xiaomi 11t pro

xiaomi 11t pro

Xiaomi 11T Pro дава премиум искуство со ниска цена.

~ 480 $ - 36960 ₹
xiaomi 11t pro
 • xiaomi 11t pro
 • xiaomi 11t pro
 • xiaomi 11t pro

Клучни спецификации на Xiaomi 11T Pro

 • Екранот:

  6.67 инчи, 1080 x 2400 пиксели, AMOLED, 120 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G (5nm)

 • димензии:

  164.1 76.9 8.8 mm (6.46 3.03 0.35 во)

 • Тип на SIM картичка:

  Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)

 • Батерија:

  5000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  108MP, f/1.8, 4320p

 • Андроид верзија:

  Андроид 11, МИУИ 12.5

4.2
од 5
100 Коментари
 • Висока брзина на освежување HyperCharge Висок капацитет на батеријата Повеќе опции за боја
 • Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки Стара верзија на софтверот Нема OIS

Резиме на Xiaomi 11T Pro

Xiaomi 11T Pro е паметен телефон од висока класа кој беше објавен во септември 2021 година. Има 6.67-инчен AMOLED дисплеј со резолуција од 1080x2400 пиксели и стапка на освежување од 120Hz. Телефонот се напојува со процесор Qualcomm Snapdragon 888 и има 8GB или 12 RAM. Доаѓа со простор за складирање од 128 GB или 256 GB и има слот за microSD картичка за проширување. Xiaomi 11T Pro има тројни задни камери: главна камера од 108 MP, камера со ултра широк агол од 8 MP, телемакро камера од 5 MP. Има предна камера од 16 MP. Телефонот работи на оперативниот систем MIUI 12.5 на Xiaomi и се напојува од батерија од 5000 mAh.

Xiaomi 11T Pro Performance

Xiaomi 11T Pro е одличен телефон за оние кои сакаат врвни перформанси без да ги нарушат парите. Се напојува со процесорот Qualcomm Snapdragon 888 и нуди неверојатни 8 или 12 GB RAM меморија. Плус, има голема батерија од 5,000 mAh која лесно може да издржи цел ден. Телефонот има и прекрасен AMOLED дисплеј од 6.67 инчи со ултра мазна стапка на освежување од 120 Hz. Xiaomi, исто така, има спакуван одличен хардвер за камера, вклучително и тројно поставување камера со главен сензор од 108 MP. Значи, ако барате моќен и опремен паметен телефон, Xiaomi 11T Pro дефинитивно вреди да се размисли.

Xiaomi 11T Pro камера

Xiaomi 11T Pro е телефон со тројна задна камера напојуван со вештачка интелигенција. Главниот сензор е 108MP Samsung ISOCELL HM2. Апликацијата за камера на Xiaomi 11T Pro нуди широк опсег на функции и режими, вклучувајќи портрет, видео, ноќе, панорама и многу повеќе. Има и професионален режим кој ви овозможува рачна контрола врз поставките како ISO, брзината на блендата и балансот на белата боја. Xiaomi 11T Pro може да снима видеа со резолуција до 8K со 30 fps. Предната камера е 16 мегапиксели и поддржува снимање видео 1080p.

Прочитај повеќе

Целосни спецификации на Xiaomi 11T Pro

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename кукавички
Број на модел 2107113SG, 2107113SI, 2107113SR
Датум на издавање 2021 октомври 05 година
Надвор од цената 665.00 долари / 649.90 евра / 765.75 фунти

ДИСПЛЕЈ

тип AMOLED
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 20:9 - густина од 395 ppi
големина 6.67 инчи, 107.4 см2 (85.1. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1080 x 2400 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Corning Gorilla Glass Victory
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Метеорит Греј
Месечината бела
Небесно сино
димензии 164.1 76.9 8.8 mm (6.46 3.03 0.35 во)
Тежина 204 гр (7.20 oz)
материјал Стаклена предна страна (Gorilla Glass Victus), алуминиумска рамка, стаклена задна страна
сертификација
Водоотпорен
Сензори Отпечаток од прст (странично монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Не
НФЦ Да
Инфрацрвен
Тип на USB USB Type-C 2.0, USB во движење
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/HSPA/LTE/5G
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100
4G бендови 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 38, 40, 41, 42, 66
5G бендови 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78 SA/NSA
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS со двоен опсег
Брзина на мрежата HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A, 5G
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)
Број на област на SIM 2 SIM
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct, точка на пристап
Bluetooth 5.2, A2DP, LE, aptX HD, aptX Прилагодлив
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G (5nm)
Процесорот Осумјадра (1x2.84 GHz Kryo 680 & 3x2.42 GHz Kryo 680 & 4x1.80 GHz Kryo 680)
Битови
јадра
Процесна технологија
Графичкиот процесор Адрено 660
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 11, МИУИ 12.5
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 256GB 8GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128GB 8GB RAM меморија
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 5000 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 120W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Резолуција на слика 108 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 8K@30fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/120/240/960, HDR10+, gyro-EIS
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики Двоен LED блиц со двоен тон, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 16 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.5
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi 11T Pro

Колку долго трае батеријата на Xiaomi 11T Pro?

Батеријата Xiaomi 11T Pro има капацитет од 5000 mAh.

Дали Xiaomi 11T Pro има NFC?

Да, Xiaomi 11T Pro има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi 11T Pro?

Xiaomi 11T Pro има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi 11T Pro?

Верзијата на Android Xiaomi 11T Pro е Android 11, MIUI 12.5.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi 11T Pro?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi 11T Pro е 1080 x 2400 пиксели.

Дали Xiaomi 11T Pro има безжично полнење?

Не, Xiaomi 11T Pro нема безжично полнење.

Дали Xiaomi 11T Pro е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi 11T Pro нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi 11T Pro доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi 11T Pro нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi 11T Pro?

Xiaomi 11T Pro има камера од 108 MP.

Која е цената на Xiaomi 11T Pro?

Цената на Xiaomi 11T Pro е 480 долари.

Која верзија на MIUI ќе биде последно ажурирање на Xiaomi 11T Pro?

MIUI 15 ќе биде последната MIUI верзија на Xiaomi 11T Pro.

Која верзија на Android ќе биде последно ажурирање на Xiaomi 11T Pro?

Android 14 ќе биде последната Android верзија на Xiaomi 11T Pro.

Колку ажурирања ќе добие Xiaomi 11T Pro?

Xiaomi 11T Pro ќе добие 3 MIUI и 3 години безбедносни ажурирања на Android до MIUI 15.

Колку години Xiaomi 11T Pro ќе добива ажурирања?

Xiaomi 11T Pro ќе добие 3 години безбедносно ажурирање од 2022 година.

Колку често Xiaomi 11T Pro ќе добива ажурирања?

Xiaomi 11T Pro добива ажурирање на секои 3 месеци.

Xiaomi 11T Pro излезе од кутијата со која верзија на Android?

Xiaomi 11T Pro од кутијата со MIUI 12.5 базиран на Android 11

Кога Xiaomi 11T Pro ќе го добие ажурирањето MIUI 13?

Xiaomi 11T Pro веќе доби ажурирање MIUI 13.

Кога Xiaomi 11T Pro ќе го добие ажурирањето на Android 12?

Xiaomi 11T Pro веќе доби ажурирање на Android 12.

Кога Xiaomi 11T Pro ќе го добие ажурирањето на Android 13?

Да, Xiaomi 11T Pro ќе добие ажурирање на Android 13 во Q3 2023 година.

Кога ќе заврши поддршката за ажурирање на Xiaomi 11T Pro?

Поддршката за ажурирање на Xiaomi 11T Pro ќе заврши на 2025 година.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi 11T Pro

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 100 коментари за овој производ.

Ван Маниритпред 6 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Мојот телефон Mi 11T Pro отиде Добив ажурирање на Xiaomi HyperOS во Камбоџа

Ом Наидупред 6 месеци
Препорачувам

Го купив ова пред повеќе од една година. Тоа е многу добар уред, но пригушува и се загрева многу брзо. Добар квалитет на камерата на сончева светлина, но во темница е просечен, можам да кажам. Севкупно, телефонот е навистина одличен, добар екран, звучник и други работи како хаптички повратни информации, морам да кажам дека е вредност за парите навистина одлична технологија

Позитиви
 • Висока стапка на освежување
 • Гласен звучник
 • Брзо полнење
 • Камера
 • Квалитет на приказ
Негативни
 • Задушување на процесорот
 • софтвер
Прикажи одговори
Аршијапред 7 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Го купив ова пред околу 3 години и прекрасно е, немам поплаки за тоа

Позитиви
 • Брзина на полнење 120w
 • Квалитет на екран
 • Изведба, не е жешко
Негативни
 • Малку заостанува по последното ажурирање
Прикажи одговори
benabdelaziztoufik@gmail.comпред 7 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Многу задоволен

Позитиви
 • Флуидност и изведена
Негативни
 • Топлина
Алтернативен предлог за телефон: Xiaomi 11 T Pro
Прикажи одговори
Џејк Армарнипред 8 месеци
Препорачувам

Го купив овој телефон како совршена рамнотежа помеѓу камерата за перформанси и MIUI во неговиот опсег на цени. Совршено е за она што го ветува, а можеби и подобро.

Позитиви
 • Со високи перформанси
 • Многу добри фотографии, прекрасно макро
 • Многу добар екран и звучници
 • Целосна хаптика
 • MIUI
Негативни
 • Лоши перформанси на батеријата во мирување
 • Се загрева
 • Нема рејтинг на IP 68, безжично полнење или телефото
 • Последната верзија на Android ќе биде 14
Алтернативен предлог за телефон: Poco F5 е прилично кул
Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi 11T Pro 100

Прегледи за видео на Xiaomi 11T Pro

Преглед на YouTube

xiaomi 11t pro

×
Add comment xiaomi 11t pro
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

xiaomi 11t pro

×