Redmi Note 13 4G

Redmi Note 13 4G

~ 224 $ - 17248 ₹
Redmi Note 13 4G
 • Redmi Note 13 4G
 • Redmi Note 13 4G
 • Redmi Note 13 4G

Клучни спецификации за Redmi Note 13 4G

 • Екранот:

  6.67 инчи, 1080 x 2400 пиксели, AMOLED, 120 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SM6225 Snapdragon 685 (6 nm)

 • димензии:

  162.3 x 75.6 x 8 mm (6.39 x 2.98 x 0.31)

 • Тип на SIM картичка:

  Нано-СИМ, двоен режим на подготвеност

 • RAM меморија и складирање:

  6/8 GB RAM RAM, 128 GB, 256 GB

 • Батерија:

  5000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  108MP, f/1.8, 1080p

 • Андроид верзија:

  Андроид 13, МИУИ 14

0.0
од 5
0 Коментари
 • Поддршка за OIS Висока брзина на освежување Водоотпорен Брзо полнење
 • Снимање видео 1080p Нема поддршка за 5G

Целосни спецификации на Redmi Note 13 4G

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Редман
Објавен 2024 година, 15 јануари
Codename Sapphire
Број на модел 23129RAA4G, 23129RA5FL
Датум на издавање 2024 година, 15 јануари
Надвор од цената 224

ДИСПЛЕЈ

тип AMOLED
Сооднос на аспект и PPI Густина од 395 ppi
големина 6.67 инчи, 107.4 см2 (87.5. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1080 x 2400 пиксели
Највисока осветленост (nit) 120 Hz, 1800 nits (врв)
заштита Corning горила стакло 3
Карактеристики АМОЛЕД,

ТЕЛО

Бои
Полноќно црно
Нане Зелена
Мраз сино
Океанско зајдисонце
димензии 162.3 x 75.6 x 8 mm (6.39 x 2.98 x 0.31)
Тежина 188.5 g (6.67 oz)
материјал
сертификација IP54, отпорен на прашина и прскање
Водоотпорен Да
Сензори Отпечаток од прст (под дисплеј, оптички), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек
НФЦ Да (зависи од пазарот/регионот)
Инфрацрвен
Тип на USB USB Type-C 2.0, OTG
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB) Да, со стерео звучници

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / HSPA / LTE
2G бендови GSM 850/900/1800/1900 - СИМ 1 и СИМ 2
3G бендови HSDPA 850/900/2100
4G бендови 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
Брзина на мрежата HSPA, LTE-A
други, пак,
Тип на SIM картичка Нано-СИМ, двоен режим на подготвеност
Број на област на SIM Хибридна двојна SIM-картичка
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, двоен опсег
Bluetooth 5.1, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Неозначено
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SM6225 Snapdragon 685 (6 nm)
Процесорот Octa-core (4x2.8 GHz Cortex-A73 & 4x1.9 GHz Cortex-A53)
Битови
јадра 8 Core
Процесна технологија 6 nm
Графичкиот процесор Адрено 610
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 13, МИУИ 14
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 6GB 8GB
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128GB, 256GB
Слот за SD картичка microSDXC (користи споделен слот за СИМ)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 5000 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 33W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење Не
Обратно полнење Не

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата 108 мегапиксели
Сензор
Отворот ѓ / 1.8
Големина на пиксели 0.64μm
Големина на сензор 1/1.67 "
оптички зум
Леќа 24 мм (широк)
дополнителен ПДАФ, ОИС
Втора камера
резолуцијата 8 мегапиксели
Сензор
Отворот ѓ / 2.2
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа (ултрашироко)
дополнителен
Трета камера
резолуцијата 2 мегапиксели
Сензор
Отворот ѓ / 2.4
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа (макро)
дополнителен
Резолуција на слика 108 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Оптичка стабилизација (OIS) Да
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 16 мегапиксели
Сензор
Отворот ѓ / 2.4
Големина на пиксели 16 мегапиксели
Големина на сензор
Леќа (широк)
дополнителен
Трета камера
резолуцијата
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Redmi Note 13 4G

Колку долго трае батеријата на Redmi Note 13 4G?

Батеријата Redmi Note 13 4G има капацитет од 5000 mAh.

Дали Redmi Note 13 4G има NFC?

Да, Redmi Note 13 4G има NFC

Која е стапката на освежување на Redmi Note 13 4G?

Redmi Note 13 4G има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на Redmi Note 13 4G?

Верзијата на Android Redmi Note 13 4G е Android 13, MIUI 14.

Која е резолуцијата на екранот на Redmi Note 13 4G?

Резолуцијата на екранот Redmi Note 13 4G е 1080 x 2400 пиксели.

Дали Redmi Note 13 4G има безжично полнење?

Не, Redmi Note 13 4G нема безжично полнење.

Дали Redmi Note 13 4G е отпорен на вода и прашина?

Да, Redmi Note 13 4G е отпорен на вода и прашина.

Кои се мегапикселите на камерата Redmi Note 13 4G?

Redmi Note 13 4G има камера од 108 MP.

Која е цената на Redmi Note 13 4G?

Цената на Redmi Note 13 4G е 224 долари.

Рецензии и мислења од корисниците на Redmi Note 13 4G

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за Redmi Note 13 4G 0

Рецензии за видео на Redmi Note 13 4G

Преглед на YouTube

Redmi Note 13 4G

×
Add comment Redmi Note 13 4G
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Redmi Note 13 4G

×