Xiaomi Mi 11X

Xiaomi Mi 11X

Спецификациите на Xiaomi Mi 11X се одлични за неговата цена.

~ 360 $ - 27720 ₹
Xiaomi Mi 11X
 • Xiaomi Mi 11X
 • Xiaomi Mi 11X
 • Xiaomi Mi 11X

Клучни спецификации на Xiaomi Mi 11X

 • Екранот:

  6.67 инчи, 1080 x 2400 пиксели, Super AMOLED, 120 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G (7nm)

 • димензии:

  163.7 76.4 7.8 mm (6.44 3.01 0.31 во)

 • Тип на SIM картичка:

  Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)

 • RAM меморија и складирање:

  6/8 GB RAM, 128 GB 6 GB RAM

 • Батерија:

  4520 mAh, Li-Po

 • Главна камера:

  48MP, f/1.8, 2160p

 • Андроид верзија:

  Андроид 11, МИУИ 12

3.6
од 5
34 Коментари
 • Висока брзина на освежување Брзо полнење Висок капацитет на RAM меморија Висок капацитет на батеријата
 • Нема слот за SD-картичка Нема приклучок за слушалки Стара верзија на софтверот Нема OIS

Целосни спецификации на Xiaomi Mi 11X

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename алиот
Број на модел M2012K11AI
Датум на издавање 2021 април 27 година
Надвор од цената 29,999

ДИСПЛЕЈ

тип Супер АМОЛЕД
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 20:9 - густина од 395 ppi
големина 6.67 инчи, 107.4 см2 (85.9. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 120 Hz
резолуцијата 1080 x 2400 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Corning горила стакло 5
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Небесно сребро
Месечината бела
Космичка црна
димензии 163.7 76.4 7.8 mm (6.44 3.01 0.31 во)
Тежина 196 гр (6.91 oz)
материјал Стаклена предна страна (Горила стакло 5), стаклена задна страна (Горила стакло 5)
сертификација
Водоотпорен
Сензори Отпечаток од прст (странично монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Не
НФЦ Не
Инфрацрвен
Тип на USB USB Type-C 2.0, USB во движење
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/HSPA/LTE/5G
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100
4G бендови 1, 3, 5, 7, 8, 38, 40, 41
5G бендови 77, 78 Под6
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, BDS, NavIC со двоен опсег
Брзина на мрежата HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A, 5G
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна SIM-картичка (Нано-SIM, двојна режим на подготвеност)
Број на област на SIM 2 SIM
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct, точка на пристап
Bluetooth 5.1, A2DP, LE
VoLTE Да
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G (7nm)
Процесорот Осумјадра (1x3.2 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.80 GHz Kryo 585)
Битови
јадра
Процесна технологија
Графичкиот процесор Адрено 650
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор
Верзија за Android Андроид 11, МИУИ 12
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 128GB 8GB RAM меморија
Тип на RAM меморија
Мебел за складирање 128GB 6GB RAM меморија
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

Антуту

Батерија

капацитет 4520 mAh
тип Ли-По
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 33W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Резолуција на слика 48 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 4K@30fps, 1080p@30/60/120/240/960fps, gyro-EIS
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео
Карактеристики LED блиц, HDR, панорама

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 20 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.5
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p@30fps, 720p@120fps
Карактеристики HDR

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi 11X

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi 11X?

Батеријата Xiaomi Mi 11X има капацитет од 4520 mAh.

Дали Xiaomi Mi 11X има NFC?

Не, Xiaomi Mi 11X нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi 11X?

Xiaomi Mi 11X има стапка на освежување од 120 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi 11X?

Верзијата на Android Xiaomi Mi 11X е Android 11, MIUI 12.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 11X?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 11X е 1080 x 2400 пиксели.

Дали Xiaomi Mi 11X има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi 11X нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi 11X е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi 11X нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi 11X доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Не, Xiaomi Mi 11X нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi 11X?

Xiaomi Mi 11X има камера од 48 MP.

Која е цената на Xiaomi Mi 11X?

Цената на Xiaomi Mi 11X е 360 долари.

Која верзија на MIUI ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Mi 11X?

MIUI 15 ќе биде последната MIUI верзија на Xiaomi Mi 11X.

Која верзија на Android ќе биде последно ажурирање на Xiaomi Mi 11X?

Android 13 ќе биде последната Android верзија на Xiaomi Mi 11X.

Колку ажурирања ќе добие Xiaomi Mi 11X?

Xiaomi Mi 11X ќе добие 3 MIUI и 3 години безбедносни ажурирања на Android до MIUI 15.

Колку години Xiaomi Mi 11X ќе добива ажурирања?

Xiaomi Mi 11X ќе добие 3 години безбедносно ажурирање од 2022 година.

Колку често Xiaomi Mi 11X ќе добива ажурирања?

Xiaomi Mi 11X добива ажурирање на секои 3 месеци.

Xiaomi Mi 11X излезе од кутијата со која верзија на Android?

Xiaomi Mi 11X од кутијата со MIUI 12 базиран на Android 11

Кога Xiaomi Mi 11X ќе го добие ажурирањето MIUI 13?

Xiaomi Mi 11X веќе доби ажурирање MIUI 13.

Кога Xiaomi Mi 11X ќе го добие ажурирањето на Android 12?

Xiaomi Mi 11X веќе доби ажурирање на Android 12.

Кога Xiaomi Mi 11X ќе го добие ажурирањето на Android 13?

Да, Xiaomi Mi 11X ќе добие ажурирање на Android 13 во Q3 2023 година.

Кога ќе заврши поддршката за ажурирање на Xiaomi Mi 11X?

Поддршката за ажурирање на Xiaomi Mi 11X ќе заврши во 2024 година.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi Mi 11X

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 34 коментари за овој производ.

Канишкпред 1 година
Јас дефинитивно препорачувам

Го купив ова пред повеќе од една година и се соочив со тежок дефект на матичната плоча. Сервисот бараше 23 илјади за поправка, но го поправив во локална продавница. Оттогаш, се соочувам со сериозни проблеми со прегревање. Jio true 5G не е достапен. Уредот се бори да се поврзе со мрежата на Airtel 5G.

Позитиви
 • Со високи перформанси
 • Одличен приказ
 • Разумно брзо полнење
Негативни
 • Ниски перформанси на батеријата
 • прегревање
 • 5G не е достапен
Прикажи одговори
Пранав Акшитпред 1 година
Препорачувам

Сакајте ја функцијата за долга експозиција во камерата!

Позитиви
 • Долга експозиција во камера
 • Со високи перформанси
Негативни
 • Батеријата трае помалку од цел ден при нормална u
Прикажи одговори
Семпред 1 година
Препорачувам

Разочаран од ажурирањата

Позитиви
 • перформанси
 • Очила за екран
Негативни
 • Одложени ажурирања
 • Оис
Алтернативен предлог за телефон: Некои други брендови
Прикажи одговори
Abhishekпред 1 година
Дефинитивно не препорачувам

Ве молиме ажурирајте 5g

Прикажи одговори
Раџендра Сингпред 1 година
Препорачувам

Кога ќе го добиеме ажурирањето на софтверот 5G за Ture Jio 5G

Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi 11X 34

Прегледи за видео на Xiaomi Mi 11X

Преглед на YouTube

Xiaomi Mi 11X

×
Add comment Xiaomi Mi 11X
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mi 11X

×