LITTLE X6 Pro

LITTLE X6 Pro

~ 130 - 10010 ₹
LITTLE X6 Pro
 • LITTLE X6 Pro
 • LITTLE X6 Pro
 • LITTLE X6 Pro

Клучни спецификации за POCO X6 Pro

 • Екранот:

  6.67 инчи, 1220 x 2712 пиксели, OLED, 120 Hz

 • чипсет:

  Mediatek Dimensity 8300 Ultra (4 nm)

 • димензии:

  X x 160.5 74.3 8.35 mm

 • Тип на SIM картичка:

  Нано-СИМ, двоен режим на подготвеност

 • RAM меморија и складирање:

  8 GB RAM, 256 GB, 512 GB

 • Батерија:

  5000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  64 MP, , 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 14, HyperOS

0.0
од 5
0 Коментари
 • Поддршка за OIS Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија
 • Нема слот за SD-картичка Стара верзија на софтверот

Целосни спецификации на POCO X6 Pro

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд POCO
Објавен 2024 година, јануари
Codename дашампа
Број на модел 2311DRK48G, 2311DRK48I
Датум на издавање 2024 година, јануари
Надвор од цената Околу 130 евра

ДИСПЛЕЈ

тип OLED
Сооднос на аспект и PPI Густина од 446 ppi
големина 6.67 инчи, 107.4 см2 (90.1. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1220 x 2712 пиксели
Највисока осветленост (nit) 68B бои, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 1800 nits (врв)
заштита
Карактеристики ОЛЕД,

ТЕЛО

Бои
Црна
Бела
Нане
димензии X x 160.5 74.3 8.35 mm
Тежина 190 g
материјал
сертификација
Водоотпорен
Сензори Отпечаток од прст (под дисплеј, оптички), акцелерометар, близина, жиро, компас
3.5mm Џек
НФЦ Да
Инфрацрвен
Тип на USB USB тип-C, OTG
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / CDMA / HSPA / CDMA2000 / LTE / 5G
2G бендови GSM 850/900/1800/1900 - СИМ 1 и СИМ 2
3G бендови HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700 (AWS) / 2100
4G бендови 1, 3, 4, 5, 8, 18, 19, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66
5G бендови 1, 3, 5, 8, 28, 38, 41, 48, 66, 77, 78 SA/NSA
ТД-SCDMA
навигација GPS, GALILEO, GLONASS, QZSS, BDS (B1I+B1c)
Брзина на мрежата HSPA, LTE-A, 5G
други, пак,
Тип на SIM картичка Нано-СИМ, двоен режим на подготвеност
Број на област на SIM Двојна СМС
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct
Bluetooth 5.4, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Mediatek Dimensity 8300 Ultra (4 nm)
Процесорот Окта-јадро 3.35 GHz
Битови
јадра Непознато јадро
Процесна технологија 4 nm
Графичкиот процесор Мали G615-MC6
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 14, HyperOS
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 8GB
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 256GB, 512GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 5000 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 67W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење Не
Обратно полнење Не

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата 64 мегапиксели
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор 1/2 "
оптички зум
Леќа (широк)
дополнителен
Втора камера
резолуцијата 8 мегапиксели
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа (ултрашироко)
дополнителен
Трета камера
резолуцијата 2 мегапиксели
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа (макро)
дополнителен
Резолуција на слика 64 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 4K@24/30fps, 1080p@30/60/120/240/960fps, 720p@1920fps, gyro-EIS
Оптичка стабилизација (OIS) Да
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 16 мегапиксели
Сензор
Отворот
Големина на пиксели 16 мегапиксели
Големина на сензор
Леќа (широк)
дополнителен
Трета камера
резолуцијата
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p@30/60fps, жиро-EIS
Карактеристики HDR, панорама

Најчесто поставувани прашања за POCO X6 Pro

Колку долго трае батеријата на POCO X6 Pro?

Батеријата POCO X6 Pro има капацитет од 5000 mAh.

Дали POCO X6 Pro има NFC?

Да, POCO X6 Pro има NFC

Што е стапка на освежување на POCO X6 Pro?

POCO X6 Pro има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на POCO X6 Pro?

Верзијата за Android POCO X6 Pro е Android 14, HyperOS.

Која е резолуцијата на екранот на POCO X6 Pro?

Резолуцијата на екранот POCO X6 Pro е 1220 x 2712 пиксели.

Дали POCO X6 Pro има безжично полнење?

Не, POCO X6 Pro нема безжично полнење.

Дали POCO X6 Pro е отпорен на вода и прашина?

Не, POCO X6 Pro нема отпорен на вода и прашина.

Кои се мегапикселите на камерата POCO X6 Pro?

POCO X6 Pro има камера од 64 MP.

Која е цената на POCO X6 Pro?

Цената на POCO X6 Pro е 130 долари.

Прегледи и мислења од корисниците на POCO X6 Pro

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за POCO X6 Pro 0

Прегледи за видео POCO X6 Pro

Преглед на YouTube

LITTLE X6 Pro

×
Add comment LITTLE X6 Pro
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

LITTLE X6 Pro

×