Redmi K50 Ultra

Redmi K50 Ultra

Redmi K50 Ultra е првиот OLED 144 паметен телефон на Redmi.

~ 450 $ - 34650 ₹
Redmi K50 Ultra
 • Redmi K50 Ultra
 • Redmi K50 Ultra
 • Redmi K50 Ultra

Ултра клучни спецификации на Redmi K50

 • Екранот:

  6.67 инчи, 1220 x 2712 пиксели, OLED, 144 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 (4nm)

 • димензии:

  163.1 75.9 8.6 mm (6.42 2.99 0.34 во)

 • Тип на SIM картичка:

  Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)

 • Батерија:

  5000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  108MP, f/1.6, 4320p

 • Андроид верзија:

  Андроид 12, МИУИ 13

5.0
од 5
4 Коментари
 • Поддршка за OIS Висока брзина на освежување HyperCharge Висок капацитет на батеријата
 • Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки

Рецензии и мислења од корисниците на Redmi K50 Ultra

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 4 коментари за овој производ.

Мохд зулпред 5 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Купив телефон redmi k50 ultra пред некој ден, многу сум среќен.

Позитиви
 • прекрасен квалитет на камерата и високи достигнувања
Негативни
 • Нема карактеристики на прскање вода и хабук
Алтернативен предлог за телефон: iphone е затоа што ios системот за поддршка е повеќе
Прикажи одговори
Paulпред 7 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Ја купив оваа единица и сум многу задоволен со неа!

Позитиви
 • Классный аппарат. Всем устраивает.
Прикажи одговори
ДИЈОРБЕКпред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Толку убав телефон ќе го купам во блиска иднина

Питер Тејлорпред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Неодамна го купив телефонот и многу сум возбуден поради тоа

Позитиви
 • Со високи перформанси
 • Одличен екран
 • Долго траење на батеријата
Алтернативен предлог за телефон: К50 Про
Прикажи одговори

Рецензии за видео на Redmi K50 Ultra

Преглед на YouTube

Redmi K50 Ultra

×
Add comment Redmi K50 Ultra
Кога го купивте?
Екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Redmi K50 Ultra

×