Xiaomi mi 2s

Xiaomi mi 2s

Најнапредниот паметен телефон Xiaomi Mi 2S во серијата Mi 2.

~ 45 $ - 3465 ₹
Xiaomi mi 2s

Клучни спецификации на Xiaomi Mi 2S

 • Екранот:

  4.3 инчи, 720 x 1280 пиксели, IPS LCD, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm кученце 600

 • димензии:

  126 x 62 x 10.2 mm (4.96 x 2.44 x 0.40)

 • Резултат на Антуту:

  25k

 • RAM меморија и складирање:

  2 GB RAM, 16 GB / 32 GB

 • Батерија:

  2000 mAh, Li-Ion

 • Главна камера:

  13MP, f/2.2, единечна камера

 • Андроид верзија:

  Android 4.1 (Jelly Bean), што може да се надгради на 4.4.4 (KitKat); MIUI 5

0.0
од 5
0 Коментари
 • Приклучок за слушалки Повеќе опции за боја
 • IPS-екран Нема повеќе продажба Нема слот за SD-картичка Снимање видео 1080p

Целосни спецификации на Xiaomi Mi 2S

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename Овен
Број на модел 2012061, 2012062, 2013012, 2013021, X2
Датум на издавање Објавен 2013, април
Надвор од цената Околу 250 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 16:9 - густина од 342 ppi
големина 4.3 инчи, 51.0 см2 (65.2. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 720 x 1280 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Црно-бел
Црно/сино
Црно/жолто
Црно/зелено
Црна/розова
димензии 126 x 62 x 10.2 mm (4.96 x 2.44 x 0.40)
Тежина 145 гр (5.11 oz)
материјал
сертификација
Водоотпорен
Сензори Акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Да
НФЦ Не
Инфрацрвен
Тип на USB microUSB 2.0 (MHL TV-излез), USB-домаќин
Систем за ладење
HDMI Микро USB во HDMI MHL адаптер
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/HSPA
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 година
3G бендови HSDPA - 850 / 1900 / 2100
4G бендови
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, ГЛОНАСС
Брзина на мрежата HSPA 42.2/5.76 Mbps
други, пак,
Тип на SIM картичка Мини-сим
Број на област на SIM 1
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n, двоен опсег, Wi-Fi Direct, жариште
Bluetooth 4.0 A2DP
VoLTE
FM радио Да
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD)
Глава SAR (ABD)
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm кученце 600
Процесорот Четири-јадрен 1.7 GHz Krait 300
Битови 32Бит
јадра 4 Core
Процесна технологија 28 nm
Графичкиот процесор Адрено 320
GPU јадра 4
Фреквенција на графичкиот процесор 400 MHz
Верзија за Android Android 4.1 (Jelly Bean), што може да се надгради на 4.4.4 (KitKat); MIUI 5
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 2GB
Тип на RAM меморија LPDDR3
Мебел за складирање 16GB / 32GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

25k
Антуту

Батерија

капацитет 2000 mAh
тип Li-Ion
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 5W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Резолуција на слика 8 мегапиксели
Видео резолуција и FPS 1920x1080 (целосно) - (30 fps)
1280x720 (HD) - (90 fps)
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео Да
Карактеристики LED блиц, HDR

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 2 пратеник
Сензор
Отворот
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi 2S

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi 2S?

Батеријата на Xiaomi Mi 2S има капацитет од 2000 mAh.

Дали Xiaomi Mi 2S има NFC?

Не, Xiaomi Mi 2S нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi 2S?

Xiaomi Mi 2S има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi 2S?

Верзијата за Android Xiaomi Mi 2S е Android 4.1 (Jelly Bean), која може да се надгради до 4.4.4 (KitKat); MIUI 5.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 2S?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 2S е 720 x 1280 пиксели.

Дали Xiaomi Mi 2S има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi 2S нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi 2S е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi 2S нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi 2S доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Mi 2S има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi 2S?

Xiaomi Mi 2S има камера од 13 MP.

Која е цената на Xiaomi Mi 2S?

Цената на Xiaomi Mi 2S е 45 долари.

Прегледи и мислења од корисниците на Xiaomi Mi 2S

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi 2S 0

Прегледи за видео на Xiaomi Mi 2S

Преглед на YouTube

Xiaomi mi 2s

×
Add comment Xiaomi mi 2s
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi mi 2s

×