.
He wai me te puehu te Xiaomi 14?
Ae, kei a Xiaomi 14 te wai me te puehu.
Kei te haere mai te Xiaomi 14 me te 3.5mm headphone jack?
Kao, karekau a Xiaomi 14 he 3.5mm jack headphone.
He aha te megapixels kamera Xiaomi 14?
Ko te Xiaomi 14 he kamera 50MP.
He aha te pūoko kamera o Xiaomi 14?
Ko te Xiaomi 14 kei a Omnivision OVX9000 pūoko kamera.
He aha te utu o Xiaomi 14?
Ko te utu o Xiaomi 14 he $520 .
Xiaomi 14 Arotake Kaiwhakamahi me nga Whakaaro
Xiaomi 14 Arotake Ataata
Arotake i runga Youtube
Xiaomi 14"
×

Mena kei te whakamahi koe i tenei waea, he wheako ranei koe ki tenei waea, tohua tenei whiringa.
Tohua tenei whiringa mena kaore koe i whakamahi i tenei waea ka hiahia noa koe ki te tuhi korero.
he 3 nga korero mo tenei hua.