Redmi Note 13 Pro +

Redmi Note 13 Pro +

~ 273 $ - 21021 ₹
Redmi Note 13 Pro +
 • Redmi Note 13 Pro +
 • Redmi Note 13 Pro +
 • Redmi Note 13 Pro +

Клучни спецификации на Redmi Note 13 Pro+

 • Екранот:

  6.67 инчи, 1220 x 2712 пиксели, OLED, 120 Hz

 • чипсет:

  Mediatek Dimensity 7200 Ultra (4 nm)

 • димензии:

  161.4 x 74.2 x 8.9 mm (6.35 x 2.92 x 0.35)

 • Тип на SIM картичка:

  Нано-СИМ, двоен режим на подготвеност

 • RAM меморија и складирање:

  12/16mAh RAM, 256GB, 512GB

 • Батерија:

  5000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  200MP, f/1.7, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 13, МИУИ 14

4.8
од 5
4 Коментари
 • Поддршка за OIS Висока брзина на освежување Водоотпорен HyperCharge
 • Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки

Целосни спецификации на Redmi Note 13 Pro+

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Редман
Објавен 2023, септември 21 година
Codename циркон
Број на модел 23090RA98G, 23090RA98G, 23090RA98I
Датум на издавање
Надвор од цената

ДИСПЛЕЈ

тип OLED
Сооднос на аспект и PPI Густина од 446 ppi
големина 6.67 инчи, 107.4 см2 (89.7. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1220 x 2712 пиксели
Највисока осветленост (nit) 68B бои, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 1800 nits (врв)
заштита Corning Gorilla Glass Victory
Карактеристики ОЛЕД,

ТЕЛО

Бои
Црна
Бела
виолетова
Камо Грин
димензии 161.4 x 74.2 x 8.9 mm (6.35 x 2.92 x 0.35)
Тежина 204.5 g (7.23 oz)
материјал Стаклен преден дел (Gorilla Glass Victus), алуминиумска рамка
сертификација IP68 отпорен на прашина/вода (до 1.5 m за 30 мин.)
Водоотпорен Да
Сензори Отпечаток од прст (под дисплеј, оптички), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Не
НФЦ Да (зависи од пазарот/регионот)
Инфрацрвен Да
Тип на USB USB тип-C 2.0
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB) Да, со стерео звучници

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE/5G
2G бендови GSM 850/900/1800/1900 - СИМ 1 и СИМ 2
3G бендови HSDPA 800/850/900/2100
4G бендови 1, 3, 5, 8, 19, 34, 38, 39, 40, 41
5G бендови 1, 3, 5, 8, 28, 38, 41, 77, 78 SA/NSA
ТД-SCDMA
навигација GPS (L1), GLONASS (G1), BDS (B1I), GALILEO (E1), QZSS (L1)
Брзина на мрежата HSPA, LTE-A (CA), 5G
други, пак,
Тип на SIM картичка Нано-СИМ, двоен режим на подготвеност
Број на област на SIM Двојна СМС
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег
Bluetooth 5.3, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Mediatek Dimensity 7200 Ultra (4 nm)
Процесорот Octa-core (2x2.8 GHz Cortex-A715 & 6x2.0 GHz Cortex-A510)
Битови
јадра 8 Core
Процесна технологија 4 nm
Графичкиот процесор Мали-Г610 МЦ4
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 13, МИУИ 14
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 12GB 16GB
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 256GB, 512GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 5000 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 120W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење Не
Обратно полнење Не

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата 200 мегапиксели
Сензор Samsung ISOCELL S5KHP3
Отворот ѓ / 1.7
Големина на пиксели 0.56μm
Големина на сензор 1/1.4 "
оптички зум
Леќа (широк)
дополнителен повеќенасочен PDAF, OIS
Втора камера
резолуцијата 8 мегапиксели
Сензор Sony IMX355
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа Ултра-широк
дополнителен
Трета камера
резолуцијата 2 мегапиксели
Сензор Omnivision OV02B10
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа Макро
дополнителен
Резолуција на слика 200 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 4K@30fps, 1080p@30/60/120fps
Оптичка стабилизација (OIS) Да
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики Двоен LED блиц со двоен тон, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 16 мегапиксели
Сензор Omnivision OV16A1Q
Отворот
Големина на пиксели 16 мегапиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Трета камера
резолуцијата
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p@30/60fps
Карактеристики HDR

Најчесто поставувани прашања за Redmi Note 13 Pro+

Колку долго трае батеријата на Redmi Note 13 Pro+?

Батеријата Redmi Note 13 Pro+ има капацитет од 5000 mAh.

Дали Redmi Note 13 Pro+ има NFC?

Да, Redmi Note 13 Pro+ има NFC

Која е стапката на освежување на Redmi Note 13 Pro+?

Redmi Note 13 Pro+ има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на Redmi Note 13 Pro+?

Верзијата на Android Redmi Note 13 Pro+ е Android 13, MIUI 14.

Која е резолуцијата на екранот на Redmi Note 13 Pro+?

Резолуцијата на екранот на Redmi Note 13 Pro+ е 1220 x 2712 пиксели.

Дали Redmi Note 13 Pro+ има безжично полнење?

Не, Redmi Note 13 Pro+ нема безжично полнење.

Дали Redmi Note 13 Pro+ е отпорен на вода и прашина?

Да, Redmi Note 13 Pro+ е отпорен на вода и прашина.

Дали Redmi Note 13 Pro+ доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Redmi Note 13 Pro+ нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Redmi Note 13 Pro+?

Redmi Note 13 Pro+ има камера од 200 MP.

Кој е сензорот на камерата на Redmi Note 13 Pro+?

Redmi Note 13 Pro+ има сензор за камера Samsung ISOCELL S5KHP3.

Која е цената на Redmi Note 13 Pro+?

Цената на Redmi Note 13 Pro+ е 273 долари.

Рецензии и мислења од корисниците на Redmi Note 13 Pro+

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 4 коментари за овој производ.

Вудипред 7 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Мислам дека ова е најдоброто купување!

Мигелпред 7 месеци
Препорачувам

Ве молам, јас сум на Филипините, каде и како можам да го купам овој телефон, навистина треба да го заменам мојот стар телефон Redmi. Redmi е најиздржливиот телефон што некогаш сум го користел.

Човечкиот Орионпред 8 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Овој паметен телефон е дефинитивно кражба за околу 300 долари. Дисплеј од 120 Hz, IP68 сертификат, алуминиумска рамка, основна RAM меморија од 12G, Димензии 7200, основен ROM од 256 G, брзо полнење од 120 W. Тоа е луд договор.

Позитиви
 • IP68 за овој опсег на цени е болен.
Негативни
 • Процесорот можеше да биде подобар.
Алтернативен предлог за телефон: Xiaomi redmi Note 13Pro
Дуан Рајковскипред 8 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Мојот главен телефон е Poco X3 GT. Платив 265 долари. за тоа пред повеќе од 1 1/2 година. Најдобриот телефон што сум го имал. Сакав да го купам Redmi Note 12 Turbo за 291 долари. Исто како Poco F5, но поевтин. Сега го гледам Redmi Note 13 Pro +. Каде можам да го купам, и колку ❓ Ви благодарам многу.

Позитиви
 • Екран, моќност и рам. Видео.
Прикажи ги сите мислења за Redmi Note 13 Pro+ 4

Рецензии за видео на Redmi Note 13 Pro+

Преглед на YouTube

Redmi Note 13 Pro +

×
Add comment Redmi Note 13 Pro +
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Redmi Note 13 Pro +

×