Xiaomi Mi 10T 5G

Xiaomi Mi 10T 5G

Xiaomi Mi 10T 5G има најбрзо освежување од 144 Hz...

~ 330 $ - 25410 ₹
Xiaomi Mi 10T 5G
 • Xiaomi Mi 10T 5G
 • Xiaomi Mi 10T 5G
 • Xiaomi Mi 10T 5G

Клучни спецификации на Xiaomi Mi 10T 5G

 • Екранот:

  6.67 инчи, 1080 x 2400 пиксели, IPS LCD, 144 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm Snapdragon 865 (SM8250)

 • димензии:

  165.1 76.4 9.3 mm (6.5 3.01 0.37 во)

 • Резултат на Антуту:

  589.000 v8

 • RAM меморија и складирање:

  6/8 GB RAM, 128 GB ROM

 • Батерија:

  5000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  64 MP, f/1.9, тројна камера

 • Андроид верзија:

  Андроид 12, МИУИ 13

4.1
од 5
45 Коментари
 • Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата
 • IPS-екран Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки Не е водоотпорен

Целосни спецификации на Xiaomi Mi 10T 5G

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен 2020, септември 30 година
Codename apollo
Број на модел
Датум на издавање 2020 година, октомври
Надвор од цената Околу 500 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 20:9 - густина од 395 ppi
големина 6.67 инчи, 107.4 см2 (85.2. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 144 Hz
резолуцијата 1080 x 2400 пиксели
Највисока осветленост (nit) 650 гнили
заштита Corning горила стакло 5
Карактеристики HDR10 +
Стапка на освежување на 144Hz

ТЕЛО

Бои
Црна
Сребрена
димензии 165.1 76.4 9.3 mm (6.5 3.01 0.37 во)
Тежина 216 гр (7.62 oz)
материјал Стаклен фронт (Горила стакло 5), стакло назад (Горила стакло 5), алуминиумска рамка
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Отпечаток од прст (странично монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас, барометар
3.5mm Џек Не
НФЦ Да
Инфрацрвен Да
Тип на USB USB Type-C 2.0, USB во движење
Систем за ладење Да
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/HSPA/LTE/5G
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100
4G бендови 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20, 28, 32, 38, 40, 41
5G бендови 1, 3, 7, 8, 20, 28, 38, 41, 77, 78 НСА
ТД-SCDMA
навигација Да, со двобенд A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS
Брзина на мрежата HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A, 5G (2+ Gbps DL)
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)
Број на област на SIM 2 SIM
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct, точка на пристап
Bluetooth 5.1, A2DP, LE, aptX HD, aptX Прилагодлив
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm Snapdragon 865 (SM8250)
Процесорот Осумјадра (1x2.84 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.80 GHz Kryo 585)
Битови
јадра 8 јадро јадро
Процесна технологија 7 nm +
Графичкиот процесор Адрено 650
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 12, МИУИ 13
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 6 GB / 8 GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128GB ROM
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

589.000
Антуту v8

Батерија

капацитет 5000 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 33W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење 33W
Безжично полнење Не
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата 64 пратеник
Сензор Sony IMX682 Exmor RS
Отворот ѓ / 1.9
Големина на пиксели 0.8μm
Големина на сензор 1/1.73 "
оптички зум
Леќа 26 мм (широк)
дополнителен PDAF
Втора камера
резолуцијата 13 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.4
Големина на пиксели 1.12μm
Големина на сензор
оптички зум
Леќа 123? (ултрашироко)
дополнителен
Трета камера
резолуцијата 5 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.4
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа Макро
дополнителен AF
Резолуција на слика 64 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 8K@30fps, 4@K30/60fps, 1080p@30/60/120/240/960fps, 720p@30/60/240/960fps
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS) Да
Бавно движење на видео Да, 960 fps
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 20 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.2
Големина на пиксели 0.8μm
Големина на сензор 1/3.4 "
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p@30fps, 720p@120fps
Карактеристики HDR

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi 10T 5G

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi 10T 5G?

Батеријата Xiaomi Mi 10T 5G има капацитет од 5000 mAh.

Дали Xiaomi Mi 10T 5G има NFC?

Да, Xiaomi Mi 10T 5G има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi 10T 5G?

Xiaomi Mi 10T 5G има стапка на освежување од 144 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi 10T 5G?

Верзијата на Android Xiaomi Mi 10T 5G е Android 12, MIUI 13.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 10T 5G?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 10T 5G е 1080 x 2400 пиксели.

Дали Xiaomi Mi 10T 5G има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi 10T 5G нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi 10T 5G е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi 10T 5G нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi 10T 5G доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Mi 10T 5G нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата Xiaomi Mi 10T 5G?

Xiaomi Mi 10T 5G има камера од 64 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Mi 10T 5G?

Xiaomi Mi 10T 5G има сензор за камера Sony IMX682 Exmor RS.

Која е цената на Xiaomi Mi 10T 5G?

Цената на Xiaomi Mi 10T 5G е 330 долари.

Која верзија на MIUI ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Mi 10T 5G?

MIUI 14 ќе биде последната MIUI верзија на Xiaomi Mi 10T 5G.

Која верзија на Android ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Mi 10T 5G?

Android 12 ќе биде последната Android верзија на Xiaomi Mi 10T 5G.

Колку ажурирања ќе добие Xiaomi Mi 10T 5G?

Xiaomi Mi 10T 5G ќе добие 3 MIUI и 3 години безбедносни ажурирања на Android до MIUI 14.

Колку години Xiaomi Mi 10T 5G ќе добива ажурирања?

Xiaomi Mi 10T 5G ќе добие 3 години безбедносно ажурирање од 2022 година.

Колку често Xiaomi Mi 10T 5G ќе добива ажурирања?

Xiaomi Mi 10T 5G добива ажурирање на секои 3 месеци.

Xiaomi Mi 10T 5G излезе од кутијата со која верзија на Android?

Xiaomi Mi 10T 5G излези од кутијата со MIUI 12 базиран на Android 10

Кога Xiaomi Mi 10T 5G ќе го добие ажурирањето MIUI 13?

Xiaomi Mi 10T 5G веќе доби ажурирање MIUI 13.

Кога Xiaomi Mi 10T 5G ќе го добие ажурирањето на Android 12?

Xiaomi Mi 10T 5G веќе доби ажурирање на Android 12.

Кога Xiaomi Mi 10T 5G ќе го добие ажурирањето на Android 13?

Не, Xiaomi Mi 10T 5G нема да добие ажурирање на Android 13.

Кога ќе заврши поддршката за ажурирање на Xiaomi Mi 10T 5G?

Поддршката за ажурирање на Xiaomi Mi 10T 5G ќе заврши во 2024 година.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi Mi 10T 5G

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 45 коментари за овој производ.

моаз јасерпред 6 месеци
Испитајте ги алтернативите

Го купив во 2020 година

Прикажи одговори
СОФИ билалпред 10 месеци
Дефинитивно не препорачувам

Нема поддршка за 5G во Jio ????????????

Позитиви
 • Лош телефон
Негативни
 • Многу лошо
Алтернативен предлог за телефон: OnePlus 8T
Прикажи одговори
Хозепред 11 месеци
Препорачувам

Две и пол години

Позитиви
 • Ништо да се истакне
 • .
Негативни
 • Не се ажурира на Miui 14, што треба да биде th
 • .
Прикажи одговори
Јуцефпред 1 година
Препорачувам

Откако го купив телефонот, никогаш не добив ажурирања. Поправете го проблемот и испратете го ажурирањето 13 на глобалната верзија

Позитиви
 • Многу добар во игрите, добра и е и батеријата, и
 • И 144hrtz е многу мазен и чудесен
Негативни
 • Системот е лош, те молам поправете го, и виси сом
 • Ажурирањата не пристигнуваат
 • Капакот на телефонот е кревок и лесно се крши
Алтернативен предлог за телефон: Поправка на системот и објавување ажурирања
Прикажи одговори
Али Фарукпред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Најдобар телефон за буџетски игри

Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi 10T 5G 45

Прегледи за видео на Xiaomi Mi 10T 5G

Преглед на YouTube

Xiaomi Mi 10T 5G

×
Add comment Xiaomi Mi 10T 5G
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mi 10T 5G

×