Redmi K50 Pro Live Photos онлајн за прв пат!

Под-брендот на Xiaomi Новата серија Redmi K50 на Redmi ќе биде претставена многу наскоро. Фотографиите во живо на Redmi K50 Pro протекоа пред почетокот на настанот. Со вас ги споделуваме информациите кои ги добивме за уредите од серијата, а денес ќе го споделиме и самиот уред. Redmi K50 Pro (matisse) првпат виден во живо!

Спецификации на Redmi K50 Pro

Redmi K50 Pro кој ќе доаѓа со најновиот водечки SoC на MediaTek, Dimensity 9000. Redmi K50 Pro ќе опреми главна камера Samsung од 108MP, ултра широка камера од 8MP и макро камера без OIS. Екранот на уредот е сертифициран со DisplayMate 120Hz Samsung AMOLED WQHD (1440×2560) поддржува Dolby Vision и е заштитен со Corning Gorilla Glass Victus. Според Redmi, Redmi K50 Pro ќе има батерија од 5000 mAh со поддршка за HyperCharge од 120 W. Повеќе информации се достапни во нашата статија подолу.

Xiaomi споделува детали за серијата Redmi K50

Redmi K50 Pro Live Photos – предводник, но пластичен?

Како би се чувствувале доколку дизајнот на уредот, опремен со такви најсовремени технологии, би бил пластичен? Тоа би било многу досадно. Сепак, за жал, уредот Redmi K50 Pro (matisse) ќе доаѓа со пластичен дизајн. Ја забележавме споделената фотографија во живо на Redmi K50 Pro од Taobao, кинеска локација за онлајн шопинг.

Протекуваат слики во живо на Redmi K50 Pro
Задна слика од Redmi K50 Pro Live Images Протекуваат

Овие фотографии кои ги најдовме 2 дена пред претставувањето на уредот се разочарувачки. Затоа што на корисниците кои со возбуда го чекаат уредот ќе им биде ладно од уредот со пластичниот дизајн. На крајот на краиштата, тоа е премиум уред, а дизајнот е исто толку важен како и хардверот.

redmi k50 pro+ слики во живо

Што се однесува до предниот дел на уредот, тој има повеќе синџир и екран со рамка од Redmi K40. MIUI 13 China Stable е инсталиран на уредот на сликата, веќе споменавме во нашите претходни написи дека ќе излезе од кутијата со MIUI 13.

Ако ова е дизајн на најмоќниот уред во серијата Redmi K50, се прашуваме какви ќе бидат другите. Се надеваме дека другите уреди на Redmi K50 ќе имаат уреден и премиум дизајн. Серијата Redmi K50 ќе биде претставена на настанот за лансирање на Redmi, 2 дена подоцна, на 17 март. Ќе чекаме. Следете не за да ја следите агендата и да научите нови работи.

поврзани написи