Xiaomi Mi 11LE

Xiaomi Mi 11LE

Xiaomi Mi 11 LE е деградирана верзија на Mi 11 Lite 5G.

~ 280 $ - 21560 ₹
Xiaomi Mi 11LE
 • Xiaomi Mi 11LE
 • Xiaomi Mi 11LE
 • Xiaomi Mi 11LE

Клучни спецификации на Xiaomi Mi 11 LE

 • Екранот:

  6.55 инчи, 1080 x 2400 пиксели, AMOLED, 90 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6 nm)

 • димензии:

  160.5 75.7 6.8 mm (6.32 2.98 0.27 во)

 • Тип на SIM картичка:

  Хибридна двојна СИМ (нано-СИМ, двојна стенд-бај)

 • RAM меморија и складирање:

  6/8 GB RAM, 128 GB 6 GB RAM

 • Батерија:

  4250 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  64MP, f/1.8, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 12, МИУИ 13

4.2
од 5
11 Коментари
 • Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата
 • Нема приклучок за слушалки Нема OIS

Целосни спецификации на Xiaomi Mi 11 LE

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename Лиза
Број на модел 2107119DC
Датум на издавање 2021 година, 09 декември
Надвор од цената 394.72 $ / 369.00 € / 365.00 £ / 26,999 £

ДИСПЛЕЈ

тип AMOLED
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 20:9 - густина од 402 ppi
големина 6.55 инчи, 103.6 см2 (85.3. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 90 Hz
резолуцијата 1080 x 2400 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Corning горила стакло 5
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Црн тартуф (винил црно)
Сина гума за џвакање (џез сина)
Праска розова (тоскански корали)
Снегулка бела (дијамантско заслепување)
димензии 160.5 75.7 6.8 mm (6.32 2.98 0.27 во)
Тежина 158 гр (5.57 oz)
материјал
сертификација
Водоотпорен
Сензори Отпечаток од прст (странично монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Не
НФЦ Да
Инфрацрвен
Тип на USB USB Type-C 2.0, USB во движење
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/HSPA/LTE/5G
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100
4G бендови 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 38, 40, 41, 42, 66
5G бендови 1, 3, 5, 7, 8, 20, 26, 38, 41, 66, 77, 78 SA/NSA
ТД-SCDMA
навигација Да, со двобенд A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, NavIC
Брзина на мрежата HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A
други, пак,
Тип на SIM картичка Хибридна двојна СИМ (нано-СИМ, двојна стенд-бај)
Број на област на SIM 2 SIM
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 (глобално), Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (Индија)
Bluetooth 5.2 (Глобал), 5.1 (Индија)
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6 nm)
Процесорот Octa-core (4x2.4 GHz Kryo 670 & 4x1.8 GHz Kryo 670)
Битови
јадра
Процесна технологија
Графичкиот процесор Адрено 642Л
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 12, МИУИ 13
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 128GB 8GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128GB 6GB RAM меморија
Слот за SD картичка microSDXC (користи споделен слот за СИМ)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 4250 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 33W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор S5KGW3
Отворот ѓ / 1.8
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 64 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 4K@30fps, 1080p@30/60/120fps, 720p@960fps; gyro-EIS
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики Двоен LED блиц со двоен тон, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 20 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.2
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p@30/60fps, 720p@120fps
Карактеристики HDR, панорама

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi 11 LE

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi 11 LE?

Батеријата на Xiaomi Mi 11 LE има капацитет од 4250 mAh.

Дали Xiaomi Mi 11 LE има NFC?

Да, Xiaomi Mi 11 LE има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi 11 LE?

Xiaomi Mi 11 LE има стапка на освежување од 90 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi 11 LE?

Верзијата на Android Xiaomi Mi 11 LE е Android 12, MIUI 13.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 11 LE?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 11 LE е 1080 x 2400 пиксели.

Дали Xiaomi Mi 11 LE има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi 11 LE нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi 11 LE е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi 11 LE нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi 11 LE доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Mi 11 LE нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi 11 LE?

Xiaomi Mi 11 LE има камера од 64 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Mi 11 LE?

Xiaomi Mi 11 LE има сензор за камера S5KGW3.

Која е цената на Xiaomi Mi 11 LE?

Цената на Xiaomi Mi 11 LE е 280 долари.

Која верзија на MIUI ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Mi 11 LE?

MIUI 15 ќе биде последната MIUI верзија на Xiaomi Mi 11 LE.

Која верзија на Android ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Mi 11 LE?

Android 14 ќе биде последната Android верзија на Xiaomi Mi 11 LE.

Колку ажурирања ќе добие Xiaomi Mi 11 LE?

Xiaomi Mi 11 LE ќе добие 3 MIUI и 3 години безбедносни надградби на Android до MIUI 15.

Колку години Xiaomi Mi 11 LE ќе добива ажурирања?

Xiaomi Mi 11 LE ќе добие 3 години безбедносно ажурирање од 2022 година.

Колку често Xiaomi Mi 11 LE ќе добива ажурирања?

Xiaomi Mi 11 LE се ажурира на секои 3 месеци.

Xiaomi Mi 11 LE излезе од кутијата со која верзија на Android?

Xiaomi Mi 11 LE излези од кутијата со MIUI 12.5 базиран на Android 11

Кога Xiaomi Mi 11 LE ќе го добие ажурирањето MIUI 13?

Xiaomi Mi 11 LE веќе доби ажурирање MIUI 13.

Кога Xiaomi Mi 11 LE ќе го добие ажурирањето на Android 12?

Xiaomi Mi 11 LE веќе доби ажурирање на Android 12.

Кога Xiaomi Mi 11 LE ќе го добие ажурирањето на Android 13?

Да, Xiaomi Mi 11 LE ќе добие ажурирање на Android 13 во Q3 2023 година.

Кога ќе заврши поддршката за ажурирање на Xiaomi Mi 11 LE?

Поддршката за ажурирање на Xiaomi Mi 11 LE ќе заврши на 2025 година.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Mi 11 LE

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 11 коментари за овој производ.

Судбинапред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Лесна, тенка, секси, добра камера, добри перформанси. Што друго ви треба?

Алтернативен предлог за телефон: Ниту еден телефон не може да се натпреварува со ова.
Прикажи одговори
Александарпред 2 години
Препорачувам

Па, ми се допаѓа, но сензорот за близина не е многу добар

Прикажи одговори
Свенпред 2 години
Јас дефинитивно препорачувам

Многу убав телефон, лесен, многу добар AMOLED дисплеј. Земете MIUI 13.0.5. Ажурирање, мора да биде Mi Pilot верзија. Многу добра Bluetooth конекција и со мојот JBL. Ми се допаѓа многу.

Позитиви
 • Покажи
 • Системски перформанси MIUI 13
 • Bluetooth
 • Камера
 • Хаптички
Негативни
 • Настап на Candy Crush Soda
Прикажи одговори
Насратула Шаикпред 2 години
Препорачувам

Го купив кога е лансиран

Позитиви
 • убава, лајт, добар изведувач и убава батерија
Негативни
 • Приклучок за телефон за глава
Алтернативен предлог за телефон: Претпоставувам iqoo 7
Прикажи одговори
Анас Џесипред 2 години
Дефинитивно не препорачувам

Опција за отпечаток од прст за криење

Позитиви
 • Камер во ред
Негативни
 • Недостасува целата опција за отпечаток од прст за мобилен телефон
Алтернативен предлог за телефон: Mi 11lite
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi 11 LE 11

Прегледи за видео на Xiaomi Mi 11 LE

Преглед на YouTube

Xiaomi Mi 11LE

×
Add comment Xiaomi Mi 11LE
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mi 11LE

×