Редми 10С

Редми 10С

Спецификациите на Redmi 10C се скоро исти со Redmi 9C.

~ 170 $ - 13090 ₹
Редми 10С
 • Редми 10С
 • Редми 10С
 • Редми 10С

Клучни спецификации на Redmi 10C

 • Екранот:

  6.71 инчи, 720 x 1600 пиксели, IPS LCD, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SM6225 Snapdragon 680 4G (6nm)

 • димензии:

  169.6 76.6 9.1 mm (6.68 3.02 0.36 во)

 • Тип на SIM картичка:

  Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)

 • RAM меморија и складирање:

  4/6 GB RAM, 64 GB, 128 GB, UFS 2.2

 • Батерија:

  6000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  50MP, f/1.8, 1080p

 • Андроид верзија:

  Андроид 11, МИУИ 13

3.9
од 5
90 Коментари
 • Брзо полнење Висок капацитет на батеријата Приклучок за слушалки Повеќе опции за боја
 • IPS-екран Снимање видео 1080p HD+ екран Нема поддршка за 5G

Рецензии и мислења од корисниците на Redmi 10C

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 90 коментари за овој производ.

كرىمпред 4 месеци
Јас не препорачувам

Не е лошо за перформансите и брзината

Прикажи одговори
Елмер Каматонпред 4 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Многу добар телефон

Позитиви
 • Редми 13 Г
 • Redmi 13 Pro
Негативни
 • Redmi 9
Алтернативен предлог за телефон: Редми 12Г
Елмер Каматонпред 4 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

За мене тоа е одличен телефон

Позитиви
 • Redmi 13 5G
Негативни
 • Redmi 9
Алтернативен предлог за телефон: Redmi 12 5G
Прикажи одговори
Џису Чаудрипред 4 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Redmi 10C кога ќе добиете хипер оперативен систем

Позитиви
 • добар
Негативни
 • добар
Amirпред 4 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Фала ??????????????????

Позитиви
 • Батри заштеда
Алтернативен предлог за телефон: Само 10C
Прикажи одговори
Марк Етратапред 4 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Јас сум многу среќен во овој телефон REDMI10C

Позитиви
 • Добри перформанси
Прикажи одговори
Мануел Карлос де Паолопред 4 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Јас сум задоволен. Во однос на цената и квалитетот, го препорачувам.

Позитиви
 • Со високи перформанси
Негативни
 • Понекогаш се урива.
Алтернативен предлог за телефон: Samsung Галакси
Прикажи одговори
Џон Албертпред 4 месеци
Препорачувам

допир на духови од miui14

Прикажи одговори
РИМОН БИСВАСпред 5 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Сè е подобро, но мрежната врска не е подобра ????

Позитиви
 • Импресивен мобилен.
 • Добар процесор
 • Подобра изведба
Негативни
 • Мрежна конекција
Алтернативен предлог за телефон: Убав телефон.
Прикажи одговори
Nikпред 5 месеци
Јас не препорачувам

Го купив овој телефон како пред 5-6 месеци, нема доволно капацитет за складирање. Не е навистина добра камера

Негативни
 • Ниски перформанси на батеријата
 • Нема доволно капацитет за складирање (64 GB)
 • Овој телефон секогаш заостанува
Алтернативен предлог за телефон: Редми 12+
Прикажи одговори
Илјапред 7 месеци
Препорачувам

Користев помалку од еден месец, порано го имав истиот бренд на телефон, а пред тоа имав и Redmi. ми се допаѓаат. Едноставно е, споредете телефони во истиот опсег на цени и Redmi победи. Овде во буџетот сигурно. мој совет!

Прикажи одговори
освојувачотпред 8 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

НФЦ на јазијор. Турција 10C од NFC јок....

Прикажи одговори
Анонимен корисникпред 8 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Ми се допаѓа redmi 10C

Позитиви
 • Многу слично
Прикажи одговори
Алеген Хабибунпред 9 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Не само што е убаво да се користи мобилниот телефон, туку и добро да се користи овој мобилен телефон.

Позитиви
 • 100% добар квалитет
Негативни
 • Не помалку од 80% со добар квалитет
Алтернативен предлог за телефон: NOKIA
Алеген Хабибунпред 9 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Не само што е убаво да се користи овој мобилен телефон, туку и добро да се користи овој мобилен телефон.

Позитиви
 • 100% добар квалитет
 • 100% добар квалитет
 • 100% добар квалитет
 • 100% добар квалитет
 • 100% добар квалитет
Негативни
 • Не помалку од 80% со добар квалитет
 • Не помалку од 80% со добар квалитет
 • Не помалку од 80% со добар квалитет
 • Не помалку од 80% со добар квалитет
 • Не помалку од 80% од
Алтернативен предлог за телефон: NOKIA
Прикажи одговори
Robпред 9 месеци
Дефинитивно не препорачувам

Верзија од 3 GB: НЕ КУПУВАЈ. тоа едноставно не е доволно рам за да се префрлате помеѓу банкарска апликација и да отворите смс и да се вратите на таа апликација на пример. Исто така, приклучокот од 3.5 милиметри има звук со ужасен квалитет. со gcam mod остатокот од телефонот е доволно добар за да се натпреварува со други (поскапи) телефони.

Позитиви
 • Батерија
Негативни
 • 3 GB RAM, ~ 650 MB замена искористена од фабричка состојба.
 • Не е можно основно извршување на повеќе задачи
Прикажи одговори
Даријпред 9 месеци
Јас не препорачувам

Го купив ова пред половина година, не сум многу среќен за овој телефон.

Позитиви
 • Доволно добро траење на батеријата.
 • Подобри перформанси од мојот последен телефон.
 • (негативни) апликации како tiktok не се вклопуваат на екранот
 • Голем екран
Негативни
 • Не поддржува 5 g.
 • Долните агли на екранот имаат мало време на реакција
 • Прислушување на Wi-Fi конекцијата кога уредот се загрева
 • Целата Wi-Fi конекција исчезнува повторно и повторно
Алтернативен предлог за телефон: Треба да имаш ми белешка 11 наместо оваа.
Прикажи одговори
Заид белмекипред 9 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Го купив ова пред една година и засекогаш е заглавен на miui 13

Позитиви
 • Со високи перформанси
 • Убав дичигн
Негативни
 • Нема ажурирања
Прикажи одговори
Пјерестропред 9 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Многу одлично за игри, но не премногу високи не игри

Позитиви
 • Брзо
 • Изедначи
 • Можеби андроид 14
 • Можеби миуи 16
 • Miui 14 и 15 ги исполнуваат условите за андроид 13
Алтернативен предлог за телефон: Redmi 9 redmi note 9 redmi 12 redmi note 11
Прикажи одговори
Kevinпред 9 месеци
Испитајте ги алтернативите

Го користам овој Redmi 10c повеќе од 1 месец, малку сум разочаран од перформансите, заостанувам и апликациите за дуо не се стандардна опција на телефонот, мора да го преземете симнувачот на miui за да добиете апликации за дуо. Екранот понекогаш ќе се вклучи сам и ако изберете различни тонови за различна апликација, нема да испушта звук или да се врати на стандардно. Гледав неколку видеа на YouTube пред да го купам телефонот и бев импресиониран од рецензијата што ја добив и дека вреди за цената. Не го добивам тоа искуство со оваа. Ова е мојот прв телефон Xiaomi и бев многу возбуден да видам како е, но јас сум разочаран од овој Redmi 10c.

Позитиви
 • Добро чувство кога го држите, решетки на екранот.
 • Задоволен со екранот и осветленоста
 • Многу добри перформанси со батеријата
Негативни
 • Страничните копчиња за јачина на звук и напојување треба да се затворат
 • Копчињата се гребнати на време.
 • Нема стандардни апликации за дуо на телефонот, на пример за Што.
 • Не толку добри перформанси како што се претпоставуваше.
Алтернативен предлог за телефон: Навистина не можам да кажам...
Прикажи одговори
owoпред 10 месеци
Испитајте ги алтернативите

Само телефон од почетно ниво со процесор со низок среден опсег, ништо посебно

Позитиви
 • Добра батерија
 • Добра камера
 • ултра графика во игрите
Негативни
 • Камерата е зрнеста при средна до слаба осветленост
 • НЕ стапка на освежување од 90 fps
 • Без жироскоп и компас
 • Моно звучник
 • Екранот е премногу затемнет под сончева светлина
Алтернативен предлог за телефон: Редми Забелешка 11
Прикажи одговори
Ахматпред 10 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Се е супер, но имам едно прашање: имам миуи 13 андроид 12 сега каде е миуи 14 го чекам веќе 4 месеци

Прикажи одговори
edgarvives64@gmail.comпред 10 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Кога ќе добијам miui 14

Прикажи одговори
Antonпред 10 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Овој телефон е генерално врвен за своите пари. Со одличен процесор, игрите воопшто не се гушат и сè оди како 100%. го препорачувам)

Позитиви
 • Кул просекор
 • 5000mah батерија
 • МНОГУ ГОЛЕМ ЕКРАН
 • Брзо полнење. Б*ч да
Прикажи одговори
Дахапред 10 месеци
Испитајте ги алтернативите

Купив телефон пред една година и е прилично добар телефон

Алтернативен предлог за телефон: 12
Прикажи одговори
Ли косапред 10 месеци
Испитајте ги алтернативите

Сè е добро, но времето за полнење трае бавно, иако со брз полнач.

Позитиви
 • Работете добро во секојдневна употреба.
 • Уредот е прилично кул.
Негативни
 • Бавно се полни.
 • Квалитет на слика, низок.
 • Недостасува автоматско запирање на 80%, при полнење.
Прикажи одговори
Лирапред 10 месеци
Препорачувам

Само сакав да коментирам jj

Прикажи одговори
Ли Хаипред 11 месеци
Испитајте ги алтернативите

Овој Redmi 10c е добар во опсегот, но брзината на полнење е многу бавна, максималната брзина што можам да ја добијам со полначот Samsung 15w е под 10w... Околу 7.5w. И сензорот на камерата исто така не е многу добар.

Прикажи одговори
Bilalпред 11 месеци
Јас не препорачувам

Искрено, едноставно можете да најдете многу подобро. Освен ако не се трудите напорно да заштедите за пари, не треба навистина да се одлучите за Redmi 10C. Настапите не се толку добри.

Негативни
 • Екран (сè за тоа), Игри.
Прикажи одговори
Мохд Азринпред 11 месеци
Препорачувам

Ажурирајте ги поени за награди Redmi 10c

Алтернативен предлог за телефон: мрежа за контрола на
Прикажи одговори
Хозе Пазпред 1 година
Јас не препорачувам

Вистината е дека не ми се допаѓаат перформансите во игрите, премногу се заглавува и губи многу интензитет во Wi-Fi сигналот.

Позитиви
 • Отворете апликации
Негативни
 • игри
 • филмови
 • видеа
 • музика
 • YouTube
Алтернативен предлог за телефон: Редми од 10-тите
Прикажи одговори
erwinzer0пред 1 година
Препорачувам

Поминаа 10 месеци откако го добив овој телефон. Перформансите се просечни, траењето на батеријата е добро, може да се одржи до 2/3 ден. Камерата е просечна иако има камера од 50mp, го обвинувам ОС за ова, инсталирањето gcam навистина го подобрува квалитетот.

Позитиви
 • Енергетски ефикасен процесор
 • Добар звучник
Негативни
 • Ниска графичка игра
 • Го обвинувам MIUI 13 за лошите перформанси
 • Ретки ажурирања за нов објавен телефон
Прикажи одговори
саинпред 1 година
Препорачувам

Не очекував толку евтин телефон да биде брз, веднаш ја отвора секоја апликација, брз е и изгледа добро, го имам веќе 3 недели и сум целосно задоволен од него.

Позитиви
 • Брзо
Негативни
 • Камера
Прикажи одговори
Донован Ј.Мпред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Овој мобилен го купив пред неколку недели и го препорачувам, одлична цена и квалитет

Позитиви
 • Проширување на RAM меморијата
 • Добар простор за складирање
 • Игрите се одвиваат добро
Негативни
 • Бавно се вчитува
Прикажи одговори
Еирик Сторкерсенпред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Ова е одличен телефон... Тој е на граница во перформансите.. Но, тоа е неверојатен телефон за толку ниска цена.. Го сакам овој телефон

Позитиви
 • Никогаш не сум имал проблеми со овој телефон
Алтернативен предлог за телефон: Во оваа ценовна класа ова е број 1
Прикажи одговори
Ромеопред 1 година
Испитајте ги алтернативите

Ми дадоа телефон за нова година. Извонредниот телефон доаѓа со miui 13.

Позитиви
 • Брз.
 • Брзо се полни
 • Добар телефон
Негативни
 • Слаби перформанси во игрите.
 • Системот зафаќа 18 GB простор (miui 13)
 • Ажурирањата траат долго време
 • Се загрева
Алтернативен предлог за телефон: Редми 10С
Прикажи одговори
Викторпред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Воопшто не е моќен, тоа е низок опсег

Позитиви
 • Со високи перформанси
Алтернативен предлог за телефон: опо рено 8
Прикажи одговори
Френклинвудспред 1 година
Препорачувам

Тоа е неверојатен паметен телефон, многу сум среќен што направив одличен избор на телефон овој пат

Позитиви
 • Задната камера 50mp
Прикажи одговори
Паскалиспред 1 година
Препорачувам

Го купив овој телефон пред 3 месеци, а перформансите се многу добри во секојдневните активности и игри

Позитиви
 • Високи перформанси, особено на мобилни легенди
 • Температурата е многу
 • Долго времетраење на батеријата
Негативни
 • Некои игри не можат да се извршуваат совршено како влијанието на генсин
Прикажи одговори
Артурпред 1 година
Дефинитивно не препорачувам

Срање ретко овој Redmi 10C, во тешките апликации и игри замрзнува, а само тешко исклучување со долго притискање на копчето за вклучување помага.

Негативни
 • Виси
Алтернативен предлог за телефон: Redmi 10
Ернесто мачеапред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Го купив ова пред речиси една година и сè уште сум супер среќен

Алтернативен предлог за телефон: Редми 10с
Прикажи одговори
Д-р АШИК ЈАХАНпред 1 година
Дефинитивно не препорачувам

Главниот проблем, Ghost Touch. екранот на допир работи автоматски. Стабилноста на мобилната мрежа е слаба. Целокупната батерија е во ред. Квалитетот на сликата на камерата не е совршен како 50 MP. Потребно е долго време за да се заврши полнењето. тоа е околу 3 до 3:30 часот. Звукот на звучникот е слаб. Повторно да кажам, допирот на духови е многу чест проблем кај овие уреди Redmi 10c. тоа е премногу вознемирувачко за мене. перформансите на игрите беа просечно ниво. не е лошо... Камера

Позитиви
 • Гласниот звучник е многу добар..
Негативни
 • Ghost Touch.. автоматски работи екран на допир...
Алтернативен предлог за телефон: Realme C25
Прикажи одговори
Joshuaпред 1 година
Препорачувам

Го купив ова минатата година и беше добро

Прикажи одговори
Даниелпред 1 година
Испитајте ги алтернативите

Мобилниот е добар но Ами ме измамија ме чинеше 300 долари да сето тоа и многу ме лути знаејќи дека чини толку малку, добрата работа за мобилниот би рекол дека е складирањето и дека може да се зголеми

Позитиви
 • Има добро складирање
 • Има snapdragon 680
 • Здрав
Негативни
 • Потребно е време за целосно да се вчита
 • Камерата не е многу добра
 • Станува многу жешко и покрај тоа што има процесор
 • Аудиото е лош
Прикажи одговори
Тонипред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Ми се допаѓа тоа што го нуди

Прикажи одговори
Карлоспред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Го купив овој телефон пред една година и среќен сум

Позитиви
 • Овој телефон има високи перформанси
Алтернативен предлог за телефон: Го препорачувам овој телефон Redmi 10c
Султанот Мохамед Таснимпред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Тоа е паметен телефон кој одговара на багажот од сите аспекти

Прикажи одговори
Пјерикпред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Го сакам овој телефон и го чекам miui 14

Позитиви
 • Брзо
 • Добра батерија
 • Добра цена во Европа
Негативни
 • Ништо
Алтернативен предлог за телефон: 9 забелешка на Редми
Прикажи одговори
Минпред 1 година
Препорачувам

Машината е опишана како батерија од 5000 mah, но зошто на веб пишува батерија од 6000 mha

Позитиви
 • Одлично искуство во овој опсег на цени
Негативни
 • Бавно полнење
 • Мултитаскингот не е добар
Гариб Мустафа Абдалахпред 1 година
Препорачувам

Ми се допаѓа овој pgobe, но камерата не е совршена иако е 50 MP

Позитиви
 • Навистина е добро.
Негативни
 • Камера и бутлупови при ажурирање на Google Play Ser
Алтернативен предлог за телефон: Редми 9С
Прикажи одговори
ТиТихпред 1 година
Препорачувам

Добро е, но камерата во апликациите од трети страни е како sh*t.

Позитиви
 • цел ден батерија
 • Квалитет на камерата ⭐⭐⭐⭐⭐ (нормална камера)
 • Добро за селфи во miui камера.
Негативни
 • Квалитет на камерата ⭐⭐ (на апликации од трета страна, TikTok...)
 • Ниски fps на некои игри.
Алтернативен предлог за телефон: iPhone 8, Redmi Note 10 pro, Xiaomi 13
Прикажи одговори
Млики амапред 1 година
Препорачувам

Ми се допадна овој телефон

Прикажи одговори
Луиспред 1 година
Препорачувам

Го купив телефонов пред еден месец и велат дека Android 12 е веќе достапен за овој телефон, но јас не добивам ажурирање, а ниту миуи 14

Позитиви
 • Имајќи добар систем за јачина на звук
Негативни
 • Нема ажурирања кои доаѓаат
Алтернативен предлог за телефон: Го препорачувам малиот F4 Gt
Прикажи одговори
User995566пред 1 година
Препорачувам

Добар телефон, го купив овој на 8578 rs се продава и добив SD 680 во овој природен опсег, добар е Камерата е во ред предната камера не е во ред Пред сè само во перформансите и траењето на батеријата е добра, а камерата е добра во текот на денот само!

Позитиви
 • Со високи перформанси
 • Траење на батеријата
 • Цена
 • UI
 • Голем 7.1 hd+ дисплеј
Негативни
 • Бавен полнач од 10 W во кутија, тоа е бавно полнење
 • Предна камера
 • 4 g не 5 g
Прикажи одговори
Деибипред 1 година
Препорачувам

Го купив ова пред неколку месеци и ми е убаво

Позитиви
 • Со високи перформанси
Прикажи одговори
Фарупред 1 година
Испитајте ги алтернативите

добар телефон за буџетска цена

Позитиви
 • лесен за користење
Негативни
 • долго полнење (приближно 2 часа за целосно полнење)
 • лош полнач
 • без handsfree доаѓа заедно со телефонот
Прикажи одговори
Еханпред 1 година
Препорачувам

Не е лошо, сигурен за секој ден

Позитиви
 • Подобри перформанси по цена
Негативни
 • Долго полнење
Прикажи одговори
Леви Бакпред 1 година
Испитајте ги алтернативите

дефинитивно не се препорачува прво, јас сум нов во xiaomi, обично користам самсунг наместо тоа, така што никогаш не помислив дека откако го купив уредот на xiaomi, како да не сум го купил од прво место и тоа е грешка на задолжителните реклами, исто така е слаба на топли места, на пример, ако живеете во Саудиска Арабија и моменталната температура е 36 степени, а потоа играте игра со не толку високи перформанси како мобилните легенди, тогаш температурата на вашиот уред дефинитивно ќе ја надмине 41c и тоа полека ќе ги уништи просечните перформанси на вашиот телефон, јачината на звучникот не е мазна, одеднаш ќе стане погласна, звучникот исто така поддржува бас, така што кога ќе го отстраните басот и ќе инсталирате засилувач за јачина, тој може да ги изврши другите стандардни поставки кога станува збор за јачината на звукот, но тоа се менува ако другите го прават истото, така што и звучникот е под просекот

Прикажи одговори
Арчипред 1 година
Препорачувам

Го купив овој телефон сосема нов и сосема задоволен

Прикажи одговори
DarkZevsпред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Многу добар телефон? го купив пред еден месец и сеуште е толку добар телефон

Позитиви
 • Се е добро
Негативни
 • немам идеја
Алтернативен предлог за телефон: Redmi Note 11 и Redmi Note 11 Pro
Прикажи одговори
Хуан Пабло Ромеропред 1 година
Препорачувам

Тоа е многу добар телефон ако вашата цел е да потрошите малку...

Алтернативен предлог за телефон:  забелешка 11 или 10
Прикажи одговори
Кристијан морапред 1 година
Дефинитивно не препорачувам

Цело време се исклучува од Wi-Fi мрежата, не можам да гледам видеа или да играм тивко затоа што кога ќе видам веќе е исклучен и многу е досаден, Xiaomi секогаш ми се допаѓал и ми стана омилен ама со овој redmi 10c Навистина ми е жал што го купив од таа проста причина што цело време се исклучува од wifi и кај што го купив ми велат дека е грешка во апдејт но нема апдејт

Негативни
 • Поврзување со Wi-Fi
Прикажи одговори
Ризикипред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Го купив овој телефон пред три месеци и многу сум среќен што го добив телефонот по толку прифатлива цена

Позитиви
 • Високи перформанси
 • Многу ладен телефон
Алтернативен предлог за телефон: redmi note 11 е подобар од redmi 10c
Прикажи одговори
мудитапред 1 година
Препорачувам

Јас сум среќен што ја користам оваа нова верзија на телефонот

Позитиви
 • многу добар
Алтернативен предлог за телефон: немам идеја
Прикажи одговори
Иван Дуартепред 1 година
Препорачувам

Го купив пред неполн месец, сè уште треба да проверам повеќе функции, но досега сум многу задоволен од тоа како функционира

Прикажи одговори
Рамон Гонзалеспред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Го купив во август и многу ми се допаѓа уредот, брз е и многу ефикасен

Позитиви
 • Многу добар
Негативни
 • Никој
Алтернативен предлог за телефон: засега ниту еден
Прикажи одговори
Олеемипред 1 година
Препорачувам

Дали redmi10c ќе добие andriod13

Алтернативен предлог за телефон: Samsung s22ultra
Прикажи одговори
Андерсонпред 1 година
Испитајте ги алтернативите

Мислам дека ажурирањето на Android 12 или кое било друго ажурирање преку OTA трае премногу долго

Позитиви
 • Траење на батеријата
Негативни
 • Истече времето за ажурирање OTA
Прикажи одговори
Јарославпред 1 година
Препорачувам

Одличен уред, благодарам. Вреди вашите пари

Негативни
 • Безбедносно ажурирање на секои три месеци
Прикажи одговори
Јагуарпред 1 година
Препорачувам

Го купив овој телефон пред 3 месеци и е доста добар за неговата евтина цена. Ме интересира само камерата со 50mp кога зумира има шум на сликата и заматена исто како и предната камера со 5mp ме потсетува 9f олд школски телефон. Звучникот не е гласен како и која било друга марка. Поврзаноста со податоци е вообичаена многу слаба, особено кога сум на онлајн собирање или онлајн настава, се замрзнува. Осветленоста не е во ред, морам целосно да ја максимизирам за надворешна свирка кога се сончеви денови. Батеријата е многу добра со 5000mah Добра за гејмерите без заостанување дури и на тешките игри Добри перформанси на апликации и игри Лесниот телефон и стилскиот Pixel е добар и покрај големиот екран

Алтернативен предлог за телефон: Одете на realme или vivo
Прикажи одговори
Зарк Ховицерпред 1 година
Препорачувам

Го купив ова пред еден месец, задоволен сум што го користам за гејминг, прелистување, фотографирање на отворено и правење документи и уредување.

Позитиви
 • UI, се чувствува премиум и многу лесен за приспособување
 • Ефикасно и брзо полнење
 • Играње, играм геншин лесно и мазно
 • Звучници, многу мазен и автентичен звук
Негативни
 • Ако не сакате тешки телефони, никогаш не би сакале јас
 • Не може добро да се користи на директна сончева светлина, екранот е I
Прикажи одговори
mechnic_itachiпред 1 година
Препорачувам

Телефонот е многу добар, но не знам или за мене или за сите, но темната тема не работи правилно

Позитиви
 • Засилувач на полноќна игра
 • Голем екран
 • Надградба на андроид 12
 • Добра осветленост на екранот
Негативни
 • Нема IR порта
 • Полнењето не е брзо
Прикажи одговори
Тангпред 1 година
Препорачувам

Многу добар, најдобар избор

Прикажи одговори
Вадимпред 1 година
Препорачувам

Не е лошо. Но, има недоразбирања

Прикажи одговори
Жулио Цезарпред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Сè е во ред, но не го ажурира Android 12

Позитиви
 • Добра камера
Алтернативен предлог за телефон: Јас го препорачувам
Прикажи одговори
Кудус Ашфакпред 1 година
Препорачувам

Мојот телефон не поддржува жироскоп. Мојот телефон не поддржува секогаш на екранот. Камерата на мојот телефон не ја прикажува функцијата панорама и не ја прикажува функцијата AI.

Алтернативен предлог за телефон: Мојот телефон не поддржува жироскоп. Мојот фото
Прикажи одговори
Сантоспред 1 година
Препорачувам

Го купив телефонот затоа што еден ми се расипа, добив нов телефон и го најдов по добра цена и работи за секојдневни работи, ќе речете.

Позитиви
 • Екранот е многу голем
 • Одлична камера за цената
 • Бактеријата трае долго време
Негативни
 • Во играта не оди добро, нема оптимизација
 • Системот зафаќа многу GB
Алтернативен предлог за телефон: Xiaomi 9t
Прикажи одговори
Кактус со брусна крушапред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Ова е најдобриот дневен возач

Прикажи одговори
Емануел Хинсонпред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Добар телефон е

Прикажи одговори
Аминурпред 1 година
Јас не препорачувам

Го купив ова пред 4 месеци. Не добивам ажурирања три месеци по јуни и има некој проблем со сензорот. Не сум задоволен со ова.

Аминурпред 1 година
Јас не препорачувам

Ажурирањето е нередовно, не се добива околу четири месеци. Веќе се соочувате со некои проблеми поврзани со сензорот. Мрежата не е стабилна и силна. Не го препорачувам.

Алтернативен предлог за телефон: Одете на вистинското место.
Прикажи одговори
Mandyпред 1 година
Препорачувам

Пред 1 месец и досега многу задоволна

Позитиви
 • Високи перформанси, одговора
Негативни
 • Фотографира
 • Волумен
Прикажи одговори
Џон Налсен Рангел Алфонзо
Овој коментар е додаден со помош на овој телефон.
пред 1 година
Препорачувам

Многу сум задоволен од мобилниот. Тоа е ѕвер

Позитиви
 • Неговата брзина и неговата камера
Негативни
 • Батеријата трае околу 1 ден и половина
Алтернативен предлог за телефон: Sugiero que deben hacer que la batería dure m
Прикажи одговори
Дејзипред 1 година
Препорачувам

Го купив, засега немам проблем. Само чекам ажурирање.

Позитиви
 • Го препорачувам
Негативни
 • одличен
Прикажи одговори
ЈУЛИУС ЦЕЗАРпред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Многу добро ми оди со опремата, не се каам што ја купив.

Алтернативен предлог за телефон: Redmi 11
Прикажи одговори
Доргилпред 1 година
Препорачувам

Задоволен сум, за игрите е многу добар. Нема проблем

Прикажи одговори
Елеонор Скарлет Зискаловапред 1 година
Препорачувам

Во однос на цена/перформанси, јас сум многу задоволен

Прикажи одговори
Ricardoпред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Телефонов е многу добар за тоа што го носи, лошото е што веќе излезе андроид 12 за мојот телефон но не ми дава да го инсталирам, јас сум мојот пилот но сепак перформансите во глобала се одлични.

Позитиви
 • Голем екран
 • Добар процесор
 • 4 GB RAM +1 (64GB) +3 (128GB)
 • Моќен звучник
 • Android 11 MIUI 13, Ажурирајте го Android 12 и Android 13
Негативни
 • Ажурирања на Mi Pilot
 • Нема 5G
 • Само некои региони имаат NFC
Алтернативен предлог за телефон: El Redmi 10C или Redmi Note 11 е тоа биен
Прикажи одговори
Рајан Вистагопред 1 година
Јас не препорачувам

Купете го ова на 12 април 2022 година

Позитиви
 • Одличниот чипсет може да избере висока графика за игри
Негативни
 • Глупавиот миуи толку многу систем за бубачки секогаш се заглавува
Алтернативен предлог за телефон: Се каам откако го купив овој телефон
Прикажи одговори
امیر محمدпред 2 години
Јас дефинитивно препорачувам

Сè уште не сум го купил, но изгледа одлично !!

Позитиви
 • Разумна цена за процесорот и ....
Негативни
 • не поддржува 5G
Оптоварување повеќе

Рецензии за видео на Redmi 10C

Преглед на YouTube

Редми 10С

×
Add comment Редми 10С
Кога го купивте?
Екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Редми 10С

×