Индија повторно ја поздравува серијата GT со дебито на Realme GT 6T

Серијата GT на Realme конечно се врати во Индија, благодарение на пристигнувањето на Realme GT 6T.

Пред две недели, Realme потврди дека неговата серија GT 6 ќе се врати во Индија. Да потсетиме, последен пат компанијата објави уред од серијата GT во Индија во април 2022 година. Подоцна, компанијата го потврди приближувањето на пристигнувањето на Realme GT 6T на пазарот, откривајќи некои клучни детали за него во процесот.

Сега, GT 6T е официјален во Индија откако Realme го објави оваа недела. Моделот доаѓа со чип Snapdragon 7+ Gen 3, кој е надополнет со до 12 GB RAM и батерија од 5,500 mAh со полнење SuperVOOC од 120 W.

Смартфонот импресионира и во другите оддели, со неговиот систем на камера што може да се пофали со заден распоред од 50MP + 8MP и единица за селфи од 32MP. Напред доаѓа со 6.78” LTPO AMOLED, нудејќи им на корисниците врвна осветленост до 6,000 nits заедно со стапка на освежување од 120 Hz.

Realme GT 6T е достапен во Fluid Silver и Razor Green опции за боја и четири конфигурации. Неговата основна конфигурација од 8 GB/128 GB се продава за 30,999 ₹, додека нејзината највисока варијанта од 12 GB/512 GB се продава за 39,999 ₹.

Еве повеќе детали за новиот модел Realme GT 6T во Индија:

  • Snapdragon 7+ Gen3
  • Конфигурации од 8GB/128GB (30,999 ₹), 8GB/256GB (32,999 ₹), 12GB/256GB (35,999 ₹) и 12GB/512GB (39,999 ₹)
  • 6.78” 120 Hz LTPO AMOLED со максимална осветленост од 6,000 nits и резолуција од 2,780 x 1,264 пиксели
  • Задна камера: 50MP широк и 8MP ултраширока
  • Селфи: 32MP
  • Батерија 5,500mAh
  • 120W SuperVOOC полнење
  • Realm UI 5.0
  • Течни сребрени и жилет зелени бои

поврзани написи