Xiaomi Mi 3

Xiaomi Mi 3

Xiaomi Mi 3 беше најпопуларниот телефон во 2013 година.

~ 60 $ - 4620 ₹
Xiaomi Mi 3
 • Xiaomi Mi 3
 • Xiaomi Mi 3
 • Xiaomi Mi 3

Клучни спецификации на Xiaomi Mi 3

 • Екранот:

  5.0 инчи, 1080 x 1920 пиксели, IPS LCD, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm Snapdragon 800 8974-AB

 • димензии:

  144 x 73.6 x 8.1 mm (5.67 x 2.90 x 0.32)

 • Резултат на Антуту:

  55k v6

 • RAM меморија и складирање:

  2 GB RAM, 16 GB / 64 GB

 • Батерија:

  3050 mAh, Li-Ion

 • Главна камера:

  13MP, f/2.2, единечна камера

 • Андроид верзија:

  Android 4.3 (Jelly Bean), што може да се надгради до 6.0 (Marshmallow); MIUI 5

0.0
од 5
0 Коментари
 • Приклучок за слушалки Повеќе опции за боја Поддршка за NFC
 • Висока вредност на сар (САД) IPS-екран Нема повеќе продажба Нема слот за SD-картичка

Резиме на Xiaomi Mi 3

Xiaomi Mi 3 е смартфон со Android од високата класа кој беше објавен во 2013 година. Се одликува со 5-инчен 1080p дисплеј, четири-јадрен Snapdragon 2.3 процесор од 800 GHz, 2 GB RAM и 16 GB внатрешна меморија. Mi 3 има и задна камера од 13 MP и предна камера од 2 MP. Првично беше испорачан со Android 4.1 Jelly Bean, но оттогаш е ажуриран на Android 4.4 KitKat. Mi 3 е одличен телефон за сите кои бараат моќен и богат уред.

Прочитај повеќе

Целосни спецификации на Xiaomi Mi 3

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен
Codename рак
Број на модел 2013062, 2013063
Датум на издавање Објавено 2013 година, декември
Надвор од цената Околу 200 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 16:9 - густина од 441 ppi
големина 5.0 инчи, 68.9 см2 (65.0. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1080 x 1920 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита Corning горила стакло 3
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Бела
Сива
Црна
жолта
Пинк
Сина
Златна
Зелена (16 GB)
димензии 144 x 73.6 x 8.1 mm (5.67 x 2.90 x 0.32)
Тежина 145 гр (5.11 oz)
материјал Поликарбонат
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Акцелерометар, жиро, близина, компас, барометар
3.5mm Џек Да
НФЦ Да
Инфрацрвен Не
Тип на USB microUSB 2.0, USB-домаќин
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM/HSPA
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 година
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100
4G бендови
5G бендови
ТД-SCDMA
навигација Да, со A-GPS, ГЛОНАСС
Брзина на мрежата HSPA 42.2/5.76 Mbps
други, пак,
Тип на SIM картичка Мини-сим
Број на област на SIM 1
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n, двоен опсег, Wi-Fi Direct, жариште
Bluetooth 4.0 A2DP
VoLTE
FM радио Да
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB) 1.29 W / kg
SAR на телото (ABD) 1.290 W / кг
Глава SAR (ABD) нула W/Kg
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm Snapdragon 800 8974-AB
Процесорот Четири-јадрен 2.3 GHz Krait 400
Битови 32Бит
јадра 4 Core
Процесна технологија 28 nm
Графичкиот процесор Адрено 330
GPU јадра 4
Фреквенција на графичкиот процесор 450 MHz
Верзија за Android Android 4.3 (Jelly Bean), што може да се надгради до 6.0 (Marshmallow); MIUI 5
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 2GB
Тип на RAM меморија LPDDR3
Мебел за складирање 16GB / 64GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

55k
Антуту v6
Резултат на Geek Bench
910
Единечна оценка
2057
Мулти резултат
1664
Резултат на батеријата

Батерија

капацитет 3050 mAh
тип Li-Ion
Технологија за брзо полнење
Брзина на полнење 5W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор Sony IMX135 Exmor RS
Отворот ѓ / 2.2
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 4208 x 2368 пиксели, 9.96 MP
Видео резолуција и FPS 1920x1080 (целосно) - (30 fps)
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS) Да
Бавно движење на видео Да
Карактеристики Двоен LED блиц, HDR

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 2 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.2
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi 3

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi 3?

Батеријата на Xiaomi Mi 3 има капацитет од 3050 mAh.

Дали Xiaomi Mi 3 има NFC?

Да, Xiaomi Mi 3 има NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi 3?

Xiaomi Mi 3 има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi 3?

Верзијата на Android Xiaomi Mi 3 е Android 4.3 (Jelly Bean), која може да се надгради до 6.0 (Marshmallow); MIUI 5.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 3?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 3 е 1080 x 1920 пиксели.

Дали Xiaomi Mi 3 има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi 3 нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi 3 е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi 3 нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi 3 доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Mi 3 има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата на Xiaomi Mi 3?

Xiaomi Mi 3 има камера од 13 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Mi 3?

Xiaomi Mi 3 има сензор за камера Sony IMX135 Exmor RS.

Која е цената на Xiaomi Mi 3?

Цената на Xiaomi Mi 3 е 60 долари.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Mi 3

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi 3 0

Прегледи за видео на Xiaomi Mi 3

Преглед на YouTube

Xiaomi Mi 3

×
Add comment Xiaomi Mi 3
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mi 3

×