МАЛКУ М6 Про 4Г

МАЛКУ М6 Про 4Г

~ 229 $ - 17633 ₹
МАЛКУ М6 Про 4Г
 • МАЛКУ М6 Про 4Г
 • МАЛКУ М6 Про 4Г
 • МАЛКУ М6 Про 4Г

Клучни спецификации за POCO M6 Pro 4G

 • Екранот:

  6.67 инчи, 1080 x 2400 пиксели, AMOLED, 120 Hz

 • чипсет:

  Mediatek Helio G99 Ultra

 • димензии:

  161.1 x 75 x 8 mm (6.34 x 2.95 x 0.31)

 • Резултат на Антуту:

  386301 v9

 • RAM меморија и складирање:

  8/12 GB RAM RAM, 256 GB, 512 GB

 • Батерија:

  5000 mAh,

 • Главна камера:

  64MP, f/1.8, 1080p

 • Андроид верзија:

  Андроид 13, MIUI 14, планирана надградба на 14

0.0
од 5
0 Коментари
 • Поддршка за OIS Висока брзина на освежување Водоотпорен Брзо полнење
 • Снимање видео 1080p Нема поддршка за 5G

Целосни спецификации на POCO M6 Pro 4G

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд POCO
Објавен 2024 година, 11 јануари
Codename смарагд
Број на модел 2312FPCA6G
Датум на издавање 2024 година, 12 јануари
Надвор од цената Околу 220 евра

ДИСПЛЕЈ

тип AMOLED
Сооднос на аспект и PPI Густина од 395 ppi
големина 6.67 инчи, 107.4 см2 (88.9. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1080 x 2400 пиксели
Највисока осветленост (nit) 120 Hz, 1000 nits (HBM), 1300 nits (пик)
заштита Corning горила стакло 5
Карактеристики АМОЛЕД,

ТЕЛО

Бои
Црна
Сина
виолетова
димензии 161.1 x 75 x 8 mm (6.34 x 2.95 x 0.31)
Тежина 179 g (6.31 oz)
материјал
сертификација IP54, отпорен на прашина и прскање
Водоотпорен Да
Сензори Отпечаток од прст (под дисплеј, оптички), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек
НФЦ Да (зависи од пазарот/регионот)
Инфрацрвен
Тип на USB USB Type-C 2.0, OTG
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / HSPA / LTE
2G бендови GSM 850/900/1800/1900 - СИМ 1 и СИМ 2
3G бендови HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100
4G бендови 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација GPS, GALILEO, GLONASS, BDS
Брзина на мрежата HSPA, LTE-A
други, пак,
Тип на SIM картичка Нано-СИМ, двоен режим на подготвеност
Број на област на SIM Хибридна двојна SIM-картичка
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, двоен опсег
Bluetooth 5.2, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Неозначено
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Mediatek Helio G99 Ultra
Процесорот Octa-core (2x2.2 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55)
Битови
јадра 8 Core
Процесна технологија
Графичкиот процесор Мали-Г57 МЦ2
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 13, MIUI 14, планирана надградба на 14
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 8GB 12GB
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 256GB, 512GB
Слот за SD картичка microSDXC (користи споделен слот за СИМ)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

386301
Антуту v9

Батерија

капацитет 5000 mAh
тип
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 67W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење Не
Обратно полнење Не

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата 64 мегапиксели
Сензор
Отворот ѓ / 1.8
Големина на пиксели 0.7μm
Големина на сензор 1/2.0 "
оптички зум
Леќа 25 мм (широк)
дополнителен ПДАФ, ОИС
Втора камера
резолуцијата 8 мегапиксели
Сензор
Отворот ѓ / 2.2
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа (ултрашироко)
дополнителен
Трета камера
резолуцијата 2 мегапиксели
Сензор
Отворот ѓ / 2.4
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа (макро)
дополнителен
Резолуција на слика 64 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 1080p@30/60fps, жиро-EIS
Оптичка стабилизација (OIS) Да
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 16 мегапиксели
Сензор
Отворот ѓ / 2.5
Големина на пиксели 16 мегапиксели
Големина на сензор
Леќа (широк)
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p@30/60fps
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за POCO M6 Pro 4G

Колку долго трае батеријата на POCO M6 Pro 4G?

Батеријата POCO M6 Pro 4G има капацитет од 5000 mAh.

Дали POCO M6 Pro 4G има NFC?

Да, POCO M6 Pro 4G има NFC

Што е стапка на освежување на POCO M6 Pro 4G?

POCO M6 Pro 4G има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на POCO M6 Pro 4G?

Верзијата на Android POCO M6 Pro 4G е Android 13, MIUI 14, планирана надградба на 14.

Која е резолуцијата на екранот на POCO M6 Pro 4G?

Резолуцијата на екранот POCO M6 Pro 4G е 1080 x 2400 пиксели.

Дали POCO M6 Pro 4G има безжично полнење?

Не, POCO M6 Pro 4G нема безжично полнење.

Дали POCO M6 Pro 4G е отпорен на вода и прашина?

Да, POCO M6 Pro 4G е отпорен на вода и прашина.

Кои се мегапикселите на камерата POCO M6 Pro 4G?

POCO M6 Pro 4G има камера од 64 MP.

Која е цената на POCO M6 Pro 4G?

Цената на POCO M6 Pro 4G е 229 долари.

Прегледи и мислења од корисниците на POCO M6 Pro 4G

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за POCO M6 Pro 4G 0

Прегледи за видео POCO M6 Pro 4G

Преглед на YouTube

МАЛКУ М6 Про 4Г

×
Add comment МАЛКУ М6 Про 4Г
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

МАЛКУ М6 Про 4Г

×