Xiaomi Civic 3

Xiaomi Civic 3

Xiaomi Civi 3 е телефон фокусиран на предната камера.

~ 360 $ - 27720 ₹
Xiaomi Civic 3
 • Xiaomi Civic 3
 • Xiaomi Civic 3

Клучни спецификации на Xiaomi Civi 3

 • Екранот:

  6.55 инчи, 1080 x 2400 пиксели, AMOLED, 120 Hz

 • чипсет:

  Mediatek Dimensity 8200-Ultra (4 nm)

 • димензии:

  158.75 71.7 7.56 mm

 • Тип на SIM картичка:

  Нано-СИМ, двоен режим на подготвеност

 • RAM меморија и складирање:

  12/16 GB RAM, 256 GB, 512 GB, 1 ТБ

 • Батерија:

  4500 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  50MP, f/1.8, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 13, МИУИ 14

3.8
од 5
4 Коментари
 • Поддршка за OIS Висока брзина на освежување Брзо полнење Висока јачина на звучникот
 • Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки

Целосни спецификации на Xiaomi Civi 3

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен Објавено на 25 мај 2023 година
Codename јуечу
Број на модел 23046PNC9C
Датум на издавање 2023 година, 25 мај
Надвор од цената 360 долари

ДИСПЛЕЈ

тип AMOLED
Сооднос на аспект и PPI Густина од 402 ppi
големина 6.55 инчи, 103.6 см2 (89.5. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1080 x 2400 пиксели
Највисока осветленост (nit) 1500 гнили
заштита Corning Gorilla Glass
Карактеристики OLED хиперболичен флексибилен екран, 1920Hz висока фреквенција PWM затемнување, примарен екран во боја (DeltaE?0.50 JNCD?0.41, 12bit, DCI-P3, автоматско прилагодување на осветленоста на нивоа 16000, Sunshine екран, HDR10+, Adap HDR10+

ТЕЛО

Бои
Црна
виолетова
Златна
Сива
димензии 158.75 71.7 7.56 mm
Тежина 173.5g
материјал Стаклен преден дел (Gorilla Glass), стаклен заден дел, пластична рамка
сертификација
Водоотпорен
Сензори Отпечаток од прст (под дисплеј, оптички), акцелерометар, жиро, близина, компас, спектар на бои
3.5mm Џек Не
НФЦ Да
Инфрацрвен Да
Тип на USB USB Type-C 2.0, OTG
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB) Да

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / CDMA / HSPA / CDMA2000 / LTE / 5G
2G бендови GSM 850/900/1800/1900 - СИМ 1 и СИМ 2
3G бендови HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100
4G бендови 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 26, 34, 38, 39, 40, 41, 42
5G бендови 1, 3, 5, 8, 28, 38, 41, 77, 78 SA/NSA
ТД-SCDMA
навигација GPS (L1), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c), GALILEO (E1), QZSS (L1)
Брзина на мрежата HSPA, LTE-A, 5G
други, пак,
Тип на SIM картичка Нано-СИМ, двоен режим на подготвеност
Број на област на SIM Двојна СМС
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct
Bluetooth 5.2, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Mediatek Dimensity 8200-Ultra (4 nm)
Процесорот Octa-core (1x3.1 GHz Cortex-A78 & 3x3.0 GHz Cortex-A78 & 4x2.0 GHz Cortex-A55)
Битови
јадра 8 Core
Процесна технологија 4 nm
Графичкиот процесор Мали-Г610 МЦ6
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 13, МИУИ 14
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 12GB, 16GB
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 256 GB, 512 GB, 1 ТБ
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 4500 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење BC1.2 / PD3.0 / PD2.0
Брзина на полнење 67W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење Не
Обратно полнење Не

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата 50 мегапиксели
Сензор Sony IMX800
Отворот ѓ / 1.8
Големина на пиксели 1.0μm
Големина на сензор 1/1.49 "
оптички зум
Леќа Широк
дополнителен PDAF
Втора камера
резолуцијата 8 мегапиксели
Сензор Sony IMX355
Отворот ѓ / 2.2
Големина на пиксели 1.2μm
Големина на сензор
оптички зум
Леќа Ултра-широк
дополнителен
Трета камера
резолуцијата 2 мегапиксели
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа Макро
дополнителен
Резолуција на слика 50 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 4K@30fps, 1080p@30/60/120fps, 720p@960fps
Оптичка стабилизација (OIS) Да
Електронска стабилизација (EIS) Да
Бавно движење на видео Да
Карактеристики Двоен LED блиц со двоен тон, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 32 мегапиксели
Сензор
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели 1.6 м
Големина на сензор
Леќа Широк
дополнителен 32 MP, 78? (широк)
Видео резолуција и FPS 4K @ 30fps
Карактеристики 2 Двоен LED блиц со двоен тон, HDR, панорама

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Civi 3

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Civi 3?

Батеријата на Xiaomi Civi 3 има капацитет од 4500 mAh.

Дали Xiaomi Civi 3 има NFC?

Да, Xiaomi Civi 3 има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Civi 3?

Xiaomi Civi 3 има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Civi 3?

Верзијата на Android Xiaomi Civi 3 е Android 13, MIUI 14.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Civi 3?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Civi 3 е 1080 x 2400 пиксели.

Дали Xiaomi Civi 3 има безжично полнење?

Не, Xiaomi Civi 3 нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Civi 3 е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Civi 3 нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Civi 3 доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Civi 3 нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата Xiaomi Civi 3?

Xiaomi Civi 3 има камера од 50 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Civi 3?

Xiaomi Civi 3 има сензор за камера Sony IMX800.

Која е цената на Xiaomi Civi 3?

Цената на Xiaomi Civi 3 е 360 долари.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi Civi 3

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 4 коментари за овој производ.

грицкипред 10 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

те сакам xiaomi, redmi итн, имам 2 телефони Xiaomi и ги чистам Civi 3 a Sone

Позитиви
 • многу убав телефон
Алтернативен предлог за телефон: наградата е многу скапа
Тансер Ахмедпред 1 година
Јас не препорачувам

Каде можам да ја купам оваа слушалка во Бангалор?

Алтернативен предлог за телефон: Дали Redmi 12 pro е подобар од xiomi 3
Патан Џабар Разапред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Навистина ми се допаѓа телефонот

Позитиви
 • Те сакам Xiaomi
Негативни
 • Bettery најдобро се развива
Алтернативен предлог за телефон: Најдобар модел
Прикажи одговори
Adityaпред 1 година
Испитајте ги алтернативите

добро искуство и вие ќе го пробате еднаш

Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Civi 3 4

Прегледи за видео на Xiaomi Civi 3

Преглед на YouTube

Xiaomi Civic 3

×
Add comment Xiaomi Civic 3
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Civic 3

×