Redmi Note 12 Pro Speed ​​Edition

Redmi Note 12 Pro Speed ​​Edition

Redmi Note 12 Pro Speed ​​Edition е најбрзиот Redmi Note уред од 2023 година.

~ 250 $ - 19250 ₹
Redmi Note 12 Pro Speed ​​Edition
 • Redmi Note 12 Pro Speed ​​Edition
 • Redmi Note 12 Pro Speed ​​Edition
 • Redmi Note 12 Pro Speed ​​Edition

Клучни спецификации на Redmi Note 12 Pro Speed ​​Edition

 • Екранот:

  6.67 инчи, 1080 x 2400 пиксели, OLED, 120 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6 nm)

 • димензии:

  162.9 76 7.9 mm (6.41 2.99 0.31 во)

 • Тип на SIM картичка:

  Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)

 • RAM меморија и складирање:

  12 GB RAM, 128 GB, 256 GB

 • Батерија:

  5000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  108MP, f/1.9, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 13, МИУИ 14

4.3
од 5
3 Коментари
 • Поддршка за OIS Висока брзина на освежување Водоотпорен Брзо полнење
 • Нема слот за SD-картичка

Осврти и мислења од корисниците на Redmi Note 12 Pro Speed ​​Edition

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 3 коментари за овој производ.

Је Јинтпред 4 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Убави производи се Note 12 Pro speed edition

Позитиви
 • нормално
Негативни
 • Не користам помала батерија.
Алтернативен предлог за телефон: До соц
Прикажи одговори
Џоемамапред 5 месеци
Препорачувам

Телефонов го купив пред 4 дена. Досега беше добро. Перформансите се солидни и батеријата е добра.

Позитиви
 • Добри перформанси
 • Се чувствува добро во раката
 • Добра камера
 • 67W брзо полнење
Негативни
 • Селфи камера
 • Може да се загрее за време на долги сесии за игри
 • Доаѓа со кинески MIUI
 • Доаѓа со Android 12 наместо 13
Алтернативен предлог за телефон: POCO X5 Pro, бидејќи е глобална верзија
Прикажи одговори
Квертипред 1 година
Препорачувам

Сакам да го купам кога прво ќе земам плата

Позитиви
 • Bcos на брзина
Негативни
 • Никогаш не доживувај
Алтернативен предлог за телефон: Ифонр 14

Рецензии за видео на Redmi Note 12 Pro Speed ​​Edition

Преглед на YouTube

Redmi Note 12 Pro Speed ​​Edition

×
Add comment Redmi Note 12 Pro Speed ​​Edition
Кога го купивте?
Екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Redmi Note 12 Pro Speed ​​Edition

×