xiaomi 11i

xiaomi 11i

Xiaomi 11i е ексклузивен за Индија и се разликува од Mi 11i.

~ 320 $ - 24640 ₹
xiaomi 11i
 • xiaomi 11i
 • xiaomi 11i
 • xiaomi 11i

Клучни спецификации на Xiaomi 11i

 • Екранот:

  6.67 инчи, 1080 x 2400 пиксели, AMOLED, 120 Hz

 • чипсет:

  MediaTek Dimensity 920 5G (6 nm)

 • димензии:

  163.7 76.2 8.3 mm (6.44 3.00 0.33 во)

 • Тип на SIM картичка:

  Хибридна двојна СИМ (нано-СИМ, двојна стенд-бај)

 • RAM меморија и складирање:

  6/8 GB RAM, 128 GB 6 GB RAM

 • Батерија:

  4500 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  108MP, f/1.9, 2160p

 • Андроид верзија:

  Android 11, MIUI 12.5 E

3.0
од 5
20 Коментари
 • Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата
 • Стара верзија на софтверот Нема OIS

Резиме на Xiaomi 11i

Xiaomi 11i е буџетски телефон кој работи MIUI 12 на врвот на Android 11. Се одликува со задна камера од 108 MP со 1/1.52-инчен Samsung ISOCELL HM2 сензор, отвор f/1.75 и LED блиц. Уредот има и ултра широк агол од 8 MP и телефото објектив од 119 степени. Телефонот има и предна камера од 20 MP со пиксели од 0.8 микрони. Има USB Type-C аудио, отстранлива батерија и слот за микро-SIM картичка. За разлика од многу други телефони со голема батерија, уредот на Xiaomi има многу пократко траење на батеријата. Но, ако не ви треба многу енергија, батеријата на телефонот од 3000 mAh ќе ви даде многу сок. Потоа, можете да го однесете каде било. Неговата цена е под 199 долари и е добра вредност за парите. Генерално, Xiaomi 11i е одличен смартфон од средна класа кој има добри камери.
Прочитај повеќе

Целосни спецификации на Xiaomi 11i

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename писаро
Број на модел 21091116I
Датум на издавање 2022 година, 12 јануари
Надвор од цената 28,500

ДИСПЛЕЈ

тип AMOLED
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 20:9 - густина од 395 ppi
големина 6.67 инчи, 107.4 см2 (86.1. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1080 x 2400 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Corning горила стакло 5
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Камо Грин
Стелт црна
Виолетова магла
Пацифички бисер
димензии 163.7 76.2 8.3 mm (6.44 3.00 0.33 во)
Тежина 204 гр (7.20 oz)
материјал Стаклен преден дел (Gorilla Glass 5), стаклен заден дел
сертификација
Водоотпорен
Сензори Отпечаток од прст (странично монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Да
НФЦ Не
Инфрацрвен
Тип на USB USB Type-C 2.0, USB во движење
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/HSPA/LTE/5G
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100
4G бендови 1, 3, 5, 8, 40, 41
5G бендови 1, 3, 5, 8, 28, 40, 77, 78 SA/NSA
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
Брзина на мрежата HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (CA), 5G
други, пак,
Тип на SIM картичка Хибридна двојна СИМ (нано-СИМ, двојна стенд-бај)
Број на област на SIM 2 SIM
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct, точка на пристап
Bluetooth 5.2, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет MediaTek Dimensity 920 5G (6 nm)
Процесорот Octa-core (2x2.5 GHz Cortex-A78 & 6x2.0 GHz Cortex-A55)
Битови
јадра
Процесна технологија
Графичкиот процесор Мали-Г68 МЦ4
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Android 11, MIUI 12.5 E
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 128GB 8GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128GB 6GB RAM меморија
Слот за SD картичка microSDXC (користи споделен слот за СИМ)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 4500 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 67W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор Samsung ISOCELL HM2
Отворот ѓ / 1.9
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 108 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 4K@30fps, 1080p@30/60/120fps, 720p@960fps
Оптичка стабилизација (OIS)
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Видео резолуција и FPS
Карактеристики

ЧПП за Xiaomi 11i

Колку долго трае батеријата на Xiaomi 11i?

Батеријата Xiaomi 11i има капацитет од 4500 mAh.

Дали Xiaomi 11i има NFC?

Не, Xiaomi 11i нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi 11i?

Xiaomi 11i има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi 11i?

Верзијата на Android Xiaomi 11i е Android 11, MIUI 12.5 E.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi 11i?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi 11i е 1080 x 2400 пиксели.

Дали Xiaomi 11i има безжично полнење?

Не, Xiaomi 11i нема безжично полнење.

Дали Xiaomi 11i е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi 11i нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi 11i доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi 11i има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата Xiaomi 11i?

Xiaomi 11i има камера од 108 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi 11i?

Xiaomi 11i има сензор за камера Samsung ISOCELL HM2.

Која е цената на Xiaomi 11i?

Цената на Xiaomi 11i е 320 долари.

Која верзија на MIUI ќе биде последно ажурирање на Xiaomi 11i?

MIUI 15 ќе биде последната MIUI верзија на Xiaomi 11i.

Која верзија на Android ќе биде последно ажурирање на Xiaomi 11i?

Android 13 ќе биде последната Android верзија на Xiaomi 11i.

Колку ажурирања ќе добие Xiaomi 11i?

Xiaomi 11i ќе добие 3 MIUI и 3 години безбедносни ажурирања на Android до MIUI 15.

Колку години Xiaomi 11i ќе добива ажурирања?

Xiaomi 11i ќе добие 3 години безбедносно ажурирање од 2022 година.

Колку често Xiaomi 11i ќе добива ажурирања?

Xiaomi 11i добива ажурирање на секои 3 месеци.

Xiaomi 11i излезе од кутијата со која верзија на Android?

Xiaomi 11i од кутијата со MIUI 12.5 базиран на Android 11

Кога Xiaomi 11i ќе го добие ажурирањето MIUI 13?

Xiaomi 11i ќе добие ажурирање MIUI 13 во Q3 2022 година.

Кога Xiaomi 11i ќе го добие ажурирањето на Android 12?

Xiaomi 11i ќе добие ажурирање на Android 12 во Q3 2022 година.

Кога Xiaomi 11i ќе го добие ажурирањето на Android 13?

Да, Xiaomi 11i ќе добие ажурирање на Android 13 во Q3 2023 година.

Кога ќе заврши поддршката за ажурирање на Xiaomi 11i?

Поддршката за ажурирање на Xiaomi 11i ќе заврши во 2025 година.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi 11i

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 20 коментари за овој производ.

Раџ Кундрапред 9 месеци
Дефинитивно не препорачувам

Го купив пред повеќе од една година и многу сум незадоволен бидејќи редовно се прегрева без да прави ништо интензивно поврзано со оптоварувањето и ажурирањата понекогаш малку го поправаат, а потоа следното ажурирање го влошува

Позитиви
 • Брзо полнење
Негативни
 • Проблемите со прекумерното загревање се ниски перформанси на батеријата
Прикажи одговори
Аризпред 10 месеци
Препорачувам

Го купив ова и исто така сум среќен, знаеш ли дека ова ќе добие MIUI 15 со ANDROID 14

Алтернативен предлог за телефон: 6002990910
Помладпред 1 година
Препорачувам

Целокупната употреба на светлина е во ред

Позитиви
 • Прикажи неверојатно
 • Мултимедија одлично
Негативни
 • Брзината на часовникот на процесорот требаше да биде подобра
 • Недостасува NFC
Алтернативен предлог за телефон: Xiaomi 11t
Прикажи одговори
Ajayпред 1 година
Дефинитивно не препорачувам

MIUI 14 вен господине

Чакаравартипред 1 година
Испитајте ги алтернативите

За време на купувањето тие велат дека на секои 3 месеци ќе добиваат ажурирања. Но, имам добиено 4 до 5 месеци само еднаш

Негативни
 • Лошата поддршка за корисниците
Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi 11i 20

Прегледи за видео на Xiaomi 11i

Преглед на YouTube

xiaomi 11i

×
Add comment xiaomi 11i
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

xiaomi 11i

×