Xiaomi mi 10 ultra

Xiaomi mi 10 ultra

Спецификациите на Mi 10 Ultra се 120X зум, дисплеј од 120 Hz, полнење од 120 W.

~ 600 $ - 46200 ₹
Xiaomi mi 10 ultra
 • Xiaomi mi 10 ultra
 • Xiaomi mi 10 ultra
 • Xiaomi mi 10 ultra

Спецификации на Xiaomi Mi 10 Ultra Key

 • Екранот:

  6.67 инчи, 1080 x 2340 пиксели, OLED, 120 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm Snapdragon 865 (SM8250)

 • димензии:

  162.4 75.1 9.5 mm (6.39 2.96 0.37 во)

 • Резултат на Антуту:

  589.000 v8

 • RAM меморија и складирање:

  8/12/16 GB RAM, 128 GB / 256 GB / 512 GB ROM

 • Батерија:

  4500 mAh, Li-Ion

 • Главна камера:

  48 MP, f/1.9, четворна камера

 • Андроид верзија:

  Андроид 12, МИУИ 13

3.8
од 5
8 Коментари
 • Поддршка за OIS Висока брзина на освежување Безжично полнење HyperCharge
 • Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки Не е водоотпорен

Целосни спецификации на Xiaomi Mi 10 Ultra

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен 2020 година, 11 август
Codename Абел
Број на модел M2007J1SC
Датум на издавање 2020 година, 16 август
Надвор од цената Околу 650 евра

ДИСПЛЕЈ

тип OLED
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 19.5:9 - густина од 386 ppi
големина 6.67 инчи, 109.2 см2 (89.5. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1080 x 2340 пиксели
Највисока осветленост (nit) 800 гнили
заштита Corning горила стакло 5
Карактеристики HDR10 +
Стапка на освежување на 120Hz

ТЕЛО

Бои
Црна
Сребрена
Транспарентно издание
димензии 162.4 75.1 9.5 mm (6.39 2.96 0.37 во)
Тежина 221.8 гр (7.83 oz)
материјал Стаклен фронт (Горила стакло 5), стакло назад (Горила стакло 6), алуминиумска рамка
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Отпечаток од прст (под екранот, оптички), акцелерометар, жиро, близина, компас, барометар
3.5mm Џек Не
НФЦ Да
Инфрацрвен Да
Тип на USB 2.0, Конектор за реверзибилен конектор Type-C 1.0, USB вклучен
Систем за ладење Да
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/HSPA/LTE/5G
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 (само модел со две СИМ)
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100
4G бендови 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 34, 38, 39, 40, 41 - Кина
5G бендови 1, 3, 41, 78, 79 SA/NSA - Кина
ТД-SCDMA
навигација Да, со двобенд A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS
Брзина на мрежата HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A, 5G (2+ Gbps DL)
други, пак,
Тип на SIM картичка Единечна SIM-картичка (нано-СИМ) или двојна СИМ-картичка (нано-СИМ, двојна стенд-бај)
Број на област на SIM 2 SIM
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac / 6, двоен опсег, Wi-Fi Direct, DLNA, жариште
Bluetooth 5.1, A2DP, LE, aptX HD, aptX Прилагодлив
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm Snapdragon 865 (SM8250)
Процесорот Осумјадра (1x2.84 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.80 GHz Kryo 585)
Битови
јадра 8 јадро јадро
Процесна технологија 7 nm +
Графичкиот процесор Адрено 650
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 12, МИУИ 13
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 8 GB / 12 GB / 16 GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128 GB / 256 GB / 512 GB ROM
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

589.000
Антуту v8

Батерија

капацитет 4500 mAh
тип Li-Ion
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 120W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење 120W
Безжично полнење Да
Обратно полнење Да

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата 48 пратеник
Сензор Omnivision OV48C
Отворот ѓ / 1.9
Големина на пиксели 1.2μm
Големина на сензор 1/1.32 "
оптички зум
Леќа 25 мм (широк)
дополнителен ПДАФ, ОИС
Втора камера
резолуцијата 48 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 4.1
Големина на пиксели 0.8μm
Големина на сензор 1/2.0 "
оптички зум 5x оптички зум
120x хибриден зум
Леќа 120 mm (телефото со перископ)
дополнителен ПДАФ, ОИС
Трета камера
резолуцијата 12 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели 1.4μm
Големина на сензор 1/2.55 "
оптички зум 2x оптички зум
Леќа 50 mm (телефото)
дополнителен Двоен пикселен PDAF
Четврта камера
резолуцијата 20 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.2
Големина на пиксели 1.0μm
Големина на сензор 1/2.8 "
оптички зум
Леќа 128?, 12 мм (ултраширок)
дополнителен PDAF
Резолуција на слика 48 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 8K@24fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/120/240/960fps, 720p@30/120/240/960fps
Оптичка стабилизација (OIS) Да
Електронска стабилизација (EIS) Да
Бавно движење на видео Да, 960 fps
Карактеристики Двоен LED блиц со двоен тон, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
130
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 20 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.3
Големина на пиксели 0.8μm
Големина на сензор 1/3.4 "
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p@30fps, 720p@120fps
Карактеристики HDR

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi 10 Ultra

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi 10 Ultra?

Батеријата на Xiaomi Mi 10 Ultra има капацитет од 4500 mAh.

Дали Xiaomi Mi 10 Ultra има NFC?

Да, Xiaomi Mi 10 Ultra има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi 10 Ultra?

Xiaomi Mi 10 Ultra има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi 10 Ultra?

Верзијата на Xiaomi Mi 10 Ultra Android е Android 12, MIUI 13.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 10 Ultra?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 10 Ultra е 1080 x 2340 пиксели.

Дали Xiaomi Mi 10 Ultra има безжично полнење?

Да, Xiaomi Mi 10 Ultra има безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi 10 Ultra е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi 10 Ultra нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi 10 Ultra доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Mi 10 Ultra нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi 10 Ultra?

Xiaomi Mi 10 Ultra има камера од 48 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Mi 10 Ultra?

Xiaomi Mi 10 Ultra има сензор за камера Omnivision OV48C.

Која е цената на Xiaomi Mi 10 Ultra?

Цената на Xiaomi Mi 10 Ultra е 600 долари.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi Mi 10 Ultra

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 8 коментари за овој производ.

сортирањепред 1 година
Испитајте ги алтернативите

4 ѕвезди за телефон

Позитиви
 • Добра камера
Негативни
 • Слаба батерија
Прикажи одговори
enyeribe anyanwuпред 1 година
Препорачувам

Го користам ова веќе две години. Имав проблем со обновувањето на циклусот еднаш откако го надградив eu.rom на 13 MIUI.

Позитиви
 • Високотехнолошки перформанси, лесно ракување
Негативни
 • Ажурирањата се ретко достапни и тешко ракуваат
Алтернативен предлог за телефон: Ова е личен вкус. Јас користам iPhone 12 Pro
Прикажи одговори
Кккпред 1 година
Дефинитивно не препорачувам

Ми 10и? Компатибилен 5 g

Ваидаспред 2 години
Испитајте ги алтернативите

Бев среќен во првите денови кога го добив, но да бидам искрен, ова е навистина ѓубре телефон. никогаш повеќе не купувајте Xiaomi

Алтернативен предлог за телефон: Sony или Huawei
Прикажи одговори
Bergпред 2 години
Препорачувам

Сè уште немаат.

Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi 10 Ultra 8

Прегледи за видео на Xiaomi Mi 10 Ultra

Преглед на YouTube

Xiaomi mi 10 ultra

×
Add comment Xiaomi mi 10 ultra
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi mi 10 ultra

×