Xiaomi Mi 4c

Xiaomi Mi 4c

Xiaomi Mi 4C нуди добри перформанси со мали пари.

~ 60 $ - 4620 ₹
Xiaomi Mi 4c
 • Xiaomi Mi 4c
 • Xiaomi Mi 4c
 • Xiaomi Mi 4c

Клучни спецификации на Xiaomi Mi 4c

 • Екранот:

  5.0 инчи, 1080 x 1920 пиксели, IPS LCD, 60 Hz

 • чипсет:

  Qualcomm Snapdragon 808 MSM8992

 • димензии:

  138.1 x 69.6 x 7.8 mm (5.44 x 2.74 x 0.31)

 • Резултат на Антуту:

  68k v6

 • RAM меморија и складирање:

  3 GB RAM, 16 GB / 32 GB

 • Батерија:

  3080 mAh, Li-Ion

 • Главна камера:

  13MP, f/2, единечна камера

 • Андроид верзија:

  Андроид 7.0, МИУИ 10

0.0
од 5
0 Коментари
 • Приклучок за слушалки Инфрацрвен Повеќе опции за боја
 • Висока вредност на сар (САД) IPS-екран Нема повеќе продажба Нема слот за SD-картичка

Целосни спецификации на Xiaomi Mi 4c

Општи спецификации
ЛАНСИРА
Бренд Xiaomi
Објавен Септември 22, 2015
Codename Вага
Број на модел 2015561, 2015562
Датум на издавање Септември 23, 2015
Надвор од цената Околу 210 евра

ДИСПЛЕЈ

тип IPS LCD
Сооднос на аспект и PPI Сооднос 16:9 - густина од 441 ppi
големина 5.0 инчи, 68.9 см2 (71.7. XNUMX% сооднос екран на тело)
Освежување 60 Hz
резолуцијата 1080 x 1920 пиксели
Највисока осветленост (nit)
заштита
Карактеристики

ТЕЛО

Бои
Бела
Греј
Пинк
жолта
Сина
димензии 138.1 x 69.6 x 7.8 mm (5.44 x 2.74 x 0.31)
Тежина 132 гр (4.66 oz)
материјал Назад: пластика
сертификација
Водоотпорен Не
Сензори Акцелерометар, жиро, близина, компас
3.5mm Џек Да
НФЦ Не
Инфрацрвен Да
Тип на USB Реверзибилен конектор тип-C 1.0
Систем за ладење
HDMI
Звучност на звучникот (dB)

мрежа

Фреквенции

технологија GSM / HSPA / LTE
2G бендови GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
3G бендови HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100
4G бендови B1 (2100), Б3 (1800), Б7 (2600), Б38 (TDD 2600), Б39 (TDD 1900), Б40 (TDD 2300), Б41 (TDD 2500)
5G бендови
ТД-SCDMA TD-SCDMA 1880-1920 MHz
TD-SCDMA 2010-2025 MHz
навигација Да, со A-GPS, GLONASS, BDS
Брзина на мрежата HSPA, LTE Cat4 150/50 Mbps
други, пак,
Тип на SIM картичка Двојна СМС
Број на област на SIM 2
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, dual-band, WiFi Direct, жариште
Bluetooth 4.1 A2DP
VoLTE
FM радио Не
САР ВРЕДНОСТОграничувањето на FCC е 1.6 W/kg измерено во волумен од 1 грам ткиво.
SAR на телото (AB)
Глава SAR (AB)
SAR на телото (ABD) 1.390 W / кг
Глава SAR (ABD) нула W/Kg
 
перформанси

ПЛАТФОРМА

Чипсет Qualcomm Snapdragon 808 MSM8992
Процесорот Хекса-јадрен (4x1.4 GHz Cortex-A53 & 2x1.8 GHz Cortex-A57)
Битови 64Бит
јадра 6 Core
Процесна технологија 20 nm
Графичкиот процесор Адрено 418
GPU јадра
Фреквенција на графичкиот процесор 600 MHz
Верзија за Android Андроид 7.0, МИУИ 10
Игра Продавница

МЕМОРИЈА

Капацитет на RAM меморија 2GB / 3GB
Тип на RAM меморија LPDDR3
Мебел за складирање 16GB / 32GB
Слот за SD картичка Не

РЕЗУЛТАТИ НА ПЕРФОРМАНСИ

Резултат на Антуту

68k
Антуту v6
Резултат на Geek Bench
1076
Единечна оценка
2127
Мулти резултат
973
Резултат на батеријата

Батерија

капацитет 3080 mAh
тип Li-Ion
Технологија за брзо полнење Qualcomm брзо полнење 2.0
Брзина на полнење 5W
Време на репродукција на видео
Брзо полнење Да
Безжично полнење
Обратно полнење

Камера

ГЛАВНА КАМЕРА Следниве карактеристики може да се разликуваат со ажурирањето на софтверот.
Првата камера
резолуцијата
Сензор Samsung S5K3M2
Отворот ѓ / 2
Големина на пиксели
Големина на сензор
оптички зум
Леќа
дополнителен
Резолуција на слика 4160 x 3120 пиксели, 12.98 MP
Видео резолуција и FPS 1920x1080 (целосна)
Оптичка стабилизација (OIS) Не
Електронска стабилизација (EIS)
Бавно движење на видео Да
Карактеристики Двоен LED блиц со двојни тонови, панорама, HDR

Резултат на DxOMark

Мобилен резултат (заден)
мобилни
Фото
video
Резултат за селфи
автопортретите
Фото
video

СЕЛФИ КАМЕРА

Првата камера
резолуцијата 5 пратеник
Сензор
Отворот ѓ / 2.0
Големина на пиксели
Големина на сензор
Леќа
дополнителен
Видео резолуција и FPS 1080p @ 30fps
Карактеристики

Најчесто поставувани прашања за Xiaomi Mi 4c

Колку долго трае батеријата на Xiaomi Mi 4c?

Батеријата на Xiaomi Mi 4c има капацитет од 3080 mAh.

Дали Xiaomi Mi 4c има NFC?

Не, Xiaomi Mi 4c нема NFC

Која е стапката на освежување на Xiaomi Mi 4c?

Xiaomi Mi 4c има стапка на освежување од 60 Hz.

Која е верзијата на Android на Xiaomi Mi 4c?

Верзијата на Android Xiaomi Mi 4c е Android 7.0, MIUI 10.

Која е резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 4c?

Резолуцијата на екранот на Xiaomi Mi 4c е 1080 x 1920 пиксели.

Дали Xiaomi Mi 4c има безжично полнење?

Не, Xiaomi Mi 4c нема безжично полнење.

Дали Xiaomi Mi 4c е отпорен на вода и прашина?

Не, Xiaomi Mi 4c нема отпорен на вода и прашина.

Дали Xiaomi Mi 4c доаѓа со 3.5 милиметарски приклучок за слушалки?

Да, Xiaomi Mi 4c има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки.

Кои се мегапикселите на камерата Xiaomi Mi 4c?

Xiaomi Mi 4c има камера од 13 MP.

Кој е сензорот на камерата на Xiaomi Mi 4c?

Xiaomi Mi 4c има сензор за камера Samsung S5K3M2.

Која е цената на Xiaomi Mi 4c?

Цената на Xiaomi Mi 4c е 60 долари.

Осврти и мислења од корисниците на Xiaomi Mi 4c

Го имам

Ако го користите овој телефон или имате искуство со овој телефон, изберете ја оваа опција.

Напиши коментар
Немам

Изберете ја оваа опција ако не сте го користеле овој телефон и само сакате да напишете коментар.

коментар

Има 0 коментари за овој производ.

Сè уште нема коментариБиди прв да коментира.
Прикажи ги сите мислења за Xiaomi Mi 4c 0

Прегледи за видео на Xiaomi Mi 4c

Преглед на YouTube

Xiaomi Mi 4c

×
Add comment Xiaomi Mi 4c
Кога го купивте?
Очила за екран
Како го гледате екранот на сончева светлина?
Ghost screen, Burn-In и сл.
хардвер
Какви се перформансите во секојдневна употреба?
Како се перформансите во игрите со висока графика?
Како е говорникот?
Како е слушалката на телефонот?
Како се перформансите на батеријата?
Камера
Каков е квалитетот на дневните снимки?
Каков е квалитетот на вечерните кадри?
Каков е квалитетот на селфи фотографиите?
поврзување
Како е покриеноста?
Како е квалитетот на GPS?
други
Колку често добивате ажурирања?
Вашето име
Вашето име не може да биде помало од 3 знаци. Вашиот наслов не може да биде помал од 5 знаци.
коментар
Вашата порака не може да биде помала од 15 знаци.
Алтернативен предлог за телефон (Опционално)
Позитиви (Опционално)
Негативни (Опционално)
Ве молиме пополнете ги празните полиња.
слики

Xiaomi Mi 4c

×