Xiaomi 11i HyperCharge

Xiaomi 11i HyperCharge

Xiaomi 11i е ексклузивен за Индија и се разликува од Mi 11i.

~ 350 $ - 26950 ₹
Xiaomi 11i HyperCharge
 • Xiaomi 11i HyperCharge
 • Xiaomi 11i HyperCharge
 • Xiaomi 11i HyperCharge

Клучни спецификации на Xiaomi 11i HyperCharge

 • Екранот:

  6.67 инчи, 1080 x 2400 пиксели, AMOLED, 120 Hz

 • чипсет:

  MediaTek Dimensity 920 5G (6 nm)

 • димензии:

  163.7 76.2 8.3 mm (6.44 3.00 0.33 во)

 • Тип на SIM картичка:

  Хибридна двојна СИМ (нано-СИМ, двојна стенд-бај)

 • RAM меморија и складирање:

  6/8 GB RAM, 128 GB 6 GB RAM

 • Батерија:

  4500 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  108MP, f/1.9, 2160p

 • Андроид верзија:

  Android 11, MIUI 12.5 E

4.0
од 5
6 Коментари
 • Висока брзина на освежување HyperCharge Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата
 • Стара верзија на софтверот Нема OIS

Целосни спецификации на Xiaomi 11i HyperCharge

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename писаро
Број на модел 21091116iu
Датум на издавање 2022 година, 12 јануари
Надвор од цената 28,500

ДИСПЛЕЈ

тип AMOLED
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 20:9 - густина од 395 ppi
големина 6.67 инчи, 107.4 см2 (86.1. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1080 x 2400 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Corning горила стакло 5
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Камо Грин
Стелт црна
Виолетова магла
Пацифички бисер
димензии 163.7 76.2 8.3 mm (6.44 3.00 0.33 во)
Тежина 204 гр (7.20 oz)
материјал Стаклен преден дел (Gorilla Glass 5), стаклен заден дел
сертификација
Водоотпорен
Сензори Отпечаток од прст (странично монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Да
НФЦ Не
Инфрацрвен
Тип на USB USB Type-C 2.0, USB во движење
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/HSPA/LTE/5G
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100
4G бендови 1, 3, 5, 8, 40, 41
5G бендови 1, 3, 5, 8, 28, 40, 77, 78 SA/NSA
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
Брзина на мрежата HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (CA), 5G
други, пак,
Тип на SIM картичка Хибридна двојна СИМ (нано-СИМ, двојна стенд-бај)
Број на област на SIM 2 SIM
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct, точка на пристап
Bluetooth 5.2, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет MediaTek Dimensity 920 5G (6 nm)
Процесорот Octa-core (2x2.5 GHz Cortex-A78 & 6x2.0 GHz Cortex-A55)
Битови
јадра
Процесна технологија
Графичкиот процесор Мали-Г68 МЦ4
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Android 11, MIUI 12.5 E
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 128GB 8GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128GB 6GB RAM меморија
Слот за SD картичка microSDXC (користи споделен слот за СИМ)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 4500 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 120W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор Samsung ISOCELL HM2
Отворот ѓ / 1.9
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 108 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 4K@30fps, 1080p@30/60/120fps, 720p@960fps
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 16 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.5
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi 11i HyperCharge

Колку долго трае батеријата на Xiaomi 11i HyperCharge?

Батеријата Xiaomi 11i HyperCharge има капацитет од 4500 mAh.

Дали Xiaomi 11i HyperCharge има NFC?

Не, Xiaomi 11i HyperCharge нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi 11i HyperCharge?

Xiaomi 11i HyperCharge има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi 11i HyperCharge?

Верзијата за Android Xiaomi 11i HyperCharge е Android 11, MIUI 12.5 E.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi 11i HyperCharge?

Резолуцијата на екранот Xiaomi 11i HyperCharge е 1080 x 2400 пиксели.

Дали Xiaomi 11i HyperCharge има безжично полнење?

Не, Xiaomi 11i HyperCharge нема безжично полнење.

Дали Xiaomi 11i HyperCharge е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi 11i HyperCharge нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi 11i HyperCharge доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi 11i HyperCharge има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата Xiaomi 11i HyperCharge?

Xiaomi 11i HyperCharge има камера од 108 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi 11i HyperCharge?

Xiaomi 11i HyperCharge има сензор за камерата Samsung ISOCELL HM2.

Која е цената на Xiaomi 11i HyperCharge?

Цената на Xiaomi 11i HyperCharge е 350 долари.

Која верзија на MIUI ќе биде последно ажурирање на Xiaomi 11i HyperCharge?

MIUI 15 ќе биде последната MIUI верзија на Xiaomi 11i HyperCharge.

Која верзија на Android ќе биде последно ажурирање на Xiaomi 11i HyperCharge?

Android 13 ќе биде последната Android верзија на Xiaomi 11i HyperCharge.

Колку ажурирања ќе добие Xiaomi 11i HyperCharge?

Xiaomi 11i HyperCharge ќе добие 3 MIUI и 3 години безбедносни ажурирања на Android до MIUI 15.

Колку години Xiaomi 11i HyperCharge ќе добива ажурирања?

Xiaomi 11i HyperCharge ќе добие 3 години безбедносно ажурирање од 2022 година.

Колку често Xiaomi 11i HyperCharge ќе добива ажурирања?

Xiaomi 11i HyperCharge добива ажурирање на секои 3 месеци.

Xiaomi 11i HyperCharge излезе од кутијата со која верзија на Android?

Xiaomi 11i HyperCharge излези од кутијата со MIUI 13 базиран на Android 11

Кога Xiaomi 11i HyperCharge ќе го добие ажурирањето на MIUI 13?

Xiaomi 11i HyperCharge ќе добие ажурирање MIUI 13 во Q3 2022 година

Кога Xiaomi 11i HyperCharge ќе го добие ажурирањето на Android 12?

Xiaomi 11i HyperCharge ќе добие ажурирање на Android 12 во Q3 2022 година.

Кога Xiaomi 11i HyperCharge ќе го добие ажурирањето на Android 13?

Да, Xiaomi 11i HyperCharge ќе добие ажурирање на Android 13 во Q3 2023 година.

Кога ќе заврши поддршката за ажурирање на Xiaomi 11i HyperCharge?

Поддршката за ажурирање на Xiaomi 11i HyperCharge ќе заврши на 2025 година.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi 11i HyperCharge

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 6 коментари за овој производ.

Sidпред 9 месеци
Испитајте ги алтернативите

Го купив телефонов пред околу една година и работеше на MIUI 12.5 надвор од кутијата и по ажурирањето на MIUI 13/14 работите само се влошија, имам проблем со промена на бојата на 120 Hz На пр.: кога се префрлам на 120 Hz и намалете ја осветленоста, боите едноставно стануваат осветлени и можам да видам горење на екранот, како што некоја област на екранот покажува виолетова боја во 120 Hz и ја нема кога ќе ја зголемам осветленоста на прекинувачот на 60 Hz, станува нормално. И истото е додека се репродуцира видео на YouTube на прелистувачот, екранот едноставно трепери премногу, само постојано се менува од 120 Hz на 60 Hz, па оттука треперењето и не можете да пренесувате HDR видеа, туку само ги избледува вистинските бои и направете ги полесни На пр.: Црвеното лого на Netflix изгледа портокалово црната боја изгледа сива, едноставно не вреди. Истиот проблем го покажав на сервисен центар, тие ми рекоа да ми го чуваат телефонот на сервис 15 дена само за да го прегледаат телефонот и нема да ми гарантираат дека проблемот ќе се реши откако одбив, ми кажаа да почекам и ќе добие поправено по ажурирањето на софтверот и сè уште го чекам ажурирањето на софтверот што може да го поправи. Проблемот постоеше и на MIUI 12.5, но беше занемарлив бидејќи не предизвикуваше никаков проблем додека го користевте телефонот

Позитиви
 • Супер брзо полнење
Негативни
 • Лош квалитет на приказ на 120 Hz
 • Само 12 до 15 часа резервна копија на батеријата
 • Квалитетот на камерата се влоши по ажурирањето
 • Проблеми со софтверот и премногу грешки
Алтернативен предлог за телефон: Samsung Galaxy M34 5G
Прикажи одговори
Шивампред 1 година
Препорачувам

Ова е многу добар телефон

Позитиви
 • добар
Негативни
 • Батерија 5 резервна копија
Алтернативен предлог за телефон: Realme 9pro плус
Прикажи одговори
Атарв Чаударипред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Го купив ова пред само една или две недели, изненаден сум што ги видов сите карактеристики во него, ми се допадна многу пред ова имав redmi note 9 pro max и тоа исто така беше добро, но ова е најдоброто полнење супербрзо и многу фин дизајн

Позитиви
 • Со високи перформанси
 • Квалитет на камерата од далеку
 • Најдобро искуство со игри
 • Многу убав звук
 • Висока брзина на освежување
Негативни
 • Квалитет на камерата одблиску
Прикажи одговори
Шрикантпред 2 години
Препорачувам

убав телефон со многу предности. одете на тоа ако камерата не ви е прв приоритет.

Позитиви
 • Многу брзо полнење
 • Одличен приказ
 • Одлична изведба
 • Изгледа премиум
 • Цврст квалитет на градба
Негативни
 • Просечна камера
 • Многу доцни ажурирања
Прикажи одговори
Марек Витпред 2 години
Испитајте ги алтернативите

Многу добро. Jejhswh

Позитиви
 • Смегма
Алтернативен предлог за телефон: 730502393
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi 11i HyperCharge 6

Прегледи за видео на Xiaomi 11i HyperCharge

Преглед на YouTube

Xiaomi 11i HyperCharge

×
Add comment Xiaomi 11i HyperCharge
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi 11i HyperCharge

×