Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi Mi 10T Pro нуди OIS камера од 108 MP.

~ 430 $ - 33110 ₹
Xiaomi Mi 10T Pro
 • Xiaomi Mi 10T Pro
 • Xiaomi Mi 10T Pro
 • Xiaomi Mi 10T Pro

Клучни спецификации на Xiaomi Mi 10T Pro

 • Екранот:

  6.67 инчи, 1080 x 2400 пиксели, IPS LCD, 144 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm Snapdragon 865 (SM8250)

 • димензии:

  165.1 76.4 9.3 mm (6.5 3.01 0.37 во)

 • Резултат на Антуту:

  0к 589.000

 • RAM меморија и складирање:

  8 GB RAM, 128 GB / 256 GB ROM

 • Батерија:

  5000 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  108 MP, f/1.7, тројна камера

 • Андроид верзија:

  Андроид 12, МИУИ 13

4.0
од 5
44 Коментари
 • Поддршка за OIS Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија
 • IPS-екран Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки Не е водоотпорен

Резиме на Xiaomi Mi 10T Pro

Mi 10T Pro е одличен телефон ако барате моќен уред кој нема да ви ја скрши банката. Има процесор Snapdragon 865, 6 GB RAM и 128 GB простор за складирање, така што може да се справи со речиси сè што ќе му фрлите. Плус, 6.67-инчниот дисплеј од 144 Hz е осветлен и јасен, а поставувањето на тројната задна камера прави одлични фотографии.

Mi 10T Pro камера

Mi 10T Pro има многу да понуди кога станува збор за квалитетот на камерата. За почеток, има главна камера од 108 MP која е способна да сними неверојатни детали. Има и ултра широка камера од 13 MP која е одлична за фотографирање пејзажни снимки. И ако треба да зумирате, Mi 10T Pro има и макро камера од 5 MP. Но, тоа не е се. Mi 10T Pro, исто така, има некои одлични видео карактеристики. На пример, може да снима 8K видео со брзина до 30 fps. Исто така, има стабилизација за видео 4K и 1080p. Значи, без разлика дали снимате фотографии или видеа, Mi 10T Pro е одличен избор.

Mi 10T Pro батерија

Mi 10T Pro е одличен телефон со многу функции. Едно нешто што го прави да се издвојува е траењето на батеријата. Mi 10T Pro има батерија од 4000 mAh, што е поголема од повеќето телефони на пазарот. Ова значи дека можете да очекувате повеќе да го искористите вашиот телефон пред да морате да го наполните. Mi 10T Pro поддржува и брзо полнење, така што можете да се вратите на користење на телефонот за кратко време. Ако барате телефон со одлично траење на батеријата, Mi 10T Pro е одлична опција.

Прочитај повеќе

Целосни спецификации на Xiaomi Mi 10T Pro

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен 2020, септември 30 година
Codename apollo
Број на модел
Датум на издавање 2020 година, октомври
Надвор од цената Околу 600 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 20:9 - густина од 395 ppi
големина 6.67 инчи, 107.4 см2 (85.2. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 144 Hz
резолуцијата 1080 x 2400 пиксели
Највисока осветленост (nit) 650 гнили
заштита Corning горила стакло 5
Карактеристики HDR10 +
Стапка на освежување на 144Hz

ТЕЛО

Бои
Црна
Сребрена
Сина
димензии 165.1 76.4 9.3 mm (6.5 3.01 0.37 во)
Тежина 218 гр (7.69 oz)
материјал Стаклен фронт (Горила стакло 5), стакло назад (Горила стакло 5), алуминиумска рамка
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Отпечаток од прст (странично монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас, барометар
3.5mm Џек Не
НФЦ Да
Инфрацрвен Да
Тип на USB USB Type-C 2.0, USB во движење
Систем за ладење Да
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/HSPA/LTE/5G
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100
4G бендови 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20, 28, 32, 38, 40, 41
5G бендови 1, 3, 7, 8, 20, 28, 38, 41, 77, 78 НСА
ТД-SCDMA
навигација Да, со двобенд A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS
Брзина на мрежата HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A, 5G (2+ Gbps DL)
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)
Број на област на SIM 2 SIM
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct, точка на пристап
Bluetooth 5.1, A2DP, LE, aptX HD, aptX Прилагодлив
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm Snapdragon 865 (SM8250)
Процесорот Осумјадра (1x2.84 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.80 GHz Kryo 585)
Битови
јадра 8 јадро јадро
Процесна технологија 7 nm +
Графичкиот процесор Адрено 650
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 12, МИУИ 13
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 8GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128 GB / 256 GB ROM
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

0k
Антуту 589.000 година
Резултат на Geek Bench
v8
Единечна оценка

Батерија

капацитет 5000 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење Испорака на енергија 3.0
Брзина на полнење 33W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење 33W
Безжично полнење Не
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата 108 пратеник
Сензор Samsung Bright S5KHMX
Отворот ѓ / 1.7
Големина на пиксели 0.8μm
Големина на сензор 1/1.33 "
оптички зум
Леќа 26 мм (широк)
дополнителен ПДАФ, ОИС
Втора камера
резолуцијата 13 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.4
Големина на пиксели 1.12μm
Големина на сензор
оптички зум
Леќа 123? (ултрашироко)
дополнителен
Трета камера
резолуцијата 5 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.4
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа Макро
дополнителен AF
Резолуција на слика 108 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 8K@30fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/120/240/960fps
Оптичка стабилизација (OIS) Да
Електронска стабилизација (EIS) Да
Бавно движење на видео Да, 960 fps
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 20 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.2
Големина на пиксели 0.8μm
Големина на сензор 1/3.4 "
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p@30fps, 720p@120fps
Карактеристики HDR

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi 10T Pro

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi 10T Pro?

Батеријата на Xiaomi Mi 10T Pro има капацитет од 5000 mAh.

Дали Xiaomi Mi 10T Pro има NFC?

Да, Xiaomi Mi 10T Pro има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi 10T Pro?

Xiaomi Mi 10T Pro има стапка на освежување од 144 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi 10T Pro?

Верзијата за Android Xiaomi Mi 10T Pro е Android 12, MIUI 13.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 10T Pro?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 10T Pro е 1080 x 2400 пиксели.

Дали Xiaomi Mi 10T Pro има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi 10T Pro нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi 10T Pro е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi 10T Pro нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi 10T Pro доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Mi 10T Pro нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi 10T Pro?

Xiaomi Mi 10T Pro има камера од 108 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Mi 10T Pro?

Xiaomi Mi 10T Pro има сензор за камера Samsung Bright S5KHMX.

Која е цената на Xiaomi Mi 10T Pro?

Цената на Xiaomi Mi 10T Pro е 430 долари.

Која верзија на MIUI ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Mi 10T Pro?

MIUI 14 ќе биде последната MIUI верзија на Xiaomi Mi 10T Pro.

Која верзија на Android ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Mi 10T Pro?

Android 12 ќе биде последната Android верзија на Xiaomi Mi 10T Pro.

Колку ажурирања ќе добие Xiaomi Mi 10T Pro?

Xiaomi Mi 10T Pro ќе добие 3 MIUI и 3 години безбедносни ажурирања на Android до MIUI 14.

Колку години Xiaomi Mi 10T Pro ќе добива ажурирања?

Xiaomi Mi 10T Pro ќе добие 3 години безбедносно ажурирање од 2022 година.

Колку често Xiaomi Mi 10T Pro ќе добива ажурирања?

Xiaomi Mi 10T Pro добива ажурирање на секои 3 месеци.

Xiaomi Mi 10T Pro излезе од кутијата со која верзија на Android?

Xiaomi Mi 10T Pro е комплет со MIUI 12 базиран на Android 10

Кога Xiaomi Mi 10T Pro ќе го добие ажурирањето MIUI 13?

Xiaomi Mi 10T Pro веќе доби ажурирање MIUI 13.

Кога Xiaomi Mi 10T Pro ќе го добие ажурирањето на Android 12?

Xiaomi Mi 10T Pro веќе доби ажурирање на Android 12.

Кога Xiaomi Mi 10T Pro ќе го добие ажурирањето на Android 13?

Не, Xiaomi Mi 10T Pro нема да добие ажурирање на Android 13.

Кога ќе заврши поддршката за ажурирање на Xiaomi Mi 10T Pro?

Поддршката за ажурирање на Xiaomi Mi 10T Pro ќе заврши во 2024 година.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Mi 10T Pro

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 44 коментари за овој производ.

Феликс
Овој коментар е додаден со помош на овој телефон.
пред 8 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Користете 3 години и многу се препорачува за секојдневен корисник поради неговите перформанси и добра камера, вреди до сега

Позитиви
 • перформанси
 • Камера
 • Брз полнач
 • Кученце
Негативни
 • Паѓање на батеријата после 2 години
 • Понекогаш греење
Алтернативен предлог за телефон: Xiaomi 13T pro
Дилшодбекпред 9 месеци
Испитајте ги алтернативите

Ажурирањето не е достапно. Ве молиме отстранете го ова.

Позитиви
 • Квалитетот на сликата и видеото е добар
 • Графиката е добра
Негативни
 • Телефонот се загрева
 • Бавно полнење
Алтернативен предлог за телефон: Xiami 13 T PRO 12/512
Прикажи одговори
Тамронгпред 1 година
Јас не препорачувам

Зошто да не го ажурирате андроидот 12 на 13 во Xiaomi mi 10t pro

Славомирпред 1 година
Испитајте ги алтернативите

Телефонот е добар за секојдневен корисник. Miui има многу грешки и скриени поставки, ако сакате да направите повеќе на вашиот телефон, тогаш побарајте друг производител како Xiaomi

Позитиви
 • Добри перформанси
Негативни
 • лоша видливост на сончева светлина
 • Режимот за штедење батерија исклучува синхронизација на Google
Алтернативен предлог за телефон: Мојот следен телефон ќе биде од OPPO
Прикажи одговори
Чаирил Азиспред 1 година
Препорачувам

функцијата, вибрирањето не работи, слушалките не работат. Ми требаат инструкции за да може се повторно да биде нормално.

Позитиви
 • Со високи перформанси
Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi 10T Pro 44

Прегледи за видео на Xiaomi Mi 10T Pro

Преглед на YouTube

Xiaomi Mi 10T Pro

×
Add comment Xiaomi Mi 10T Pro
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mi 10T Pro

×