Xiaomi Civic

Xiaomi Civic

Black Shark 4S Pro е оверклокирана верзија на Black Shark 4 Pro.

~ 370 $ - 28490 ₹
Xiaomi Civic
 • Xiaomi Civic
 • Xiaomi Civic
 • Xiaomi Civic

Клучни спецификации на Xiaomi Civi

 • Екранот:

  6.55 инчи, 1080 x 2400 пиксели, OLED, 120 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6 nm)

 • димензии:

  158.3 71.5 7 mm (6.23 2.81 0.28 во)

 • Тип на SIM картичка:

  Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)

 • Батерија:

  4500 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  64MP, f/1.8, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 12, МИУИ 13

5.0
од 5
2 Коментари
 • Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на батеријата Повеќе опции за боја
 • Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки Нема OIS

Целосни спецификации на Xiaomi Civi

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename mona
Број на модел 2109119BC
Датум на издавање 2021, септември 30 година
Надвор од цената 625.99 долари

ДИСПЛЕЈ

тип OLED
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 20:9 - густина од 402 ppi
големина 6.55 инчи, 103.6 см2 (91.5. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1080 x 2400 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Црна
Сина
Пинк
димензии 158.3 71.5 7 mm (6.23 2.81 0.28 во)
Тежина 166 гр (5.86 oz)
материјал
сертификација
Водоотпорен
Сензори Отпечаток од прст (под дисплеј, оптички), акцелерометар, жиро, близина, компас, спектар на бои
3.5mm Џек Не
НФЦ Да
Инфрацрвен
Тип на USB USB Type-C 2.0, USB во движење
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / CDMA / HSPA / CDMA2000 / LTE / 5G
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100
4G бендови 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 26, 34, 38, 39, 40, 41, 42
5G бендови 1, 3, 5, 8, 28, 38, 41, 77, 78 SA/NSA
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO со двоен опсег
Брзина на мрежата HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)
Број на област на SIM 2 SIM
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, двоен опсег, Wi-Fi Direct, точка на пристап
Bluetooth 5.2, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6 nm)
Процесорот Octa-core (4x2.4 GHz Kryo 670 & 4x1.8 GHz Kryo 670)
Битови
јадра
Процесна технологија
Графичкиот процесор Адрено 642Л
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 12, МИУИ 13
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 256GB 8GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128GB 8GB RAM меморија
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 4500 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 55W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Резолуција на слика 64 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 4K@30fps, 1080p@30/60/120fps; gyro-EIS
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 32 пратеник
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики HDR, панорама

ЧПП за Xiaomi Civi

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Civi?

Батеријата на Xiaomi Civi има капацитет од 4500 mAh.

Дали Xiaomi Civi има NFC?

Да, Xiaomi Civi има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Civi?

Xiaomi Civi има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Civi?

Верзијата на Xiaomi Civi Android е Android 12, MIUI 13.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Civi?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Civi е 1080 x 2400 пиксели.

Дали Xiaomi Civi има безжично полнење?

Не, Xiaomi Civi нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Civi е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Civi нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Civi доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Civi нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Civi?

Xiaomi Civi има камера од 64 MP.

Која е цената на Xiaomi Civi?

Цената на Xiaomi Civi е 370 долари.

Која верзија на MIUI ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Civi?

MIUI 15 ќе биде последната MIUI верзија на Xiaomi Civi.

Која верзија на Android ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Civi?

Android 14 ќе биде последната Android верзија на Xiaomi Civi.

Колку ажурирања ќе добие Xiaomi Civi?

Xiaomi Civi ќе добие 3 MIUI и 3 години безбедносни ажурирања на Android до MIUI 15.

Колку години Xiaomi Civi ќе добива ажурирања?

Xiaomi Civi ќе добие 3 години безбедносно ажурирање од 2022 година.

Колку често Xiaomi Civi ќе добива ажурирања?

Xiaomi Civi добива ажурирање на секои 3 месеци.

Xiaomi Civi излезе од кутијата со која верзија на Android?

Xiaomi Civi од кутијата со MIUI 12.5 базиран на Android 11

Кога Xiaomi Civi ќе го добие ажурирањето MIUI 13?

Xiaomi Civi веќе доби ажурирање MIUI 13.

Кога Xiaomi Civi ќе го добие ажурирањето на Android 12?

Xiaomi Civi веќе доби ажурирање на Android 12.

Кога Xiaomi Civi ќе го добие ажурирањето на Android 13?

Да, Xiaomi Civi ќе добие ажурирање на Android 13 во Q3 2023 година.

Кога ќе заврши поддршката за ажурирање на Xiaomi Civi?

Поддршката за ажурирање на Xiaomi Civi ќе заврши во 2024 година.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Civi

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 2 коментари за овој производ.

Кирилпред 2 години
Јас дефинитивно препорачувам

Конечно се одлучив за Civi, прекрасен паметен телефон, несомнено најубавиот од XIAOMI, и си ги одмерувам зборовите.......тој е тенок, лесен и доволно повеќе од моќен за мене (514000 поени на AnTuTu ). ...дизајнот е голема силна страна, со својот 6.55 инчен OLED екран, калибрацијата е совршена, а осветленоста идеална..... Штета што овој модел никогаш не ја напушти Кина, бидејќи е апсолутно одличен!

Позитиви
 • Заоблен екран
 • Прекрасниот дизајн
 • Стапката од 120 Htz
 • 5G
 • Зафат</li>
Негативни
 • Нема џек
 • Нема микро SD
Алтернативен предлог за телефон: Не
Прикажи одговори
М.јанпред 2 години
Јас дефинитивно препорачувам

Прекрасно

Негативни
 • Прекрасен дизајн
Алтернативен предлог за телефон: МАЛКО Х3 НФЦ
Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Civi 2

Прегледи за видео на Xiaomi Civi

Преглед на YouTube

Xiaomi Civic

×
Add comment Xiaomi Civic
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Civic

×