Xiaomi CC9

Xiaomi CC9

Xiaomi CC9 носи премиум искуство во средно ниво.

~ 190 $ - 14630 ₹
Xiaomi CC9
 • Xiaomi CC9
 • Xiaomi CC9
 • Xiaomi CC9

Клучни спецификации на Xiaomi CC9

 • Екранот:

  6.39 инчи, 1080 x 2340 пиксели, Super AMOLED, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm кученце 710

 • димензии:

  156.8 x 74.5 x 8.7 mm (6.17 x 2.93 x 0.34)

 • Резултат на Антуту:

  174 k v7

 • RAM меморија и складирање:

  8 GB RAM, 64 GB / 128 GB

 • Батерија:

  4030 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  48MP, f/1.79, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 11, МИУИ 12.5

4.0
од 5
1 Коментари
 • Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата Приклучок за слушалки
 • Нема повеќе продажба Снимање видео 1080p Стара верзија на софтверот Нема поддршка за 5G

Резиме на Xiaomi CC9

Лансиран во јули 2019 година, Xiaomi Mi CC9 е паметен телефон од средна класа кој нуди одлична комбинација на функции и достапност. Телефонот има 6.39-инчен OLED дисплеј со резолуција од 1080 x 2340 пиксели, а се напојува со процесор Qualcomm Snapdragon 710. Доаѓа со 6GB RAM и 64GB внатрешна меморија, која може да се прошири преку microSD картичка. Што се однесува до камерата, Mi CC9 има тројно поставување на задна камера што се состои од примарен сензор од 48MP, ултраширок сензор од 8MP и сензор за длабочина од 2MP. Има и предна камера од 32 MP за селфи. Други значајни карактеристики вклучуваат сензор за отпечатоци на екранот и поддршка за брзо полнење. Телефонот работи на Android 11.0 и е достапен во три бои: црна, сина и бела.

Xiaomi Mi CC9 камера

Камерата Xiaomi Mi CC9 е одличен избор за секој што бара сигурна и достапна камера. CC9 камерата нуди различни карактеристики што ја прават одличен избор и за почетници и за искусни фотографи. За почеток, CC9 камерата има моќен сензор за камера што обезбедува јасни и остри фотографии. Дополнително, камерата доаѓа со широк опсег на режими на фотографирање што ви овозможуваат да снимате фотографии во различни ситуации. CC9 камерата има и вградена стабилизација на сликата, која помага да се намали заматувањето и тресењето на вашите фотографии. Покрај тоа, камерата е опремена и со брз систем за автофокус кој ви овозможува да снимате остри и јасни фотографии дури и во услови на слаба осветленост. Генерално, Xiaomi Mi CC9 камерата е одличен избор за секој што бара прифатлива и сигурна камера.

Прочитај повеќе

Целосни спецификации на Xiaomi CC9

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен Јули 2, 2019
Codename пиксис
Број на модел M1904F3BG, M1904F3BC
Датум на издавање 2019 година, јули
Надвор од цената

ДИСПЛЕЈ

тип Супер АМОЛЕД
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 19.5:9 - густина од 403 ppi
големина 6.39 инчи, 100.2 см2 (85.8. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1080 x 2340 пиксели
Највисока осветленост (nit) 600 cd/M²
заштита Corning горила стакло 5
Карактеристики HDR

ТЕЛО

Бои
Црна
Сина
Бела
димензии 156.8 x 74.5 x 8.7 mm (6.17 x 2.93 x 0.34)
Тежина 179 гр (6.31 oz)
материјал Алуминиумска легура, стакло
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Отпечаток од прст (под екранот), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Да
НФЦ Да
Инфрацрвен
Тип на USB 2.0, тип-C 1.0 реверзибилен конектор
Систем за ладење Не
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / CDMA / HSPA / LTE
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100
4G бендови B1 (2100), B3 (1800), B5 (850), B8 (900), B38 (TDD 2600), B39 (TDD 1900), B40 (TDD 2300), B41 (TDD 2500)
5G бендови
ТД-SCDMA TD-SCDMA 1880-1920 MHz
TD-SCDMA 2010-2025 MHz
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
Брзина на мрежата HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)
Број на област на SIM 2
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, дво-опсег, Wi-Fi Direct, жариште
Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX HD
VoLTE Да
FM радио Да
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm кученце 710
Процесорот Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 360 Gold & 6x1.7 GHz Kryo 360 Silver)
Битови 64Бит
јадра 8 Core
Процесна технологија 10 nm
Графичкиот процесор Адрено 616
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор 500 MHz
Верзија за Android Андроид 11, МИУИ 12.5
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 6GB
Тип на RAM меморија LPDDR4X
Мебел за складирање 64GB / 128GB
Слот за SD картичка microSD, до 256 GB (користи споен слот за SIM)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

174k
Антуту v7

Батерија

капацитет 4030 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење Qualcomm брзо полнење 4.0
Брзина на полнење 18W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење Не
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор Sony IMX586 Exmor RS
Отворот ѓ / 1.79
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 8000 x 6000 пиксели, 48 MP
Видео резолуција и FPS 2160@30, 1080@3060120, 720@960
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS) Да
Бавно движење на видео Да
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 32 пратеник
Сензор Samsung S5KGD1
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики HDR, AI

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi CC9

Колку долго трае батеријата на Xiaomi CC9?

Батеријата на Xiaomi CC9 има капацитет од 4030 mAh.

Дали Xiaomi CC9 има NFC?

Да, Xiaomi CC9 има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi CC9?

Xiaomi CC9 има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi CC9?

Верзијата на Android Xiaomi CC9 е Android 11, MIUI 12.5.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi CC9?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi CC9 е 1080 x 2340 пиксели.

Дали Xiaomi CC9 има безжично полнење?

Не, Xiaomi CC9 нема безжично полнење.

Дали Xiaomi CC9 е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi CC9 нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi CC9 доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi CC9 има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi CC9?

Xiaomi CC9 има камера од 48 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi CC9?

Xiaomi CC9 има Sony IMX586 Exmor RS сензор за камера.

Која е цената на Xiaomi CC9?

Цената на Xiaomi CC9 е 190 долари.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi CC9

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 1 коментари за овој производ.

Хусеин Дериноглупред 2 години
Препорачувам

Јас сум пред 3 години го имам

Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi CC9 1

Прегледи за видео на Xiaomi CC9

Преглед на YouTube

Xiaomi CC9

×
Add comment Xiaomi CC9
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi CC9

×