Xiaomi Redmi 8
He kamera pai a Redmi 8 mo tona utu.
Xiaomi Redmi 8 Ko nga korero matua
- parewai ātete Whakanui tere Te kaha o te papahiko teitei Pona waea
- Whakaatu IPS Kaore he hoko atu 1080p Hopu Ataata HD+ Mata
Xiaomi Redmi 8 Nga Whakatakotoranga Katoa
| Brand | Redmi |
| Kua whakapuakina | Oketopa 10, 2019 |
| Codename | oriwa |
| Tau tauira | |
| Release rā | Oketopa 12, 2019 |
| Utu waho | Mo te 100 EUR |
Tuhinga
| momo | ICD LCD |
| Aspect Ratio me PPI | 19:9 ōwehenga - 270 ppi kiato |
| Rahinga | 6.22 inihi, 96.6 cm2 (~ 81.8% tauwehenga mata-ki-te tinana) |
| Tāmata Auau | 60 Hz |
| Resolution | 720 x 1520 pikitia |
| Tirohanga teitei (nit) | |
| Parenga | Corning Gorilla Glass 5 |
| āhuatanga |
BODY
| tae |
Black Whero Blue |
| ahu | 156.5 • 75.4 • 9.4 mm (6.16 • 2.97 • 0.37 i roto i) |
| Taumaha | 188 karamu (6.63 oz) |
| Rauemi | kirihou |
| Tiwhikete | P2i Tiaki Tiaki Tiaki |
| Water ātete | Āe |
| pūoko | Matimati (whakaekea ki muri), whakatere, tata, kāpehu |
| 3.5mm Jack | Āe |
| NFC | No |
| pōkākā | Āe |
| Momo USB | 2.0, Momo-C 1.0 ka taea te honohono, USB I-Te-Haere |
| meangiti Pūnaha | |
| atanga | |
| Orooro Oro (dB) |
whatunga
Nga Utu
| hangarau | GSM / HSPA / LTE |
| 2G Paihere | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| 3G Paihere | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Paihere | Rōpū LTE - 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 40(2300), 41(2500) |
| 5G Paihere | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 2000 MHz |
| Navigation | Ae, me A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| Whatunga Whatunga | HSPA, LTE-A |
| Momo Kaari SIM | SIM Tuarua (Nano-SIM, takirua tu-tu) |
| Te maha o te Rohe SIM | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Nihokikorangi | 4.2, A2DP, LE |
| VoLTE | Āe |
| FM Radio | Āe |
| SAR Tinana (AB) | |
| Upoko SAR (AB) | |
| SAR Tinana (ABD) | |
| Upoko SAR (ABD) | |
Raho
| chipset | Qualcomm Snapdragon 439 |
| PTM | Waea-matua (2x1.95 GHz Cortex-A53 & 6x1.45 GHz Cortex A53) |
| Pika | 64Bit |
| otaota | 8 Core |
| Te Hangarau Tukatuka | 12 nm |
| GPU | Adreno 505 |
| Kuputuhi GPU | 2 |
| Auautanga GPU | 500 MHz |
| Tuhinga Android | Android 11, MIUI 12.5 |
| Store Play |
Tuhinga
| Raukaha RAM | 3GB / 4GB |
| Momo RAM | LPDDR4 |
| Storage | 32GB / 64GB |
| Kāri Kāri SD | microSD, tae atu ki te 512 GB (moai motuhake) |
WHAKAMAHI WHAKAMAHI
Antutu Score |
84k
• Antutu v7
|
pūhiko
| Raukaha | 5200 mah |
| momo | LiPo |
| Hangarau Utu Tere | |
| Tere Whakakapi | 18W |
| Wā Whakahoki Ataata | |
| Whakanoho Tere | Āe |
| tohutohutia ahokore | No |
| Whakawhiti Whakamuri |
kāmera
| Resolution | |
| pūoko | Sony IMX363 Exmor RS |
| Pūare | f / 1.8 |
| Rahi Pika | |
| Rahi Tae | |
| Whakamatau Matapihi | |
| arotahi | |
| anō |
| Whakatau Whakaahua | 4288 x 2843 pika, 12.19 MP |
| Whakatau Ataata me te FPS | 1080 30 @ |
| Whakapumautanga Optical (OIS) | No |
| Whakapumau Hiko (EIS) | Āe |
| Ataata Moko Moemoeā | Āe |
| āhuatanga | Uira LED, HDR, panorama |
Tohu DxOMark
| Tatauranga Waea (Mua) |
pūkoro
whakaahua
Ataata
|
| Tohu Whaiaro |
selfie
whakaahua
Ataata
|
KAMERA SELFIE
| Resolution | MP 8 |
| pūoko | |
| Pūare | f / 2.0 |
| Rahi Pika | |
| Rahi Tae | |
| arotahi | |
| anō |
| Whakatau Ataata me te FPS | 1080p @ 30fps |
| āhuatanga | HDR |
Xiaomi Redmi 8 FAQ
Kia pehea te roa o te pākahiko o te Xiaomi Redmi 8?
Ko te pākahiko Xiaomi Redmi 8 he kaha 5200 mAh.
He NFC a Xiaomi Redmi 8?
Kao, karekau he NFC a Xiaomi Redmi 8
He aha te reiti whakahou a Xiaomi Redmi 8?
Ko Xiaomi Redmi 8 he 60 Hz te reeti whakahou.
He aha te putanga Android o Xiaomi Redmi 8?
Ko te putanga Android Xiaomi Redmi 8 he Android 11, MIUI 12.5.
He aha te taumira whakaatu o Xiaomi Redmi 8?
Ko te taumira whakaatu Xiaomi Redmi 8 he 720 x 1520 pika.
Kei a Xiaomi Redmi 8 te utu ahokore?
Kao, karekau he utu ahokore a Xiaomi Redmi 8.
Ko te Xiaomi Redmi 8 he wai me te puehu te aukati?
Ae, kei a Xiaomi Redmi 8 he wai me te puehu.
Kei te haere mai te Xiaomi Redmi 8 me te 3.5mm headphone jack?
Ae, kei a Xiaomi Redmi 8 te 3.5mm headphone jack.
He aha te megapixels kamera Xiaomi Redmi 8?
Ko te Xiaomi Redmi 8 he kamera 12MP.
He aha te pūoko kamera o Xiaomi Redmi 8?
Ko te Xiaomi Redmi 8 he Sony IMX363 Exmor RS pūoko kamera.
He aha te utu o Xiaomi Redmi 8?
Ko te utu o Xiaomi Redmi 8 he $65.
Ko tehea putanga MIUI ka waiho hei whakahou whakamutunga o Xiaomi Redmi 8?
Ko MIUI 12.5 te putanga MIUI whakamutunga o Xiaomi Redmi 8.
Ko tehea putanga Android ka waiho hei whakahou whakamutunga o Xiaomi Redmi 8?
Ko te Android 10 te putanga Android whakamutunga o Xiaomi Redmi 8.
E hia nga whakahoutanga ka whiwhi a Xiaomi Redmi 8?
Ka whiwhi a Xiaomi Redmi 8 i te 2 MIUI me te 3 tau o nga whakahoutanga haumarutanga Android tae noa ki te MIUI 12.5.
E hia nga tau ka whiwhi whakahou a Xiaomi Redmi 8?
Ka whiwhi a Xiaomi Redmi 8 i nga tau 3 mo te whakahoutanga haumarutanga mai i te 2022.
E hia nga wa ka whiwhi whakahou a Xiaomi Redmi 8?
Ka whiwhi whakahou a Xiaomi Redmi 8 ia 3 marama.
Ko Xiaomi Redmi 8 kei waho o te pouaka me tehea putanga Android?
Ko Xiaomi Redmi 8 kei waho o te pouaka me MIUI 10 i runga i te Android 9.
Ahea ka whiwhi a Xiaomi Redmi 8 i te whakahou MIUI 13?
Kaore a Xiaomi Redmi 8 e whiwhi whakahou MIUI 13.
Ahea ka whiwhi a Xiaomi Redmi 8 i te whakahou Android 12?
Kaore a Xiaomi Redmi 8 e whiwhi whakahou Android 12.
Ahea ka whiwhi a Xiaomi Redmi 8 i te whakahou Android 13?
Kaore, kaore a Xiaomi Redmi 8 e whiwhi i te whakahou Android 13.
Ahea ka mutu te tautoko whakahou Xiaomi Redmi 8?
Ka mutu te tautoko whakahou Xiaomi Redmi 8 i te tau 2022.
Xiaomi Redmi 8 Arotake Kaiwhakamahi me nga Whakaaro
Xiaomi Redmi 8 Arotake Ataata
Xiaomi Redmi 8
×

Mena kei te whakamahi koe i tenei waea, he wheako ranei koe ki tenei waea, tohua tenei whiringa.
Tohua tenei whiringa mena kaore koe i whakamahi i tenei waea ka hiahia noa koe ki te tuhi korero.
he 21 nga korero mo tenei hua.