Xiaomi 11t

Xiaomi 11t

Спецификациите на Xiaomi 11T нудат паметен телефон со високи перформанси со некои навистина импресивни спецификации.

~ 390 $ - 30030 ₹
Xiaomi 11t
 • Xiaomi 11t
 • Xiaomi 11t
 • Xiaomi 11t

Клучни спецификации на Xiaomi 11T

 • Екранот:

  6.67 инчи, 1080 x 2400 пиксели, AMOLED, 120 Hz

 • чипсет:

  MediaTek MT6893 Димензии 1200 5G (6 nm)

 • димензии:

  164.1 76.9 8.8 mm (6.46 3.03 0.35 во)

 • Тип на SIM картичка:

  Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)

 • RAM меморија и складирање:

  8 GB RAM, 128 GB 8 GB RAM

 • Батерија:

  5000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  108MP, f/1.8, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 12, МИУИ 13

3.9
од 5
140 Коментари
 • Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата
 • Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки Нема OIS

Резиме на Xiaomi 11T

Xiaomi 11T е еден од најпопуларните телефони моментално достапни на пазарот. Тоа е одличен избор за секој кој бара висококвалитетен телефон што нема да ги расипе парите. Xiaomi 11T има прекрасен OLED дисплеј од 6.67 инчи, моќен Mediatek Dimensity 1200 Ultra процесор и огромна батерија од 5,000 mAh. Исто така, има тројно поставување на задна камера што вклучува главен сензор, ултра широк објектив и телемакро објектив. Xiaomi 11T е одличен телефон за сите страни што треба да може да се справи со се што ќе фрлите на него. Ако барате нов телефон, Xiaomi 11T дефинитивно вреди да се размисли.

Перформанси на Xiaomi 11T

Xiaomi 11T е одличен телефон за секој кој бара уред со високи перформанси што нема да ги уништи парите. Се напојува со процесор Mediatek Dimensity 1200 Ultra и доаѓа со 8 GB RAM, така што можете да бидете сигурни дека може да се справи со се што ќе фрлите. Дополнително, Xiaomi 11T има голем AMOLED дисплеј од 6.67 инчи, кој е совршен за игри или гледање филмови. И ако сте загрижени за траењето на батеријата, немојте да бидете - Xiaomi 11T доаѓа со огромна батерија од 5,000 mAh која лесно ќе ви издржи цел ден на употреба. Значи, ако барате одличен телефон со сеопфатна работа, Xiaomi 11T дефинитивно вреди да се провери.

Xiaomi 11T камера

Можеби се прашувате за што е Xiaomi 11T. Па, овој телефон има многу да понуди, особено кога станува збор за неговата камера. Xiaomi 11T доаѓа со поставување на тројна камера што вклучува главен сензор од 108 MP, сензор за длабочина и макро сензор. Ова ви дава можност да снимате неверојатни фотографии и видеа. Телефонот има и можност за снимање видео во 4K. И, ако сте за блогирање, Xiaomi 11T има широкоаголна селфи камера која ќе ви овозможи да снимите одлична снимка од себе. Значи, ако барате телефон со одлична камера, Xiaomi 11T дефинитивно вреди да се размисли.

Прочитај повеќе

Целосни спецификации на Xiaomi 11T

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename рубини
Број на модел 21081111 РГ
Датум на издавање 2021 октомври 05 година
Надвор од цената 497.35 долари / 470.00 евра / 521.53 фунти

ДИСПЛЕЈ

тип AMOLED
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 20:9 - густина од 395 ppi
големина 6.67 инчи, 107.4 см2 (85.1. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1080 x 2400 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Corning Gorilla Glass Victory
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Метеорит Греј
Месечината бела
Небесно сино
димензии 164.1 76.9 8.8 mm (6.46 3.03 0.35 во)
Тежина 203 гр (7.16 oz)
материјал Стаклена предна страна (Gorilla Glass Victus), алуминиумска рамка, стаклена задна страна
сертификација
Водоотпорен
Сензори Отпечаток од прст (странично монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Не
НФЦ Да
Инфрацрвен
Тип на USB USB Type-C 2.0, USB во движење
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/HSPA/LTE/5G
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100
4G бендови 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 38, 40, 41, 42, 66
5G бендови 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78 SA/NSA
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS со двоен опсег
Брзина на мрежата HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A, 5G
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)
Број на област на SIM 2 SIM
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct, точка на пристап
Bluetooth 5.2, A2DP, LE, aptX HD, aptX Прилагодлив
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет MediaTek MT6893 Димензии 1200 5G (6 nm)
Процесорот Octa-core (1x3.0 GHz Cortex-A78 & 3x2.6 GHz Cortex-A78 & 4x2.0 GHz Cortex-A55)
Битови
јадра
Процесна технологија
Графичкиот процесор Мали-Г77 МЦ9
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 12, МИУИ 13
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 256GB 8GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128GB 8GB RAM меморија
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 5000 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 67W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Резолуција на слика 108 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 4K@30fps, 1080p@30/60/120, gyro-EIS
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики Двоен LED блиц со двоен тон, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 16 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.5
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi 11T

Колку долго трае батеријата на Xiaomi 11T?

Батеријата Xiaomi 11T има капацитет од 5000 mAh.

Дали Xiaomi 11T има NFC?

Да, Xiaomi 11T има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi 11T?

Xiaomi 11T има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi 11T?

Верзијата на Android Xiaomi 11T е Android 12, MIUI 13.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi 11T?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi 11T е 1080 x 2400 пиксели.

Дали Xiaomi 11T има безжично полнење?

Не, Xiaomi 11T нема безжично полнење.

Дали Xiaomi 11T е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi 11T нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi 11T доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi 11T нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата Xiaomi 11T?

Xiaomi 11T има камера од 108 MP.

Која е цената на Xiaomi 11T?

Цената на Xiaomi 11T е 390 долари.

Која верзија на MIUI ќе биде последно ажурирање на Xiaomi 11T?

MIUI 15 ќе биде последната MIUI верзија на Xiaomi 11T.

Која верзија на Android ќе биде последно ажурирање на Xiaomi 11T?

Android 14 ќе биде последната Android верзија на Xiaomi 11T.

Колку ажурирања ќе добие Xiaomi 11T?

Xiaomi 11T ќе добие 3 MIUI и 3 години безбедносни ажурирања на Android до MIUI 15.

Колку години Xiaomi 11T ќе добива ажурирања?

Xiaomi 11T ќе добие 3 години безбедносно ажурирање од 2022 година.

Колку често Xiaomi 11T ќе добива ажурирања?

Xiaomi 11T добива ажурирање на секои 3 месеци.

Xiaomi 11T излезе од кутијата со која верзија на Android?

Xiaomi 11T од кутијата со MIUI 12.5 базиран на Android 11

Кога Xiaomi 11T ќе го добие ажурирањето MIUI 13?

Xiaomi 11T веќе доби ажурирање MIUI 13.

Кога Xiaomi 11T ќе го добие ажурирањето на Android 12?

Xiaomi 11T веќе доби ажурирање на Android 12.

Кога Xiaomi 11T ќе го добие ажурирањето на Android 13?

Да, Xiaomi 11T ќе добие ажурирање на Android 13 во Q3 2023 година.

Кога ќе заврши поддршката за ажурирање на Xiaomi 11T?

Поддршката за ажурирање на Xiaomi 11T ќе заврши во 2025 година.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi 11T

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 140 коментари за овој производ.

Херманпред 7 месеци
Препорачувам

Тоа е нормален телефон

Прикажи одговори
Хекет Седрикпред 8 месеци
Препорачувам

Мојот втор Xiaomi...не бев обожавател, откако имав неколку други брендови, но засега...Мислам дека нема да се вратам повторно

Позитиви
 • Перформанси, батерија
Негативни
 • Ноќна фотографија
Алтернативен предлог за телефон: Huawei
Прикажи одговори
Нурул Тауфикпред 8 месеци
Препорачувам

никогаш порано не користев MTK, но овој телефон ме натера да сакам да пробам други MTK уреди од високата класа.

Прикажи одговори
Лукапред 8 месеци
Испитајте ги алтернативите

Генерално, телефонот е многу добар, освен една многу досадна работа - сензорот за близина во Mi11t е поврзан со сензорот за движење и на тој начин сензорот за близина работи само кога ја движиме раката кон главата, односно работи само кога ставаме телефонот на уво, ова е безнадежно решение бидејќи за време на разговор, со малку наведнување на телефонот од главата, го вклучуваме екранот и тој ќе остане вклучен додека телефонот повторно не биде целосно поставен на главата, вака јас многу често вклучете го екранот за време на разговор и притиснете го копчето за да го исклучите микрофонот за повици со моето уво, никогаш не сум видел вакво нешто во ниеден паметен телефон безнадежно решение за проблемот со сензорот за близина, поради неговиот дизајн принуден сум да го сменам телефонот на друг производител затоа што оваа \"пропуст\" ме полудува.

Позитиви
 • Ekran, bateria, wydajność, cena
Негативни
 • Działanie czujnika zbliżeniowego
 • Czasami lubi się nagrzać
 • Автоматско фокусирање е проблематично со złapaniem ostrości
 • Zdjęcia nocne pozostawiają wiele do życzenia
Прикажи одговори
Лукапред 10 месеци
Испитајте ги алтернативите

Го имам повеќе од една година. Кога гледам YouTube телефонот страшно се загрева. Траењето на батеријата се влошува

Позитиви
 • Звучници 2
 • Парате
 • перформанси
 • .
Негативни
 • Батерија
 • Висока температура додека го користите уредот
 • Висока температура при полнење
 • .
Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi 11T 140

Прегледи за видео на Xiaomi 11T

Преглед на YouTube

Xiaomi 11t

×
Add comment Xiaomi 11t
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi 11t

×