МАЛКУ М5

МАЛКУ М5

POCO M5 е најприфатливиот 4G телефон во серијата POCO M5.

~ 175 $ - 13475 ₹
МАЛКУ М5
 • МАЛКУ М5
 • МАЛКУ М5
 • МАЛКУ М5

Клучни спецификации на POCO M5

 • Екранот:

  6.58 инчи, 1080 x 2408 пиксели, IPS LCD, 90 Hz

 • чипсет:

  MediaTek Helio G99 (6nm)

 • димензии:

  164 x 76.1 x 8.9 mm (6.46 x 3.00 x 0.35)

 • Тип на SIM картичка:

  Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)

 • RAM меморија и складирање:

  4/6 GB RAM, 64 GB 128 GB

 • Батерија:

  5000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  50MP, f/1.8, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 12, МИУИ 13

4.1
од 5
16 Коментари
 • Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на батеријата Приклучок за слушалки
 • IPS-екран Снимање видео 1080p Нема поддршка за 5G Нема OIS

Прегледи и мислења од корисниците на POCO M5

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 16 коментари за овој производ.

Нема имепред 5 месеци
Препорачувам

Овој телефон е добар за оваа цена, а овој телефон има NFC

Позитиви
 • Ips LCD дисплеј, стапка на освежување 90
 • Камера од 50 mp
 • Имајте NFC
 • Добар процесор, Helio g99, во antutu 410k
Негативни
 • Камера 1080p30@
 • Работа на батеријата помалку од еден ден
Прикажи одговори
Artemпред 5 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Овој телефон е многу добар.

Позитиви
 • Висок FPS
Негативни
 • Никој (според мое мислење)
Алтернативен предлог за телефон: Оваа една
Прикажи одговори
Сергејпред 8 месеци
Испитајте ги алтернативите

Го купив како привремена употреба кога го изгубив мојот нормален телефон xiomi t12

Позитиви
 • Как бјуџет на поляне нормальный
Негативни
 • На солнце екран плоховат
Алтернативен предлог за телефон: Mi T12, Mi T12pro, MiT13
Прикажи одговори
Васпред 8 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Има NFC, батерија од 5000 mAh, IPS дисплејот е светол и јасен

Позитиви
 • НФЦ
Прикажи одговори
Поко корисникпред 11 месеци
Препорачувам

Севкупно одличен буџетски телефон доби попуст во Индија.

Позитиви
 • Одличен век на батеријата
 • Пристоен квалитет на фотографијата за цената
 • Одличен процесор во сегментот
Негативни
 • Најчесто поврзано со MIUI
 • Сè уште нема ажурирање на Android 13 со MIUI 14
 • Отстранети се двојните апликации и вториот простор од поставките
 • Известувањата за апликацијата автоматски се собираат
Прикажи одговори
Гауспред 1 година
Препорачувам

Тоа е добар телефон за неговиот буџет

Позитиви
 • Добри перформанси
Негативни
 • Бавно полнење
 • Постојано се враќа на 60 Hz од 90 Hz
Прикажи одговори
Жогапред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Телефонот има NFC.

Позитиви
 • Одлична вредност за парите.
Негативни
 • Много лишнего од гугл.
Прикажи одговори
Атарвапред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Телефонов го користам од пред 6 месеци и многу сум среќен

Алтернативен предлог за телефон: Го препорачувам poco x4 pro во продажба
Прикажи одговори
тајнапред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Севкупно добра, најдобра изведба

Позитиви
 • Севкупно добро
Прикажи одговори
113пред 1 година
Препорачувам

Ухххх има NFC ухххх, добро?

Прикажи одговори
Валидпред 1 година
Препорачувам

Го купив poco m5 од AliExpress е добар за игри и перформанси, но камерата не е добра

Позитиви
 • Добри перформанси и траење на батеријата
Негативни
 • Низок квалитет на предната камера
Алтернативен предлог за телефон: //
Прикажи одговори
Д-р Абхинандан Сахапред 1 година
Јас не препорачувам

крајно незадоволен од севкупните перформанси со овој уред, продолжува да се рестартира, интерфејсот е исклучително бавен, го прикажува екранот за вчитување дури и на почетната страница.

Позитиви
 • изгледа добро
Негативни
 • сè друго освен изгледот
Прикажи одговори
Кепшапред 1 година
Препорачувам

Добар телефон. Disseble ажурирањето на Google е глобална стабилност на Android и miu 13.0.8.0 SLIMXM

Позитиви
 • Добар телефон.
Негативни
 • Добар телефон. Оневозможи ажурирање на Google е андроид и ми
Алтернативен предлог за телефон: 0687612440
Прикажи одговори
Годсонпред 1 година
Испитајте ги алтернативите

Имам проблем со темата. Темата на Miui се враќа на стандардно по некое време. Тоа е досадно.

Алтернативен предлог за телефон: Poco m5s
Прикажи одговори
Миреса Бученапред 1 година
Препорачувам

Како можам да дојдам во Етиопија

Алтернативен предлог за телефон: 0902847612
Џејшилпред 1 година
Препорачувам

Сè е добро, но подобрете го квалитетот на камерата

Позитиви
 • Да
Прикажи одговори
Оптоварување повеќе

Прегледи за видео POCO M5

Преглед на YouTube

МАЛКУ М5

×
Add comment МАЛКУ М5
Кога го купивте?
Екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

МАЛКУ М5

×