Редми 13Р

Редми 13Р

~ 130 - 10010 ₹
Редми 13Р
 • Редми 13Р
 • Редми 13Р
 • Редми 13Р

Клучни спецификации на Redmi 13R

 • Екранот:

  6.74 инчи, 720 x 1600 пиксели, IPS LCD, 90 Hz

 • чипсет:

  Димензии на Mediatek 6100+ (6 nm)

 • димензии:

  168.1 x 77.9 x 8.2 mm (6.62 x 3.07 x 0.32)

 • Тип на SIM картичка:

  Нано-СИМ, двоен режим на подготвеност

 • RAM меморија и складирање:

  4 GB RAM RAM, 128 GB

 • Батерија:

  5000 mAh,

 • Главна камера:

  50MP, f/1.8, 1080p

 • Андроид верзија:

  Андроид 13, МИУИ 14

0.0
од 5
0 Коментари
 • Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на батеријата Повеќе опции за боја
 • IPS-екран Снимање видео 1080p HD+ екран Нема OIS

Целосни спецификации на Redmi 13R

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Редман
Објавен 2023 година, 08 декември
Codename воздух
Број на модел 23124RN87C
Датум на издавање 2023 година, 08 декември
Надвор од цената Околу 130 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Густина од 260 ppi
големина 6.74 инчи, 109.7 см2 (83.8. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 90 Hz
резолуцијата 720 x 1600 пиксели
Највисока осветленост (nit) 90 Hz, 450 nits (тип), 600 nits (HBM)
заштита Corning Gorilla Glass
Карактеристики IPS-LCD,

ТЕЛО

Бои
Црна
зелена
виолетова
димензии 168.1 x 77.9 x 8.2 mm (6.62 x 3.07 x 0.32)
Тежина 195 g (6.88 oz)
материјал
сертификација
Водоотпорен
Сензори Отпечаток од прст (странично монтиран), акцелерометар, компас
3.5mm Џек
НФЦ Не
Инфрацрвен
Тип на USB USB тип-C 2.0
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / CDMA / HSPA / CDMA2000 / LTE / 5G
2G бендови GSM 850/900/1800/1900 - СИМ 1 и СИМ 2
3G бендови HSDPA 850/900/2100
4G бендови 1, 3, 5, 8, 34, 38, 39, 40, 41
5G бендови 1, 3, 5, 8, 28, 41, 78 SA/NSA
ТД-SCDMA
навигација GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
Брзина на мрежата HSPA, LTE, 5G
други, пак,
Тип на SIM картичка Нано-СИМ, двоен режим на подготвеност
Број на област на SIM Двојна СМС
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, двоен опсег
Bluetooth 5.3, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио FM радио
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Димензии на Mediatek 6100+ (6 nm)
Процесорот Octa-core (2x2.2 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55)
Битови
јадра 8 Core
Процесна технологија 6 nm
Графичкиот процесор Мали-Г57 МЦ2
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 13, МИУИ 14
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 4GB
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128GB
Слот за SD картичка microSDXC (посветен отвор)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 5000 mAh
тип
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 18W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење Не
Обратно полнење Не

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата 50 мегапиксели
Сензор
Отворот ѓ / 1.8
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа 28 мм (широк)
дополнителен
Втора камера
резолуцијата 08 мегапиксели
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа (помошна леќа)
дополнителен
Резолуција на слика 50 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики LED блиц, HDR

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 5 мегапиксели
Сензор
Отворот
Големина на пиксели 5 мегапиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Трета камера
резолуцијата
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики HDR

Најчесто поставувани прашања за Redmi 13R

Колку долго трае батеријата на Redmi 13R?

Батеријата Redmi 13R има капацитет од 5000 mAh.

Дали Redmi 13R има NFC?

Не, Redmi 13R нема NFC

Која е стапката на освежување на Redmi 13R?

Redmi 13R има стапка на освежување од 90 Hz.

Која е верзијата на Android на Redmi 13R?

Верзијата на Android Redmi 13R е Android 13, MIUI 14.

Која е резолуцијата на екранот на Redmi 13R?

Резолуцијата на екранот Redmi 13R е 720 x 1600 пиксели.

Дали Redmi 13R има безжично полнење?

Не, Redmi 13R нема безжично полнење.

Дали Redmi 13R е отпорен на вода и прашина?

Не, Redmi 13R нема отпорен на вода и прашина.

Кои се мегапикселите на камерата Redmi 13R?

Redmi 13R има камера од 50 MP.

Која е цената на Redmi 13R?

Цената на Redmi 13R е 130 долари.

Рецензии и мислења од корисниците на Redmi 13R

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за Redmi 13R 0

Рецензии за видео на Redmi 13R

Преглед на YouTube

Редми 13Р

×
Add comment Редми 13Р
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Редми 13Р

×