Xiaomi mi 11 lite 5g

Xiaomi mi 11 lite 5g

Mi 11 Lite 5G беше произведен за кратко време поради кризата со чипови.

~ 280 $ - 21560 ₹
Xiaomi mi 11 lite 5g
 • Xiaomi mi 11 lite 5g
 • Xiaomi mi 11 lite 5g
 • Xiaomi mi 11 lite 5g

Клучни спецификации на Xiaomi Mi 11 Lite 5G

 • Екранот:

  6.55 инчи, 1080 x 2400 пиксели, AMOLED, 90 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SM7350-AB Snapdragon 780G (5 nm)

 • димензии:

  160.5 75.7 6.8 mm (6.32 2.98 0.27 во)

 • Тип на SIM картичка:

  Хибридна двојна СИМ (нано-СИМ, двојна стенд-бај)

 • RAM меморија и складирање:

  6/8 GB RAM, 64 GB 6 GB RAM

 • Батерија:

  4250 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  64MP, f/1.8, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 11, МИУИ 12

4.1
од 5
35 Коментари
 • Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата
 • Нема приклучок за слушалки Стара верзија на софтверот Нема OIS

Резиме на Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Mi 11 Lite 5G е одличен избор за секој што бара разновиден и достапен паметен телефон. Има стилски дизајн, моќен процесор и висококвалитетна камера. Плус, поддржува 5G поврзување, за да можете да ја искористите најновата безжична технологија. Mi 11 Lite 5G е исто така лесен и лесен за користење, што го прави одлична опција за оние кои сакаат телефон што е лесен за носење. Без разлика дали барате прифатлив уред со сите ѕвона и свирки или едноставен телефон што ја завршува работата, вреди да се размисли за Mi 11 Lite 5G.

Дизајн на Mi 11 Lite 5G

Ќе ви се допадне дизајнот на Mi 11 Lite 5G. Телефонот е супер тенок и лесен, што го прави лесен за носење со себе насекаде. Предниот и задниот дел на телефонот се покриени со Corning Gorilla Glass 5 за заштита од гребаници и секојдневно абење. Металната рамка е исто така засилена за издржливост. Телефонот доаѓа во неверојатни бои како златно изгрејсонце и небесно сино. Дефинитивно ќе ги завртите главите кога ќе го извадите вашиот нов Mi 11 Lite 5G.

Процесор Mi 11 Lite 5G

Snapdragon 780G е процесорот на избор за Mi 11 Lite 5G. Ова е моќен мал уред кој лесно може да се справи со сите ваши потреби. Процесорот е брз и ефикасен и ви овозможува одлично искуство. Процесорот е исто така многу ефикасен, така што можете да очекувате да добиете одлична издржливост на батеријата од овој телефон. Генерално, Snapdragon 780G е одличен избор за Mi 11 Lite 5G.

Прочитај повеќе

Целосни спецификации на Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename реновирање
Број на модел M2101K9G, M2101K9C, M2101K9R
Датум на издавање 2021 април 16 година
Надвор од цената 352.00 € / 363.42 £

ДИСПЛЕЈ

тип AMOLED
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 20:9 - густина од 402 ppi
големина 6.55 инчи, 103.6 см2 (85.3. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 90 Hz
резолуцијата 1080 x 2400 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Corning горила стакло 6
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Црна тартуфи
Нане Зелена
Цитрус жолт
димензии 160.5 75.7 6.8 mm (6.32 2.98 0.27 во)
Тежина 159 гр (5.61 oz)
материјал Стаклен преден дел (Gorilla Glass 6), стаклен заден дел
сертификација
Водоотпорен
Сензори Отпечаток од прст (странично монтиран), акцелерометар, жиро, компас
3.5mm Џек Не
НФЦ Не
Инфрацрвен
Тип на USB USB Type-C 2.0, USB во движење
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE/5G
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100
4G бендови 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 12, 13, 17, 20, 28, 32, 38, 40, 41, 66 - Меѓународен
5G бендови 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78 SA/NSA - Меѓународен
ТД-SCDMA
навигација Да, со двобенд A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, NavIC
Брзина на мрежата HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A
други, пак,
Тип на SIM картичка Хибридна двојна СИМ (нано-СИМ, двојна стенд-бај)
Број на област на SIM 2 SIM
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct, точка на пристап
Bluetooth 5.2, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SM7350-AB Snapdragon 780G (5 nm)
Процесорот Осумјадра (1x2.4 GHz Kryo 670 & 3x2.2 GHz Kryo 670 & 4x1.90 GHz Kryo 670)
Битови
јадра
Процесна технологија
Графичкиот процесор Адрено 642
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 11, МИУИ 12
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 128GB 6GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 64GB 6GB RAM меморија
Слот за SD картичка microSDXC (користи споделен слот за СИМ)

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 4250 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 33W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Резолуција на слика 64 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 4K@30fps, 1080p@30/60/120fps; gyro-EIS
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики Двоен LED блиц со двоен тон, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 20 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.2
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p@30/60fps, 720p@120fps
Карактеристики HDR, панорама

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi 11 Lite 5G?

Батеријата Xiaomi Mi 11 Lite 5G има капацитет од 4250 mAh.

Дали Xiaomi Mi 11 Lite 5G има NFC?

Не, Xiaomi Mi 11 Lite 5G нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi 11 Lite 5G?

Xiaomi Mi 11 Lite 5G има стапка на освежување од 90 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi 11 Lite 5G?

Верзијата на Android Xiaomi Mi 11 Lite 5G е Android 11, MIUI 12.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 11 Lite 5G?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 11 Lite 5G е 1080 x 2400 пиксели.

Дали Xiaomi Mi 11 Lite 5G има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi 11 Lite 5G нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi 11 Lite 5G е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi 11 Lite 5G нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi 11 Lite 5G доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Mi 11 Lite 5G нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата Xiaomi Mi 11 Lite 5G?

Xiaomi Mi 11 Lite 5G има камера од 64 MP.

Која е цената на Xiaomi Mi 11 Lite 5G?

Цената на Xiaomi Mi 11 Lite 5G е 280 долари.

Која верзија на MIUI ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Mi 11 Lite 5G?

MIUI 15 ќе биде последната MIUI верзија на Xiaomi Mi 11 Lite 5G.

Која верзија на Android ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Mi 11 Lite 5G?

Android 14 ќе биде последната Android верзија на Xiaomi Mi 11 Lite 5G.

Колку ажурирања ќе добие Xiaomi Mi 11 Lite 5G?

Xiaomi Mi 11 Lite 5G ќе добие 3 MIUI и 3 години безбедносни ажурирања на Android до MIUI 15.

Колку години Xiaomi Mi 11 Lite 5G ќе добива ажурирања?

Xiaomi Mi 11 Lite 5G ќе добие 3 години безбедносно ажурирање од 2022 година.

Колку често Xiaomi Mi 11 Lite 5G ќе добива ажурирања?

Xiaomi Mi 11 Lite 5G добива ажурирање на секои 3 месеци.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G излегува од кутијата со која верзија на Android?

Xiaomi Mi 11 Lite 5G излези од кутијата со MIUI 12 базиран на Android 11

Кога Xiaomi Mi 11 Lite 5G ќе го добие ажурирањето MIUI 13?

Xiaomi Mi 11 Lite 5G веќе доби ажурирање MIUI 13.

Кога Xiaomi Mi 11 Lite 5G ќе го добие ажурирањето на Android 12?

Xiaomi Mi 11 Lite 5G веќе доби ажурирање на Android 12.

Кога Xiaomi Mi 11 Lite 5G ќе го добие ажурирањето на Android 13?

Да, Xiaomi Mi 11 Lite 5G ќе добие ажурирање на Android 13 во Q3 2023 година.

Кога ќе заврши поддршката за ажурирање на Xiaomi Mi 11 Lite 5G?

Поддршката за ажурирање на Xiaomi Mi 11 Lite 5G ќе заврши во 2025 година.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 35 коментари за овој производ.

Синанпред 8 месеци
Јас дефинитивно препорачувам

Еден телефонски повик е доволен

Алтернативен предлог за телефон: 13pro
Прикажи одговори
Нитинпред 1 година
Препорачувам

ГО ПОДДРЖУВА NFC

Прикажи одговори
Роберт Впред 1 година
Препорачувам

Единствениот проблем со овој телефон, но тој е многу непријатен. Поврзувањето со мојот вграден автомобил Bluetooth е некако срање. Има BT конекција, но кога има повик понекогаш е на звучникот од автомобилот, а понекогаш само на телефонот. сосема случајно.

Позитиви
 • перформанси
 • Тежина
 • Дебелина
Негативни
 • Bluetooth. Inbuild handsfree-от за автомобил работи по случаен избор.
Алтернативен предлог за телефон: Huawei (но без услуги на Google :( )
Прикажи одговори
Ханспред 1 година
Испитајте ги алтернативите

Последно ажурирање 2021

Алтернативен предлог за телефон: Samsung
Прикажи одговори
Xavierпред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Ја имам европската верзија и има NFC Лесна е и тенка што ми се допаѓа и задната страна воопшто не остава траги

Прикажи одговори
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi 11 Lite 5G 35

Прегледи за видео на Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Преглед на YouTube

Xiaomi mi 11 lite 5g

×
Add comment Xiaomi mi 11 lite 5g
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi mi 11 lite 5g

×