LITTLE X6 5G

LITTLE X6 5G

~ 205 $ - 15785 ₹
LITTLE X6 5G
 • LITTLE X6 5G
 • LITTLE X6 5G
 • LITTLE X6 5G

Клучни спецификации за POCO X6 5G

 • Екранот:

  6.67 инчи, 1220 x 2712 пиксели, OLED, 120 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SM7435-AB Snapdragon 7s Gen 2 (4 nm)

 • димензии:

  161.2 x 74.3 x 8 mm (6.35 x 2.93 x 0.31)

 • Тип на SIM картичка:

  Нано-СИМ, двоен режим на подготвеност

 • RAM меморија и складирање:

  8-16GB RAM RAM, 128GB, 256GB, 512GB

 • Батерија:

  5100 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  64MP, f/1.7, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 13, МИУИ 14

0.0
од 5
0 Коментари
 • Поддршка за OIS Висока брзина на освежување Брзо полнење Висока јачина на звучникот
 • Нема слот за SD-картичка

Целосни спецификации на POCO X6 5G

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд POCO
Објавен 2024 година, јануари
Codename гранат
Број на модел 23122PCD1G, 23122PCD1I
Датум на издавање
Надвор од цената

ДИСПЛЕЈ

тип OLED
Сооднос на аспект и PPI Густина од 446 ppi
големина 6.67 инчи, 107.4 см2 (89.7. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1220 x 2712 пиксели
Највисока осветленост (nit) 68B бои, 120Hz, Dolby Vision, 1800 nits (врв)
заштита Corning Gorilla Glass Victory
Карактеристики ОЛЕД,

ТЕЛО

Бои
Црна
Бела
виолетова
Сина
димензии 161.2 x 74.3 x 8 mm (6.35 x 2.93 x 0.31)
Тежина 187 g (6.60 oz)
материјал
сертификација
Водоотпорен
Сензори Отпечаток од прст (под дисплеј, оптички), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Да
НФЦ Да (зависи од пазарот/регионот)
Инфрацрвен Да
Тип на USB USB тип-C 2.0
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB) Да, со стерео звучници

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / CDMA / HSPA / CDMA2000 / LTE / 5G
2G бендови GSM 850/900/1800/1900 - СИМ 1 и СИМ 2
3G бендови HSDPA 800/850/900/2100
4G бендови 1, 3, 5, 8, 19, 34, 38, 39, 40, 41
5G бендови 1, 3, 5, 8, 28, 38, 41, 77, 78 SA/NSA
ТД-SCDMA
навигација GPS (L1), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c), GALILEO (E1), QZSS (L1)
Брзина на мрежата HSPA, LTE-A (CA), 5G
други, пак,
Тип на SIM картичка Нано-СИМ, двоен режим на подготвеност
Број на област на SIM Двојна СМС
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, двоен опсег
Bluetooth 5.2, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SM7435-AB Snapdragon 7s Gen 2 (4 nm)
Процесорот Octa-core (4x2.40 GHz & 4x1.95 GHz)
Битови
јадра 8 Core
Процесна технологија 4 nm
Графичкиот процесор Адрено 710
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 13, МИУИ 14
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 8 GB 12 GB 16 GB
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128GB, 256GB, 512GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 5100 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 67W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење Не
Обратно полнење Не

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата 64 мегапиксели
Сензор
Отворот ѓ / 1.7
Големина на пиксели 0.56μm
Големина на сензор 1/1.4 "
оптички зум
Леќа (широк)
дополнителен повеќенасочен PDAF, OIS
Втора камера
резолуцијата 8 мегапиксели
Сензор Sony IMX355
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа Ултра-широк
дополнителен
Трета камера
резолуцијата 2 мегапиксели
Сензор Omnivision OV02B10
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа Макро
дополнителен
Резолуција на слика 64 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 4K@30fps, 1080p@30/60/120fps
Оптичка стабилизација (OIS) Да
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики Двоен LED блиц со двоен тон, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 16 мегапиксели
Сензор Omnivision OV16A1Q
Отворот
Големина на пиксели 16 мегапиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Трета камера
резолуцијата
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p@30/60fps
Карактеристики HDR

Најчесто поставувани прашања за POCO X6 5G

Колку долго трае батеријата на POCO X6 5G?

Батеријата POCO X6 5G има капацитет од 5100 mAh.

Дали POCO X6 5G има NFC?

Да, POCO X6 5G има NFC

Што е стапка на освежување на POCO X6 5G?

POCO X6 5G има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на POCO X6 5G?

Верзијата на Android POCO X6 5G е Android 13, MIUI 14.

Која е резолуцијата на екранот на POCO X6 5G?

Резолуцијата на екранот POCO X6 5G е 1220 x 2712 пиксели.

Дали POCO X6 5G има безжично полнење?

Не, POCO X6 5G нема безжично полнење.

Дали POCO X6 5G е отпорен на вода и прашина?

Не, POCO X6 5G нема отпорен на вода и прашина.

Дали POCO X6 5G доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, POCO X6 5G има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата POCO X6 5G?

POCO X6 5G има камера од 64 MP.

Која е цената на POCO X6 5G?

Цената на POCO X6 5G е 205 долари.

Прегледи и мислења од корисниците на POCO X6 5G

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за POCO X6 5G 0

Прегледи за видео POCO X6 5G

Преглед на YouTube

LITTLE X6 5G

×
Add comment LITTLE X6 5G
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

LITTLE X6 5G

×