Redmi 13C 5G

Redmi 13C 5G

~ 120 - 9240 ₹
Redmi 13C 5G
 • Redmi 13C 5G
 • Redmi 13C 5G
 • Redmi 13C 5G

Клучни спецификации на Redmi 13C 5G

 • Екранот:

  6.74 инчи, 720 x 1600 пиксели, IPS LCD, 90 Hz

 • чипсет:

  Димензии на Mediatek 6100+ (6 nm)

 • димензии:

  168 x 78 x 8.1 mm (6.61 x 3.07 x 0.32)

 • Тип на SIM картичка:

  Нано-СИМ, двоен режим на подготвеност

 • RAM меморија и складирање:

  4-8GB RAM RAM, 128GB, 256GB

 • Батерија:

  5000 mAh,

 • Главна камера:

  50MP, f/1.8, 1080p

 • Андроид верзија:

  Андроид 13, МИУИ 14

3.0
од 5
1 Коментари
 • Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на батеријата Повеќе опции за боја
 • IPS-екран Снимање видео 1080p HD+ екран Нема OIS

Целосни спецификации на Redmi 13C 5G

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Редман
Објавен 2023 година, 06 декември
Codename воздух
Број на модел 23124RN87G, 23124RN87I
Датум на издавање
Надвор од цената Околу 120 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Густина од 260 ppi
големина 6.74 инчи, 109.7 см2 (83.7. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 90 Hz
резолуцијата 720 x 1600 пиксели
Највисока осветленост (nit) 90 Hz, 450 nits (тип), 600 nits (HBM)
заштита Corning Gorilla Glass
Карактеристики IPS-LCD,

ТЕЛО

Бои
Ѕвездена црна светлина
Startrail Green
Startrail Сребрена
димензии 168 x 78 x 8.1 mm (6.61 x 3.07 x 0.32)
Тежина 192 g (6.77 oz)
материјал
сертификација Отпорен на прскање и прашина
Водоотпорен
Сензори Отпечаток од прст (странично монтиран), акцелерометар, компас
3.5mm Џек
НФЦ Не
Инфрацрвен
Тип на USB USB тип-C 2.0
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/HSPA/LTE/5G
2G бендови GSM 850/900/1800/1900 - СИМ 1 и СИМ 2
3G бендови HSDPA 850/900/2100
4G бендови 1, 3, 5, 8, 28, 40, 41
5G бендови 1, 3, 5, 8, 28, 40, 78 SA/NSA
ТД-SCDMA
навигација GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
Брзина на мрежата HSPA, LTE, 5G
други, пак,
Тип на SIM картичка Нано-СИМ, двоен режим на подготвеност
Број на област на SIM Двојна СМС
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, двоен опсег
Bluetooth 5.3, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио FM радио
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Димензии на Mediatek 6100+ (6 nm)
Процесорот Octa-core (2x2.2 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55)
Битови
јадра 8 Core
Процесна технологија 6 nm
Графичкиот процесор Мали-Г57 МЦ2
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 13, МИУИ 14
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 4 GB 6 GB 8 GB
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128GB, 256GB
Слот за SD картичка microSDXC (посветен отвор)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 5000 mAh
тип
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 18W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење Не
Обратно полнење Не

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата 50 мегапиксели
Сензор
Отворот ѓ / 1.8
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа 28 мм (широк)
дополнителен
Втора камера
резолуцијата 08 мегапиксели
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа (помошна леќа)
дополнителен
Резолуција на слика 50 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики LED блиц, HDR

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 5 мегапиксели
Сензор
Отворот
Големина на пиксели 5 мегапиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Трета камера
резолуцијата
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики HDR

Најчесто поставувани прашања за Redmi 13C 5G

Колку долго трае батеријата на Redmi 13C 5G?

Батеријата Redmi 13C 5G има капацитет од 5000 mAh.

Дали Redmi 13C 5G има NFC?

Не, Redmi 13C 5G нема NFC

Која е стапката на освежување Redmi 13C 5G?

Redmi 13C 5G има стапка на освежување од 90 Hz.

Која е верзијата на Android на Redmi 13C 5G?

Верзијата на Android Redmi 13C 5G е Android 13, MIUI 14.

Која е резолуцијата на екранот на Redmi 13C 5G?

Резолуцијата на екранот Redmi 13C 5G е 720 x 1600 пиксели.

Дали Redmi 13C 5G има безжично полнење?

Не, Redmi 13C 5G нема безжично полнење.

Дали Redmi 13C 5G е отпорен на вода и прашина?

Не, Redmi 13C 5G нема отпорен на вода и прашина.

Кои се мегапикселите на камерата Redmi 13C 5G?

Redmi 13C 5G има камера од 50 MP.

Која е цената на Redmi 13C 5G?

Цената на Redmi 13C 5G е 120 долари.

Рецензии и мислења од корисниците на Redmi 13C 5G

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 1 коментари за овој производ.

Исламотпред 6 месеци
Испитајте ги алтернативите

добар

Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Redmi 13C 5G 1

Рецензии за видео на Redmi 13C 5G

Преглед на YouTube

Redmi 13C 5G

×
Add comment Redmi 13C 5G
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Redmi 13C 5G

×